Brykiety papierowe

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
simseb
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 06/07/09, 12:33

Brykiety papierowe




przez simseb » 17/07/09, 13:08

Witam,


Łatwo można teraz znaleźć małe prasy do produkcji papierowych brykietów do ogrzewania oprócz drewna z gazetami i pubami.

P: Czy on używa tych papierowych brykietów?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 17/07/09, 13:34

Ups, cześć
Dużo pracy, palenie papieru tuszem ... potrzeba miejsca do wyschnięcia cegieł ...
W zależności od pogody ..
Jeśli system byłby w porządku, przemysł byłby odpowiedzialny za odzyskanie starego papieru i przekształcenie go w brykiety ... wydaje mi się, że tak nie jest.
Upuść to :D
Grałem w tę grę ...
Szczerze mówiąc, etapem powyżej jest odzysk palet i dobry piec podwójnego spalania.
Ale potrzebujesz trochę sprzętu i miejsca.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 17/07/09, 13:52

+1 LeJust,

Jestem również mieszany, zrobiłem w zeszłym tygodniu 1 film na temat spalania papieru, który wyraźnie pokazał obecność chloru:

Wideo: https://www.econologie.com/pollution-au- ... -4102.html
Zdjęcia: https://www.econologie.com/forums/combustion ... t7925.html

Na szczęście jest to mniej niż 5% artykułów ...

W przypadku brykieciarki do papieru wymaga to zwilżenia papieru w celu jego ponownego wysuszenia, a nie następujących: szczerze restrykcyjne ... nie widzę korzyści w porównaniu ze spalaniem "bezpośrednim" ... pojemność składowania? Może

Aby być w 100% ogrzewanym za pomocą papieru / kartonu, musisz być lub mieć powiązania z firmą ... prywatne odpady to za mało ...
0 x
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 17/07/09, 16:13

Zrobiłem ponad 90 brykietów z 2 rodzajów papieru:
biała księga (mam kilka podręczników) i gazeta.
2 są do różnych zastosowań.
brykiet gazetowy: aby natychmiast uwolnić maksimum energii ---> nie wytrzymuje zbyt długo (zachowane są wszystkie proporcje).
Brykiet z białego papieru: stopniowo uwalnia energię; są lepsze w nocy: przyznaję, że bardzo mi pomogli.

rozwiązanie dla dobrych brykietów: kompresja.
Niestety klasyczne brykiety w stylu Outiror & Co są kruche i łatwo go schrzaniłem, bo nie jest specjalnie przystosowany do kompresji (trzeba dociskać z obu stron).
Szukam tego stylu maszyny do brykietowania (którego nie mogę znaleźć: poza tym, jeśli masz plan, jestem zainteresowany ;-)), który wydaje mi się poważniejszy:
Obraz

;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 17/07/09, 16:16

Kolejną wskazówką jest zwilżyć je pozostałościami po filtracji dla tych, którzy biegną w oleju ...
0 x
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 17/07/09, 16:26

aussi : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 17/07/09, 19:31

Corpse Grinder 666 napisał:Szukam tego stylu maszyny do brykietowania (którego nie mogę znaleźć: poza tym, jeśli masz plan, jestem zainteresowany ;-)), który wydaje mi się poważniejszy


Cóż, jest to rodzaj maszyny, która jest naprawdę łatwa do wykonania "domowej roboty" ... Dodatkowo możesz zrobić rozmiar dostosowany do twoich urządzeń grzewczych ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 17/07/09, 20:01

Witam,
Podczas mojej kariery pracowałem w drukarni, gdzie szef był trochę popękany. Nie chciał już sprzedawać swoich odpadów papierowych, ponieważ nie były już opłacalne.
Przed stosem, który się piętrzył, wyobrażał sobie przemysłowe wytwarzanie brykietów; na wypadek, gdyby rynek się rozwijał, wyobrażał sobie, że zawinie je w papier, na którym wydrukowane zostaną reklamy jego firmy.
Do testów wypożyczył betoniarka, aby zmieszać kawałki z wodą, i zmienił prasę do wyjmowania brykietów około 3 razy większych niż ten, który można wykonać samodzielnie.
Musieliśmy zapewnić woskowane i okulary osobie odpowiedzialnej za ich kompresję, musieliśmy zobaczyć pracę.
Była zima, więc fabryczną kotłownię wykorzystano jako suszarkę.
Dlatego szef chciał rozpalić kominem brykietami, które spłonęły tak szybko, że miał problemy z zapewnieniem.
I nie mogliśmy o tym usłyszeć.
Musieliśmy postanowić odsprzedać makulaturę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 17/07/09, 20:09

: Arrow: Tak, masz pojęcie o ciśnieniu prasowania danej prasy. :?

Czy zmodyfikowana prasa została przebita, aby właściwie usunąć nadmiar wilgoci. :?

Prasa pokazana na zdjęciu wydaje się poważna, poważniejsza niż gadżety Outorora ...

Ze swojej strony wolę szukać branży prasowej lub pelletowej. : Mrgreen:
Ciśnienie umożliwia uzyskanie suchego i praktycznego paliwa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 17/07/09, 21:08

Halo Citro

Belownica musiała mieć (cylinder o średnicy 10 cm) 200 kg / cm2, ale musiała zostać obliczona z powrotem na powierzchnię brykietu 30x30.
Muszę to być z grubsza liczby, o ile pamiętam, minęło ponad 20 lat.
Na dole dodano żelazną formę w kształcie litery U, z dużą ilością miejsca, aby zobaczyć wypływające strumienie wody.

Zrobiliśmy to z papierem o dowolnej gramaturze (nie drukowaliśmy gazet)

Outiror nie powinien być bardzo silny, najlepiej zrobić to sam i wcisnąć dłuższą dźwignię, aby poprawić kompresję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96