Oleje roślinne z tłuszczu zwierzęcego: recykling energii

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Oleje roślinne z tłuszczu zwierzęcego: recykling energii




przez lejustemilieu » 05/07/08, 13:19

Dzięki! :? tytuł jest za długi ... ale zostawiam go takim, jakim jest.
Ok, dyskusja się rozpoczęła, propozycje były oczekiwane.
Mam za dużo bólu głowy, aby dalej rozwijać ten pomysł.

(edytowane przez ex-océano 06/07 / 2008-22: 38: ale jeśli obrócimy zdanie, wstawimy zdrobnienie & i qq i zachowuje ...)
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 05/07/08, 13:29

Nagle przekażę tutaj moją wiadomość.

Jeśli chodzi o hałas generatora, istnieją ciche generatory, ale nigdy nie widziałem więcej niż 1000 W.

W najgorszym przypadku ten, kto chce wykorzystać olej w generatorach do wytwarzania prądu bez nadmiernego hałasu, może to zrobić, ale nie będzie to świetna produkcja. Chyba że połączysz kilka generatorów.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/07/08, 16:02

Matt113 napisał:Nagle przekażę tutaj moją wiadomość.

Jeśli chodzi o hałas generatora, istnieją ciche generatory, ale nigdy nie widziałem więcej niż 1000 W.

W najgorszym przypadku ten, kto chce wykorzystać olej w generatorach do wytwarzania prądu bez nadmiernego hałasu, może to zrobić, ale nie będzie to świetna produkcja. Chyba że połączysz kilka generatorów.

Od ponad 20 lat pojechałem na targi budowlane w Brukseli, wystawca w izolacji akustycznej zainstalował małą „szopę” bez drzwi! (System Labyrinth)
Rezultat: w środku nie było już hałasu i aby porozmawiać z przyjacielem, musiałem mówić bardzo głośno, ponieważ wszystkie dźwięki zostały pochłonięte. :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 05/07/08, 18:06

Bonjour à tous

W przypadku izolacji akustycznej system labiryntowy nie jest szkodliwy dla wlotu powietrza i chłodzenia.
W przypadku spalin nie podpalaj ... to bardziej skomplikowane.

Istnieją rozwiązania izolacyjne z grubą i gęstą przegrodą. Na łodziach dla turystów turystycznych dostęp do komory silnika jest często „opancerzony” blachą (o grubości od 3 do 5 mm), od wewnątrz otoczoną gęstą pianką, jaką można znaleźć pod maskami samochodów . Jest dość skuteczny.

Można też "zakopać" silnik, jak widać przy motopompce, jest tylko osłona do zaizolowania (też bardzo wydajna). Chłodzenie silnika i spalin odbywa się za pomocą wody z pompy. Ponadto wytwarzana gorąca woda miałaby znacznie większe zainteresowanie jako źródło ogrzewania lub zbiornika, ponieważ większość energii jest tracona w spalinach. : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/07/08, 18:37

::
Możesz też „zakopać” silnik

To nie jest głupie!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/07/08, 18:39

Ale potrzebujesz słynnego tłumika na wydechu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 05/07/08, 19:36

lejustemilieu napisał:Ale potrzebujesz słynnego tłumika na wydechu.


Można go łatwo rozszerzyć za pomocą tłumika samochodowego wziętego na złom lub wykonać tłumik absorpcyjny podobny do motocykla, jak poniżej.

Obraz

Przestrzeń po stronie blachy perforowanej należy wypełnić wełną szklaną lub ubitą skałą. Zwykle tłumi to stosunkowo dobrze hałas silnika i przez większość czasu jest „przezroczyste” dla osiągów silnika. W przypadku spadających perfum lub zwiększonego zużycia konieczna jest zmiana długości rury doprowadzającej gazy do tłumika (+ lub - 5 cm) tylko po to, aby zmienić „szkodliwą” częstotliwość generowaną przez garnek. Należy upewnić się, że silnik nie nagrzewa się bardziej niż zwykle.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 06/07/08, 11:35

Bonjour à tous

Jeśli generator wysokoprężny jest zasilany olejem lub gorzej ze smarem, wymagana jest minimalna temperatura, aby nie zamarzł w zbiorniku, rurach i pompie wtryskowej.

Jeżeli silnik pracuje nieprzerwanie „na pełny czas”, można go uruchomić na oleju napędowym i utrzymywać w całym układzie paliwowym temperaturę paliwa powyżej zera, wykorzystując temperaturę spalin lub układu chłodzenia. (niezbyt skomplikowane)

Jeśli praca jest przerywana, na przykład z automatycznym startem, ale silnik ma czas na ostygnięcie ... trudno znaleźć coś prostego do utrzymania temperatury paliwa. W samochodzie jest kierowca, który jest zawsze na miejscu i może „manipulować” czymś w celu ogrzewania i chłodzenia silnika. W przypadku instalacji samodzielnej należy zabezpieczyć pompę wtryskową przed zatkaniem smarem… automatycznie i niezawodnie… :zmarszczyć brwi:

Na początku najprostszym byłoby rozcieńczenie oleju lub tłuszczu za pomocą ... produktu najlepiej nietoksycznego, nietoksycznego, który pali się dobrze, łatwo i ekonomicznie dostarcza ...
Rozpoznałeś ...... :płakać: :| , Czy w pokoju nie ma apteki? : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/07/08, 12:06

Odpowiedź na Flytox:
Dokładnie myślałem o rozpoczęciu od oleju opałowego i wykorzystaniu ciepła z silnika do rozgrzania oleju lub „gorzej” :D tłuszcz
Gdy jest gorąco, przekazujemy olej lub smar.
Biegnij przez kilka godzin, aby tylko zgromadzić energię.
Ale nie zaczynaj od zasady „powtórz start”.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/07/08, 12:17

A najlepsze jest energiestro ....
Ale już o tym rozmawialiśmy
http://www.actu-environnement.com/ae/pdt/14.php4
Jeśli moja pamięć dobrze mi służy, to jest droga ... 30.000 XNUMX euro
Dla naszej barki byłoby miło ::
Solidny, ekonomiczny, autonomiczny ....
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103