Zestaw etanolu E85 do pojazdów benzynowych -> Kto próbował?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
davidex
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 19/03/07, 11:10
Lokalizacja: Savoy

Zestaw etanolu E85 do pojazdów benzynowych -> Kto próbował?




przez davidex » 10/01/08, 16:35

Witam,

Sklepy internetowe sprzedają (420 €) zestaw e85 w postaci skrzynki elektronicznej, która pozwala poznać skład paliwa w zbiorniku („normalna” benzyna, bioetanol lub ich mieszanka) i oblicza najlepsze powietrze / paliwo do silnika.

Pozwala pojazdów benzynowych (nie dwupaliwowe) albo jeździć z normalną benzyną lub etanolem dwukrotnie.

Zaczynając na podstawie 60litres SP95 do € 1,30 / L i E85 do 0,80 € / l, zapisuje € 30 w całości. a system jest amortyzowana 14 pełny (mniej niż rok dla mnie).

Kto wie, czy nie próbował tego systemu?

D.

Edit: Zmodyfikowane przez umiarem, nie proszę o link reklamowy
0 x
- Audaces Fortuna juvat -
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Re: Zestaw etanolu E85 do pojazdów benzynowych -> Kto próbował




przez Chatham » 10/01/08, 16:50

davidex napisał:Zaczynając na podstawie 60litres SP95 do € 1,30 / L i E85 do 0,80 € / l, zapisuje € 30 w całości. a system jest amortyzowana 14 pełny (mniej niż rok dla mnie).

Kto wie, czy nie próbował tego systemu?



Tak, ale to zjada 30% więcej muszą także zintegrować ten ... Widziałem niemiecka Podróż z Alfa 156 wyposażony w polu: jest on spełniony, gdy silnik jest jeszcze mocniejszy niż pochodzenie, ale oczywiście to zużywa więcej ...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Zestaw etanolu E85 do pojazdów benzynowych -> Kto próbował




przez Targol » 10/01/08, 17:13

Chatham napisał:Tak, ale to zjada 30% więcej muszą także zintegrować ten ... Widziałem niemiecka Podróż z Alfa 156 wyposażony w polu: jest on spełniony, gdy silnik jest jeszcze mocniejszy niż pochodzenie, ale oczywiście to zużywa więcej ...


W każdym razie, nawet jeśli jest to opłacalne ekonomicznie (rentowność w dużej mierze ze względu na zwolnienia podatkowe), to nigdy nie będzie ekologicznie interesujące.

Ponadto możemy również znaleźć pompę, która dystrybuuje !!!
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 10/01/08, 17:18

I nic nie dowodzi, że nie ca przyspieszonego starzenia silniki ...

Różnica między silnikiem Flex a jego „benzynowym” odpowiednikiem nie ogranicza się do skrzynki komputerowej ...
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 10/01/08, 17:45

Christophe napisał:I nic nie dowodzi, że nie ca przyspieszonego starzenia silniki ...



Silniki nie, ale sprzęt peryferyjny w kontakcie z paliwem, ponieważ materiały nie są specjalnie przystosowane jak z prawdziwym paliwem elastycznego ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 10/01/08, 17:56

Zawór Uh, a jej siedziba to sprawia, że ​​korzystanie z urządzenia lub silnika? : Mrgreen:

Zobacz Specyficzne cechy elastycznego silnika renault paliwa
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 10/01/08, 19:31

Christophe napisał:Zawór Uh, a jej siedziba to sprawia, że ​​korzystanie z urządzenia lub silnika? : Mrgreen:



Ani siedzenia lub zawory nie zużywają się szybciej w porównaniu do SP95, ale istnieje ryzyko utleniania zaworów wlotowych (w zależności od ich charakteru zależy silniki) ...
0 x
davidex
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 19/03/07, 11:10
Lokalizacja: Savoy




przez davidex » 10/01/08, 20:30

Chatham napisał:Ani siedzenia lub zawory nie zużywają się szybciej w porównaniu do SP95, ale istnieje ryzyko utleniania zaworów wlotowych (w zależności od ich charakteru zależy silniki) ...


Czy możesz przytoczyć swoje źródła (artykuły, recenzje, testy, strony internetowe) na temat ryzyka utleniania zaworów lub przyspieszonego zużycia silnika? Bo chciałbym wiedzieć, czy to ryzyko jest realne i potwierdzone, czy tylko „hipotetyczne”.
0 x
- Audaces Fortuna juvat -
poissnight
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 10/01/08, 20:08




przez poissnight » 10/01/08, 20:44

Dobry wieczór, PERSONNALY, zamówiłem zestaw konwersji E85 (przypadek zwiększając czas zastrzyków).

Mam testowany, myślę, że to działa dobrze z wyjątkiem rozruchu zimnego silnika lub położę podgrzewacz paliwa, jeśli to konieczne.

Prawdą jest, że ja też jestem zaniepokojony utleniacz i żrący charakter etanolu.

Jest to rozwiązane w tak zwanych modelach „flex” poprzez obróbkę tłoków, zaworów i gniazd zaworów zgodnie z moimi badaniami.

Wydawałoby się więc, że E85 jest trochę bardziej agresywny niż benzyna bo jest „bardziej suchy”, jednak według moich badań wydaje się, że ta bajeczna kuracja nie jest absolutnie konieczna do pracy na E85 i że oryginalny pojazd będzie doskonały, myślę, że te "zabiegi" wykonywane przez producentów aut flex, robią to w trosce o gwarancję, powagę i przede wszystkim marketing ....

To znaczy, że E85 jest ekonomicznego punktu widzenia dla mojego portfela, ale ekologicznie, to nie jest zbyt wiele, że ...

Ale osobiście uważam, że lepiej jest jeździć który ma E85 benzyny przewidzianego wszystko inne nie podoba ...

PS: Przy okazji, mam możliwość mieć pełny zestaw E85 samochodów, z podłączeniem do sondy lambda do wykrywania i automatycznej regulacji wtrysku paliwa, jeśli jesteś zainteresowany, 300 € zestaw, niestety bit nie ma dużo, więc jeśli tylko niektórzy ludzie skorzystali ...

Pozdrawiam ...
0 x
poissnight
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 10/01/08, 20:08




przez poissnight » 10/01/08, 21:09

To znowu ja, wydaje się, że znaleźli sposób łożyska problemu agresji E85 zaworów / zaworów krzeseł

Rozwiązanie: do zainstalowania grafitu, grafit to mały układ pozwalający na smarowanie górnego silnika (głowicy) poprzez wtrysk „zaolejonego” związku przy dopływie.

Zestaw jest łatwy w instalacji, jest wysoce zalecane dla pojazdu LPG z niską smarowność, jak etanol, kompletny zestaw smarem może couterai w 80 zł

Butelka jednolitrowych wszystkie 10km 15000 1 i 15 litrów couterai przybliżeniu €.

Myślę, że to rozwiązanie pozwala przezwyciężyć „strach” gniazd zaworowych HS i myślę, że nawet przy takim zakupie, ekonomicznie pozostaje ciekawie ...

Ty decydujesz, ale rozwiązanie istnieje: do graphiteur
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119