Test dopingu wodnego na Audi 80 1.6 TD, etap teoretyczny

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
przestrzeń
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 12/10/10, 10:28
Lokalizacja: sprzedany

Test dopingu wodnego na Audi 80 1.6 TD, etap teoretyczny




przez przestrzeń » 13/10/10, 15:35

bonjour,

po pierwsze nie mogłem znaleźć działu z prezentacją, więc taki krótki ^^
Jestem "space", mam 31 lat, mieszkam w Vendée, z zawodu mechanik rolniczy, aktualnie zajmujący się ślusarstwem.
pasjonat mechaniki, zwłaszcza 50cc i starych ^^

co mnie tu sprowadza to to, że o systemie pantone słyszę od kilku lat, robiłem różne poszukiwania, natknąłem się na mnóstwo schematów, prototypów, aż do hondy camino z szybkowarem na bagażniku,
Czytam dużo teorii
sposoby na zrobienie tego, a na koniec cóż, trochę się pogubiłem xd, więc rozmawiam z tobą, aby pomóc mi to zrobić na moim audi, dając mi odpowiedzi na moje pytania ^^

po pierwsze zacząłem kolekcjonować, z czego zrobić stalowy reaktor, później zobaczyłem, że mówimy o stali nierdzewnej… więc teraz zastanawiam się, czy istnieje jakieś szczególne zastosowanie materiału.

wtedy usłyszałem, że trzeba dopasować przekroje różnych rur do kubatury samochodu, legenda?

a potem na przykład różne inne terminy techniczne i szczegóły wykończenia, które mi umykają;
zwężka Venturiego,
i depresja...

czy możesz mnie poprowadzić? ^^
dziękuję
0 x
szukam wielu informacji na temat systemu pantone.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Badanie antydopingowe w Audi 80 1.6 TD, etap teoretyczny.




przez Flytox » 13/10/10, 19:38

Witaj kosmos Witaj w klubie.

Czytam dużo teorii
sposoby na zrobienie tego, a na koniec cóż, trochę się pogubiłem xd, więc rozmawiam z tobą, aby pomóc mi to zrobić na moim audi, dając mi odpowiedzi na moje pytania ^^

To właściwe miejsce, aby znaleźć odpowiedzi... od ludzi, którzy eksperymentują od lat, na pewno.


po pierwsze zacząłem kolekcjonować, z czego zrobić stalowy reaktor, później zobaczyłem, że mówimy o stali nierdzewnej… więc teraz zastanawiam się, czy istnieje jakieś szczególne zastosowanie materiału.


Stal nierdzewna działa tak samo dobrze jak stal, ale bez rdzy. jest po prostu droższy i trudniejszy do lutowania.

wtedy usłyszałem, że trzeba dopasować przekroje różnych rur do kubatury samochodu, legenda?

Związek z kubaturą nie jest oczywisty. Ci, którzy pomnożyli liczbę reaktorów dla dużych silników, niekoniecznie osiągnęli lepsze wyniki w zakresie oszczędności paliwa. Reaktory o bardzo zbliżonych rozmiarach zostały zamontowane w kosiarkach o pojemności 150 cm3 i XNUMX-litrowych silnikach samochodowych… Co sprawia, że ​​​​działa dobrze, a co źle, pozostaje kwestią otwartą…

a potem na przykład różne inne terminy techniczne i szczegóły wykończenia, które mi umykają;
zwężka Venturiego,
i depresja...

Zwężka Venturiego to organ stosowany np. w gaźniku (zbieżna/rozbieżna część strumienia powietrza). Wykorzystuje prędkość gazu do wytworzenia lokalnej depresji (niższe ciśnienie niż ciśnienie odniesienia, najczęściej jest to porównanie z ciśnieniem atmosferycznym). Umożliwia to zasysanie na poziomie dyszy paliwowej, na przykład na poziomie szyjki zwężki Venturiego.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Effet_Venturi

Czy możesz powiedzieć nam więcej o swoim projekcie, bubbler?, GVI? itp... :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
przestrzeń
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 12/10/10, 10:28
Lokalizacja: sprzedany




przez przestrzeń » 13/10/10, 20:40

dziękuję za odpowiedź ^^
więc tak, zwężka Venturiego, wiem, co to jest, ale nie rozumiem przydatności w rzeczywistości :s i słyszałem o tworzeniu depresji, ale nie pamiętam kontekstu -_-"

dodajesz termin, którego nie znam, muszę powiedzieć, że jestem całkiem nowy w branży prototypów xd, czym jest GVI?

bełkotka nie jest obowiązkowa w systemie?

Myślę, że dużo się nauczę lol tylko z twojej odpowiedzi, zdaję sobie sprawę, że jestem bardzo nowy ^^

więc o przekroju rurek nie ma mowy, chodzi o pogłębienie tak....
0 x
szukam wielu informacji na temat systemu pantone.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 13/10/10, 21:48

przestrzeń napisała:więc tak, zwężka Venturiego, wiem, co to jest, ale nie rozumiem przydatności w rzeczywistości :s i słyszałem o tworzeniu depresji, ale nie pamiętam kontekstu -_-"


Cały system generatora pary, reaktor i różne rury spowalniają przepływ pary. Aby zwiększyć przepływ pary w reaktorze, na wlocie powietrza umieszcza się zwężkę Venturiego, która tworzy podciśnienie w reaktorze. To zasysa do reaktora i stwarza różne warunki do przemiany pary. Nie jestem pewien, czy zwężka Venturiego jest obowiązkowa, aby uzyskać lepsze wyniki.

dodajesz termin, którego nie znam, muszę powiedzieć, że jestem całkiem nowy w branży prototypów xd, czym jest GVI?


Ggenerator Vjest przestraszony INatychmiastowy. Wydaje mi się, że to wynalazek Camela1 lub jego kolegów. Dzięki temu możliwe jest niemal natychmiastowe wytwarzanie pary przy minimalnej przestrzeni pod maską silnika poprzez wsunięcie systemu do wylotu za reaktorem.

bełkotka nie jest obowiązkowa w systemie?

Kiedy masz miejsce pod maską, to rozwiązanie dobre jak każde inne. W przeciwnym razie GVI wydaje mi się bardziej odpowiedni.
: Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
przestrzeń
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 12/10/10, 10:28
Lokalizacja: sprzedany




przez przestrzeń » 13/10/10, 22:24

haaaa dobrze, więc albo bąbelek, albo gvi, prawda?

w audi mam dużo miejsca z przodu po lewej tak ^^ Planowałem tam zamontować zbiornik na wodę.
na wydech też mam miejsce, silnik jest podłużny, ALE, fakt, że reaktor jest pionowy byłby problemem?

dostępne miejsce po prawej stronie
Obraz

i wydech, który ma być używany za turbosprężarką
Obraz


ps wstawilem male tofy, trzeba klikac zeby powiekszyc, nie wiedzialem czy forum prosi o małe formaty lub jeśli nam to obojętne ^^ Wiem, że niektóre komputery mają problem z ładowaniem stron: str
0 x
szukam wielu informacji na temat systemu pantone.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 13/10/10, 22:52

haaaa dobrze, więc albo bąbelek, albo gvi, prawda?

Są to najczęściej stosowane/znane rozwiązania.

Co prawda jest miejsce... z Turbo montaż jest trochę inny. Możesz użyć ciśnienia kolektora do zarządzania swoją parą. Zwężka Venturiego nie ma już tej samej użyteczności.

Musisz pomyśleć o tym, gdzie bierzesz powietrze / tworzysz parę i gdzie wtłaczasz ją do obwodu dolotowego. Możliwych jest wiele różnych konfiguracji. Stawiać też reaktor....przed czy za turbo?
W zależności od wymiarów różnych części silnika rozwiązania zmieniają się... : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
przestrzeń
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 12/10/10, 10:28
Lokalizacja: sprzedany




przez przestrzeń » 13/10/10, 23:44

więc dobrze wiedzieć, żebym mógł podłączyć bezpośrednio jak ty podłączasz do czujnika manometru w skrócie?!, czy na wężu sprężonego powietrza?

więc reaktor jest wykonalny również w stali, bez wpływu na działanie? Łatwiej to zdobyć ^^



edytować; czy test na pierwszy montaż na mafii byłby możliwy? łatwiej to wyjąć czy do wydechu itp itd co o tym sądzicie?
0 x
szukam wielu informacji na temat systemu pantone.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 14/10/10, 21:06

przestrzeń napisała:więc dobrze wiedzieć, żebym mógł podłączyć bezpośrednio jak ty podłączasz do czujnika manometru w skrócie?!, czy na wężu sprężonego powietrza?

Powinieneś narysować schemat, to łatwiejsze niż rozmowa w powietrzu. Osoby, które robiły montaż z turbosprężarką będą mogły udzielić opinii.

więc reaktor jest wykonalny również w stali, bez wpływu na działanie? Łatwiej to zdobyć ^^

Pierwszy montaż zwykle nie należy do najbardziej udanych... : Mrgreen: Zawsze będziesz na czas, aby później wykonać nową ze stali nierdzewnej, bardziej wydajną, biorąc pod uwagę zdobyte doświadczenie.

czy test na pierwszy montaż na mafii byłby możliwy? łatwiej to wyjąć czy do wydechu itp itd co o tym sądzicie?


Jeśli to dwusuw, uważaj! Nie lubi wody w dolnym silniku... i ryzykujesz dokręceniem. To musi być możliwe, ale z pewnością trochę trudniejsze do opracowania. Myślę, że nie powinieneś wtryskiwać pary do wlotu, ale do cylindra lub głowicy cylindra (dużo trudniejsze ...
:zmarszczyć brwi: )
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
przestrzeń
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 12/10/10, 10:28
Lokalizacja: sprzedany




przez przestrzeń » 14/10/10, 23:28

Zapytałem o to, ponieważ znalazłem rozstrzygający test, chociaż pracochłonny ^^
http://www.youtube.com/watch?v=SvWydgDcR88
pogłębiać xd
0 x
szukam wielu informacji na temat systemu pantone.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 15/10/10, 00:03

Konkluzja...??????? Moim zdaniem zaczyna się od benzyny, która pozostaje na dnie zbiornika gaźnika... a w testach, które mogliśmy zobaczyć przy tak dużej zawartości wody, silnik prawie nie może się obracać... .ale stamtąd do zasilanie to co innego..... a przy poprawnym wykonaniu.....prosimy o dowód : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90