Zestawy do konwersji etanolu niezgodne z prawem

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Moulaert
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 21/06/07, 13:14

Zestawy do konwersji etanolu niezgodne z prawem




przez Moulaert » 25/07/07, 13:37

Witam,
Coraz więcej z nas wyposaża swoje samochody benzynowe w zestawy do konwersji na SuperEtanol (E85).
Jeśli odniosę się do zestawu, którego używam, wszystko działa idealnie. Skrzynka posiada znak CE co oznacza, że ​​jest zgodna z normami europejskimi (m.in. w zakresie emisji fal radiowych (zakłóceń).
Ale chciałbym wiedzieć o moim samochodzie. Co dokładnie mówi prawo o tych zestawach. Czy jest to wyraźnie dozwolone, zabronione, czy raczej (jak sądzę) jesteśmy w szarej strefie (nieautoryzowane, ale tak naprawdę nie zabronione). Czy ktoś ma odpowiedź lub może mi powiedzieć, z kim się skontaktować (być może w DRIRE?), Aby wyjaśnić tę kwestię?
O ile mi wiadomo, oryginalnie montowane pojazdy FlexFuel mają szarą kartę Energie = ES (Essence), tj. że nie ma tam odniesienia do dwupaliwowego etanolu, jak ma to miejsce na przykład w przypadku pojazdów LPG, które mają Energy = EG (Essence Gas).
Chcę zrozumieć, jaka byłaby procedura homologacji zestawu FlexFuel i upewnienia się, że jest on w 100% legalny po zainstalowaniu go w samochodzie. Czy powinna być homologacja według modelu samochodu, czy też homologacja globalna po teście na samochodzie lub zestawie kilku samochodów? Krótko mówiąc, wszelkie informacje (nawet częściowe), które możesz mieć na ten temat, będą mile widziane. DZIĘKI.
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92