Okno sterowania reaktorem z pełnym obciążeniem

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
fripouille
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 07/11/05, 21:25

Okno sterowania reaktorem z pełnym obciążeniem




przez fripouille » 10/11/05, 20:40

Dobry wieczór!

Czy ktoś kiedykolwiek montował okno do obserwacji pracy aktywnego reaktora?

Aktualnie buduję reaktor i chciałbym poznać opinię lub opinie ewentualnych "testerów".

Dziękuję za cenne odpowiedzi i rady...

+.
0 x
fripouille
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 07/11/05, 21:25




przez fripouille » 12/11/05, 17:12

Bonjour!

Sformułuję swoje pytanie następująco: „Czy nie byłoby interesujące sprawdzić aktywność plazmy w reaktorze, aby dokładnie wyregulować „domowe” gaźniki?:”

Wspomniane gaźniki składałyby się z 2 dysz regulowanych za pomocą śrub mikrometrycznych ze stożkowymi końcami i stałego poziomu w mikropęcherzyku z pływakiem wykonanym albo z piłeczki do ping-ponga, albo z piłek przemysłowych (stosowanych w dziedzinie chemii).

Reaktor skończę w przyszłym tygodniu, czy powinienem zamontować iluminator, czy nie jest to konieczne?

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi. +.

Łajdak
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 12/11/05, 17:16

Tak, robiłem to na swojej ławce... Gołym okiem, a w dzień nie widzimy zupełnie nic...
0 x
Brolenski
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 14/11/05, 15:49
Lokalizacja: 81110 Massaguel

Hublot o Pantone i innych komentarzach




przez Brolenski » 14/11/05, 16:32

Salut!

Zamieściłam już okienko na moim ostatnim Pantone... i niestety niewiele tam zobaczyłam.
Izolowany pręt reaktora nie wykazywał żadnego napięcia stałego ani przemiennego.
Reaktor był wyposażony w 3 paliwa z precyzyjną regulacją (es, go, woda). Działa dobrze na benzynie z wodą lub bez, ale nie mogłem go uruchomić na biegu + woda (= pękanie pary)
Następnie przetestowałem wtrysk wody bezpośrednio z szybkowaru w silniku wysokoprężnym (ciągnik Renault): brak zmian w prędkości obrotowej silnika.
Przeprowadziłem także testy na ciągniku Massey przy 1500 obr./min., z wtryskiem pantone i kokosem, nie wykazały żadnych zmian w prędkości obrotowej silnika ani zużyciu paliwa.
W efekcie podchodzę do systemu trochę sceptycznie (w sumie musiałem na niego poświęcić od 50 do 100 godzin).
Korzystając z okazji chciałbym zadać 2 pytania:
-Szukam artykułu autoplus, w którym dziale mam szukać?

-Jeśli komukolwiek udało się wykazać coś przeciwnego, czy mógłby podzielić się ze mną tymi obserwacjami?

Dziękuję.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 14/11/05, 16:50

W artykule o autoplusie po prostu to umieściłem forum : https://www.econologie.com/forums/revue-de-p ... t1165.html

Dziękuję za obserwacje. Jeśli chodzi o napięcie pręta, nie wiedziałem jeszcze (jak to dokładnie zrobiłeś), w przypadku pozostałych obserwacji również, jakie były warunki pomiaru?
Ostatnio edytowane przez Christophe 06 / 11 / 07, 22: 47, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/11/05, 17:04

Halo
Odpowiedź dla Brolenskiego
Jeśli nie możesz uruchomić silnika benzynowego na oleju napędowym lub czerwonym oleju opałowym, dzieje się tak dlatego, że twój reaktor nie działa. W mojej konfiguracji silnik pracuje równie dobrze na oleju opałowym, jak i na benzynie, bez samozapłonu, bez dymu i jedynie lekki zapach oleju napędowego ale znacznie mniej niż silnik Diesla, a jeśli dodasz odrobinę wody za pomocą mistera, prawie nic nie poczujesz.
Zanim wyciągnę wnioski, sprawdźcie, czy silnik benzynowy dobrze współpracuje z dieslem, jest to siedlisko moich testów, kiedy eksperymentuję z wariantami reaktora.
Jeżdżę na coraz cięższych paliwach
Mieszanka oleju silnikowego z olejem opałowym w proporcji 30% oleju silnikowego.
Na pewno gdzieś przeoczyłeś mały błąd.
Główną wadą jest użycie za dużego gaźnika, posunięcie się do skrajności i wypróbowanie gaźnika o zmniejszonym modelu i otwarcie tylko na 1/4, zobaczysz różnicę, sam reaktor jest dość tolerancyjny w swojej konstrukcji, od O ile otrzyma ciepło i wystarczające ssanie, aby uzyskać dobrą prędkość przepływu na pręcie, wszystko inne to tylko akcesoria i nie poprawia zbytnio patentu.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 14/11/05, 17:26

Tak, myślę, że nie nagrzewa się wystarczająco w swoim reaktorze. Ładujesz silnik?
W przeciwnym razie „normalne” jest to, że nie wzrasta w T°...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 14/11/05, 18:58

Cześć
Nie wystarczająco gorąco, a szybkowar działa pod ciśnieniem! ! ! :płakać:
To wymaga depresji!!!! : Lol:
Pioruny są widoczne tylko w nocy i po pełnym naładowaniu!!! :P
@+
zac
0 x
fripouille
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 07/11/05, 21:25




przez fripouille » 15/11/05, 20:29

Bonjour!

pytanie do Brolenskiego...?

Czy gaźniki są produkowane samodzielnie?
Jeżeli tak to miło by było zrobić plan lub szkic i wkleić go w tym wątku.

Ze swojej strony w tym tygodniu matowieję reaktor (bez iluminatora)
a potem buduję gaźniki.

Jeśli więc ktoś ma jakieś przemyślenia na ten temat, chętnie je przeczytam.

Mimochodem pozdrawiam André i Wielkiego Guru!!!!
0 x
Brolenski
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 14/11/05, 15:49
Lokalizacja: 81110 Massaguel




przez Brolenski » 08/11/07, 23:14

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi. Przepraszam, że odpowiedziałem z opóźnieniem, ale w międzyczasie uporządkowałem swoje myśli: nie możemy działać na wszystkich frontach.
Mój reaktor był zbliżony do podstawowego modelu pręta o przestrzeni 12.7, 1 mm i długości 300 mm.
Gaźnik składał się z 3 biuret wyposażonych w mikrometryczne śruby igłowe, a paliwo (woda, benzyna GO) wprowadzane było do 3-metrowej cewki nawiniętej na zewnątrz reaktora, a wszystko to pod dobrą warstwą wełny szklanej. Silnik Brigg o pojemności 400 cmXNUMX rozgrzał rurę do wiśniowego koloru. Do wgłębienia zaczynając od silnika należy zastosować zwężkę Venturiego o średnicy ½ średnicy przy szyjce, a na końcu tulejkę do regulacji dolotu powietrza.
W przypadku pioruna testy przeprowadziłem w nocy, a pręt odizolowany od reszty (w celu pomiaru różnicy potencjałów) został ponownie uziemiony.
Być może ten reaktor był trochę za duży dla silnika o pojemności 400 cmXNUMX?
A przede wszystkim (z perspektywy 2 lat) moja woda ma pH 7.4.
Jeśli przejdziesz tam przez André lub innego profesjonalistę tej witryny i pewnego dnia ją zwrócę, myślę, że Twoja rada będzie mi przydatna.
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110