Rozczarowanie „spad”

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
mały
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 05/10/05, 12:59

Rozczarowanie „spad”




przez mały » 29/01/06, 19:41

Witam wszystkich,
W końcu wypróbowałem mój system spad na jeepie i wielkie rozczarowanie, wydaje mi się, że jest mniej skuteczny niż pantone i osobny bubbler?
wentylacja ssąca działa wyśmienicie, woda dobrze się grzeje ale może być za dobrze.
Mam wrażenie, że moja objętość wody jest zbyt mała w porównaniu do powierzchni spalin, która ją nagrzewa.
Zastanawiam się, czy wdycham parę wodną?
Muszę zainstalować sondy do pomiaru temperatury w różnych punktach.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki problem? :płakać:
0 x
mały
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 29/01/06, 20:39

Witam,
Nigdy nie próbowałem spad, moje pierwsze wrażenie
Ma cechy i wady
Jest to dobre dla silnika Diesla, pod warunkiem, że spaliny wchodzą przez górną część bełkotki.
Dla silnika benzynowego z małą ilością wody może być za gorąco (brak naturalnej regulacji strat ciepła) para 100c nie współpracuje z reaktorem.

Dużą zaletą jest to, że jest kompaktowy i nie ma kanału ssącego

Jego największą wadą jest pobieranie ciepła z reaktora w celu podgrzania bełkotki, zwłaszcza jeśli wlot spalin znajduje się od dołu.
Cała wysoka temperatura musi być przeznaczona na nos reaktora, dopiero na wyjściu z reaktora musimy zabrać resztki ciepła do podgrzania wody w bełkotce.
Ma duże wymiary jak na samochód.

Ponieważ jest to jedyny konstruktor pantonów, nie chcę zaszkodzić tym, którzy go budują, ale mam nadzieję, że go ulepszą, te kilka prostych do zrobienia szczegółów, które mogą rozwiązać te małe problemy. Co do długości mostka to nie jestem przekonany czy 100mm do auta z małą emisją ciepła to mądry wybór, dopiero co doświadczyłem tego z dużymi mostkami, muszę przetestować na dłuższym.okres...testowałem 150mm, 100mm w Mercedesie i 200mm Chevrolecie, między 200 a 150mm nie ma zauważalnej różnicy, ale przy 100mm, przy małej prędkości i niskiej temperaturze staje się to niekorzystne. od teraz będę się trzymał więcej niż 150 mm i mniej niż 200 mm, jak sprawdziłem w moich wcześniejszych doświadczeniach, dałem się nabrać na SPAD.

André
Ostatnio edytowane przez Andre 29 / 01 / 06, 21: 08, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79385
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067




przez Christophe » 29/01/06, 20:54

Czy możemy wiedzieć, ile za to zapłaciłeś, czy jest to niedyskretne?
0 x
mały
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 05/10/05, 12:59




przez mały » 30/01/06, 08:24

Spad umieściłem w cudzysłowie, ponieważ w ogóle nie przestrzegałem wymiarów i właściwości spada.
w rzeczywistości jest to raczej standardowy reaktor pantone z bubblerem na turnie.
ale jak zaznacza André, mam wrażenie, że całe ciepło jest rozpraszane w bełkotce i reaktor nie ma wystarczającej temperatury do pracy.
Wsadziłem silikonową rurkę na wylocie z reaktora i tam ku mojemu zdziwieniu widzę krople wody, które są zasysane przez silnik.
więc moim zdaniem woda jest za gorąca, zasysam parę potem skrapla się w rurce na wylocie z reaktora która nie jest wystarczająco gorąca.
Zasadniczo moja konfiguracja nie działa. :płakać:
ale hej, to dodatkowe doświadczenie, zamierzam wznowić testy, może ponownie złożę mój stary bełkot i użyję „spada”, aby go podgrzać. :?
0 x
mały
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

rozczarowanie „spad”




przez Denis » 15/02/06, 23:29

cześć, myślę, że twoja woda jest za gorąca, tak się stało w moim 2cv6, silnik się przegrzał, a potem calais z trudnością z ponownym uruchomieniem. André poradził mi, żebym mniej podgrzewał wodę: to było rozwiązanie! (dziękuję andré). system spad jest trudny do regulacji na poziomie t°, widziałem to w moim ciągniku ford, ale + prosta konstrukcja, myślę, że bełkotka podgrzewana płynem chłodzącym pozostaje najlepszym rozwiązaniem. denis
0 x
mały
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 05/10/05, 12:59




przez mały » 17/02/06, 17:30

Naprawdę chcę umieścić mój stary palnik przed „łopatą”
jest to bełkotka próżniowa bez ogrzewania; potem przepuszczam powietrze przez skrzynkę przegrzanej "spady" i tam nie powinienem już mieć problemów z parą : Idea: W tym tygodniu jestem na wakacjach, myślę, że mogę zrobić kilka testów : Lol:
0 x
mały
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 01/04/06, 22:23

Econology napisał:Czy możemy wiedzieć, ile za to zapłaciłeś, czy jest to niedyskretne?

Dziś za szpadę w całości ze stali nierdzewnej, zamontowaną przez profesjonalistę, można liczyć od 800 do 1000 €
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 13/04/06, 13:28

Powiedz LA...
mówisz montowany przez profesjonalistę!!!Ale profesjonalistę czego???
Chciałbym zobaczyć ich CV!!! (pod względem osiągnięć, a zwłaszcza walidacji!!!) Łatwo powiedzieć PRO!!!
WCIĄŻ TO: bądź profesjonalistą i trzymaj się instalacji rzeczy, które nawet nie zostały zatwierdzone !!! :zmarszczyć brwi: :x
Są tacy, jak mi się wydaje, na ten temat forumgdyby mógł podejść trochę do przodu i udowodnić, że się mylę!!! to by mnie uszczęśliwiło!!!
Poza tym wciąż czekam na jednego na ławce!!!wiadomości oczywiście!!! : Lol:

Panowie... podłoga jest Wasza!!! :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79385
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067




przez Christophe » 13/04/06, 13:41

Nie martw się asgard os tyr (a raczej Kevin), uważam, że ostatni artykuł w Agricultural Machinery (patrz post przeglądowy prasy) ochłodził sprzedawców zestawów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 13/04/06, 14:28

Cześć Kevinie!

Postaram się odpowiedzieć, zachowując spokój.
Masz rację, że nie ma pro ściśle mówiąc iw dodatku na niesprawdzonym systemie.
Dla mnie zawodowiec to facet, który nie ładuje, dopóki nie uzyska wyniku oszczędzania paliwa; innymi słowy zaspokojony lub zwrócony. I wreszcie profesjonalista to ktoś, kto osiąga bardzo dobre wyniki na schludnych instalacjach.
Kilka kroków od mojego domu Fendt 260 przekroczył 50% oszczędności. Ekologiczny hodowca winorośli to spokojny facet, który systematycznie zapisuje całe swoje spożycie w zeszycie. Osobiście przyznam, że trudno mi w to uwierzyć, gdy ogłasza, że ​​spadło poniżej 2 l/h spalania oleju napędowego (mamy tam 60%), ale Spad nie ma nic wspólnego z konstrukcją swojego pochodzenia.
Jak powiedziałem Boltowi w poprzednim poście, zapytam ich, czy oni (instalator i rolnik) mogą hamować traktor. Jak? Lub? W jakiej cenie?
Ale pali mnie pytanie: Czy jako spawacz nie robisz instalacji za pomocą „układu”? nie ma w tym nic złego, ale widzę, że ty też musisz żyć, jak wszyscy.
Nawiasem mówiąc, wciąż czekamy na co najmniej jeden z twoich prototypów w sekcji eksperymentów, który pomoże nam trochę w naszych badaniach. Mamy trudności i zawsze są to te same osoby, które dostarczają informacji; bardzo brakuje nam informacji zwrotnej.
Na przykład, czy próbowałeś lub znasz kogoś, kto próbował wędki w 100% z niklu? Żądają ode mnie 247 euro za 20 cm nawet nie wyprostowanych i nawet nie wiedząc, czy będzie lepiej.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 89