Bojkot producentów samochodów

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...

Czy jesteście gotowi zobowiązać się do czekania na wydanie ekologicznego auta i niezmieniania auta, wywarcia presji na państwowe lobby, producenta samochodów, producenta paliw?

Sondaż wygasł 16 / 12 / 07, 13: 07

TAK
23
88%
NIE
3
12%
BEZ OPINII
0
przy braku głosów
 
Wszystkich głosów: 26
Alfan83
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/06/07, 18:44

Bojkot producentów samochodów




przez Alfan83 » 07/09/07, 14:07

AUTOMAKERS BOYCOTT

Wszyscy otrzymaliśmy, od czasu do czasu, e-mail wzywający nas do bojkotu stacji benzynowej, aby pokazać, że mamy dość rosnących paliw i zanieczyszczeń. Ten typ akcji nie działa. Znamy to dobrze. Wielka rakieta państwowa, producent ropy, producent samochodów trwa!


Obecnie istnieją rozwiązania umożliwiające produkcję dużych ilości wodoru przez elektrolizę ze stacji słonecznych lub przy użyciu innych technologii (spójrz na Google), które zużywałyby jedynie wodę jako surowiec. Technologia jest gotowa, to tylko kwestia podejmowania decyzji politycznych (dla lobby naftowego ta sprawa nie jest zbyt interesująca). Silniki na wodór termiczny istnieją (nie mylić z samochodem z ogniwami paliwowymi, co jest wielkim oszustwem mającym na celu przekonanie, że stworzenie czystego samochodu jest bardzo skomplikowane) i nic nie jest zrobione. Czemu ? Ze względu na lobby państwowe, producentów ropy naftowej i producentów samochodów.

technologie tam są:

http://www.webcarcenter.com/actualite/actu/actu_bmw_hydrogen_2007.html

http://www.hydrogensolar.com/

Nie możemy nic zrobić przeciwko państwu, to jasne. Nie możemy nic zrobić przeciwko producentom ropy, to oczywiste. Z drugiej strony możemy osłabić producentów samochodów, nie zmieniając naszych samochodów na samochody benzynowe, które ciągle zanieczyszczają i które zużywają zbyt drogie paliwo! Będą mieli wtedy tylko jedno rozwiązanie - produkować czyste pojazdy napędzane wodorem!

Dlatego proponuję bojkot producentów samochodów. Już są w złej sytuacji, bo Francuzi nie są głupi, już dłużej trzymają samochód. Nadal możemy doprowadzić do sedna sprawy!

Utrzymanie samochodu pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Dobrze utrzymany samochód może działać przez ponad 15 lat i nie zanieczyszcza dużo bardziej niż samochód produkowany obecnie. To zło na dobre!

Pytanie: Czy jesteś przygotowany, aby zatrzymać swój samochód tak długo, jak to możliwe i jeśli to możliwe, do momentu, gdy rakieta Stan / Producent ropy naftowej ustanie? (Powiedz sobie, że to oni są odpowiedzialni za całe to zanieczyszczenie, a nie my!)

Osobiście moja decyzja została podjęta. Czekam na czysty, niedrogi samochód na wodór. Razem możemy coś zmienić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/09/07, 16:15

Czekam na LOREMO, a jeśli nie, BlueCar lub Cleanova III ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/09/07, 18:24

Odpowiedziałem nie z kilku powodów:

1 ° Używam pojazdów w celach zawodowych: jeśli aspekt ekologiczny może wpłynąć na moje decyzje, niekoniecznie mam czas na czekanie

2 ° jest bardzo prawdopodobne, że ten pierwszy pojazd w ogóle nie odpowiada moim specyfikacjom

3 ° inne działania są możliwe

4 ° są inne rozwiązania nécessaires: szczególnie istotne byłoby zmniejszenie liczby pojazdów na drogach: nawet jeśli nie zanieczyszczają, jest ich zbyt wiele!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 07/09/07, 19:23

Odpowiedziałam tak,

Nawet jeśli zamierzam użyć kilku starszych samochodów, aby móc łatwiej eksperymentować (pantone, hvb, vortex ...) bez irytującej elektroniki. Jeśli naprawdę musi być ECU w moim samochodzie, wolę, żebym był programistą : Chichot:

Kilka lat temu przeczytałem reklamę Peugeota, w której zapowiadano, że ogniwa paliwowe pobierają wodór ze zbiornika paliwa za pośrednictwem wbudowanego reformera. Na stację wodorową będziemy musieli czekać znacznie dłużej!

A w przypadku hybryd, o ile powierzamy projektowanie pojazdów elektrycznych mechanikom :zmarszczyć brwi:

Nie wiem, czy to przez lobbing, czy dlatego, że elektrycy opuścili to miejsce, ale nadal jesteśmy daleko od celu ...

Nie kieruję się do Ciebie Christophe, wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę Twoje przekonania w tej dziedzinie, myślę wręcz przeciwnie, że byłbyś bardzo dobrym kierownikiem projektu ... Jeśli popierasz obecność elektryków : Chichot:

Jedyny minus, jeśli chodzi o trwałość pojazdów: z czasem oryginalne części zamienne stają się rzadkie i coraz droższe. A wraz z zapowiedzianą eliminacją uszkodzeń pod fałszywym pretekstem środowiskowym, utrzymanie starego pojazdu może być tak drogie, jak zakup nowego, „jednorazowego” po wygaśnięciu gwarancji ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 07/09/07, 20:15

Głosowałem NIE, ponieważ nie oczekuję niczego od producentów, wiedząc, że są w zmowie z firmami naftowymi! : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 07/09/07, 20:26

Tak, ponieważ właśnie to teraz robię :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 07/09/07, 21:11

A2E napisał:Głosowałem NIE, ponieważ nie oczekuję niczego od producentów, wiedząc, że są w zmowie z firmami naftowymi! : Evil:


Powinieneś był zagłosować tak, ponieważ najwyraźniej chcesz czekać wiecznie, zanim kupisz im samochód. :zaszokować: : Chichot:
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
ObjectifecO dr hab
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 19/07/07, 17:02




przez ObjectifecO dr hab » 08/09/07, 16:33

Bonjour à tous

Naprawdę nie wierzę w dążenie wielkich producentów samochodów do tworzenia czystych pojazdów.

Bojkotowanie nowych pojazdów jest bardzo dobrym pomysłem, o ile nie ma bardziej przyjaznych dla środowiska.

W każdym razie lepiej jest zatrzymać pojazd, dopóki nie zostanie całkowicie wyłączony z eksploatacji, ponieważ Nie wolno nam zapominać, że ich produkcja i recykling są energochłonne, a ponadto powodują duże zanieczyszczenia.
Dotyczy to również wszystkich urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń hi-tech.

Przyda się zmienić dzień, w którym są naprawdę czyste pojazdy, w przeciwnym razie jest to marnotrawstwo dla planety.

O wiele ciekawsze byłoby również zmodyfikowanie istniejących pojazdów, tak aby nie zanieczyszczały ani nie zanieczyszczały w niewielkim stopniu.

To właśnie chcemy robić w naszym stowarzyszeniu ObjectifecO.

Celem tego stowarzyszenia jest zatem informowanie i doradzanie społeczeństwu w zakresie dostępnych środków (techniki alternatywne, „czyste” pojazdy), ale także promowanie wzajemnej pomocy we wdrażaniu tych środków, a także badania i wymiana wiedzy, aby pójść dalej.

Pragnąc działać bardzo konkretnie, stowarzyszenie zamierza teraz pracować nad następującymi plikami:

- ocena i badania dotyczące systemu Pantone i systemów wspomagania wodoru

- badania i refleksje nad stworzeniem małego uproszczonego pojazdu hybrydowego,

- testy materiałów oszczędzających paliwo obecnych na rynku lub wyprodukowanych samodzielnie,

- informacje publiczne na lokalnych imprezach.


Do tych działań mile widziane będą wszystkie umiejętności, czy to techniczne, czy nie: mechanika, spawanie, elektronika, fizyka, chemia, tłumaczenia (angielski, rosyjski, chiński, niemiecki), pisanie, tworzenie stron internetowych itp.

Nie wahaj się dołączyć do nas ...

... Aby skutecznie rozwijać badania nad nowymi technologiami służącymi ludziom i środowisku.

Oto nasza tymczasowa strona internetowa:
http: \\ Objectifecoweb.ifrance.com

Prezes ObjectifecO

Quentina G.
0 x
Jeśli nadal emitujemy zbyt dużo gazu cieplarnianego, idziemy prosto w ścianę ...
Niech wszyscy skręcą, zanim będzie za późno! ObjectifecO
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 08/09/07, 21:50

Osobiście tak długo, jak wytrzyma moja Félicia (+ 213000 km / 6.4 l przy 100), zachowam ją (konkurent Gegyx na całe życie? : Mrgreen: ). Poza tym nowe samochody śmierdzą nowymi plastikami, a na mój węch mocno wymiotuje Obraz...

W przeciwnym razie jestem w pełni za powrotem do pojazdu ekologicznego (eco² dla ekologicznego i ekonomicznego), lżejszego i minimalistycznego oraz bardziej dostępnego dla wszelkiego rodzaju majsterkowiczów (Ouch ouch Obraz wykonawcy będą mnie pozwać ...).
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6996
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2915




przez gegyx » 08/09/07, 22:41

Cześć ! Były…
Unikam nowych samochodów, bo są po prostu za drogie.
Nawet kupując je na zawsze, ma się wrażenie posiadania drogiego kredytu, z obowiązkowymi wizytami w warsztacie, cały czas z gwarancją, która się wydłuża.
Koniec z majsterkowaniem i dziwnymi awariami.
W każdym razie nienawidzę drogi od kilku lat, bo jazda samochodem staje się stresująca. Letnia wycieczka, w przestrzeni 96, 7 miejsc, kupiona z drugiej ręki i dobrze się układa.
Właśnie pozbyłem się mojego 3cv, które gniło w ogrodzie przez dziesięć lat (zatrzymałem go, aby zrobić kosiarkę w dużej posiadłości, której nigdy bym nie miał).
Mam R21, z którego jeżdżę na mieście na krótkie wycieczki, bo jak przekroczy 10 km w fali upałów to woda wrze… W porządku, już mnie to nie obchodzi…
Słynna Félicia nadal konkuruje, jeśli chcesz? Ale odebrała go moja córka, żeby pojechać do swojej szkoły oddalonej o 200 km. Ona ma połowę ciebie na zegarze, więc w zasadzie więcej szczęścia? Tylko furgonetka przeszukała już całą lewą stronę, w nocy, przejeżdżając i bez zatrzymywania się. Dziewczynie i Felicii uszło to na sucho, ale przy trzecim załatałem wszystko, co mogłem, i też dobrze się układa (powtarzam się tam?). :D
Samochody mają ich dużo, ale używam ich od starości. Jest to dobre dla środowiska, ale także dla państwa.
Mogę poczekać czekając aż 21 wybuchnie na małym zielonym autku, żeby kupić nowy, bo inaczej będzie taka okazja
Wysoki chciałby mieć samochód, a wybór mnie niepokoi. Pomyślałem nawet o Loganie!
To jest do powiedzenia…
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116