Co by było, gdyby biopaliwa nie były tak ekologiczne?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
dracula
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/04/07, 19:06

Co by było, gdyby biopaliwa nie były tak ekologiczne?




przez dracula » 28/04/07, 19:10

Właśnie przeczytałem dokument dotyczący biopaliw
Biopaliwa, często przedstawiane jako czyste, powodują większe zanieczyszczenie niż paliwa konwencjonalne? Takie wnioski płyną z amerykańskiego badania, opublikowanego w najnowszym wydaniu internetowego czasopisma Environmental Science & Technology.

Co myślisz?
ŹRÓDŁO
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 29/04/07, 22:33

Myślę, że powinniśmy zakazać określenia „biopaliwo”

I zapraszam do lektury aktualności pt.:
Wlej krew do silnika! Tragedia nekropaliw
i opublikowane na doskonałej stronie kokopelli która dzielnie walczy z władzami publicznymi i lobbystów nasiennych, które chcą skonfiskować ludziom swobodny dostęp do naturalnych nasion i pogorszyć spadek różnorodności biologicznej. :płakać:
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 30/04/07, 01:49

Amerykańskie badanie! :)
Kraj, który żyje i dominuje nad światem dzięki ropie...

Monokultura jest niebezpieczna.
Wciąż jednak mamy miejsce na produkcję większej ilości ropy i etanolu.

No cóż, i tak powinnam przeczytać opracowanie ;)

SixK
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 30/04/07, 09:37

Biopaliwa w połączeniu z dzisiejszą gospodarką rynkową to istna puszka Pandory. Istnieje 9 na 10 szans, że doprowadzą nas do katastrofy, jeśli natychmiast nie zablokujemy ich marketingu na poziomie globalnym. To zaplanowane samobójstwo ekologiczne i żywnościowe.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 30/04/07, 09:49

Citro napisał:I zapraszam do lektury aktualności pt.:
Wlej krew do silnika! Tragedia nekropaliw
i opublikowane na doskonałej stronie kokopelli która dzielnie walczy z władzami publicznymi i lobbystów nasiennych, które chcą skonfiskować ludziom swobodny dostęp do naturalnych nasion i pogorszyć spadek różnorodności biologicznej. :płakać:


1) Przepraszam, ale śmieszy mnie ten rodzaj radykalnej gadaniny o ekologii...

Czym jest ropa naftowa, jeśli nie paliwem martwiczym? Poza tym jest czarny jak śmierć...

2) Dla Ruliana, twój komentarz jest ważny TYLKO wtedy, gdy biopaliwa są kontrolowane przez tych, którzy obecnie kontrolują ropę naftową (tj. https://www.econologie.com/forums/search.php

Trochę podobnie: w naszej wsi jest fabryka parkietów, która produkuje brykiety drzewne z odpadów trocinowych, oczywiście będziemy kupować paliwo bezpośrednio od nich, a więc u źródła (albo prawie)...a ogólny wpływ będzie znacznie mniejszy, niż gdybyśmy przywieźli pellet z dużej fabryki produkcyjnej dużą „cysterną”, której trociny niewątpliwie przejechały już setki km, zanim zostały przetworzone na pellet. To ten sam problem z „dużymi” fabrykami biopaliw…
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 30/04/07, 11:18

Zgadzam się, że wszystko pójdzie dobrze przy przemyślanym podejściu. Jednak nawet w przypadku produkcji lokalnej i krótkich łańcuchów dostaw produkcja nie może być inna niż bezmyślna, o ile można osiągnąć zysk.

Ceny niektórych zbóż w Chicago zaczęły już rosnąć wraz z rozpoczęciem inwestycji w biopaliwa w USA i Brazylii... a to dopiero początek.

Rolnictwo polega na jedzeniu. Nie sądzę, że czujemy się komfortowo, pozwalając sobie na marnowanie żywności, aby utrzymać nasze stosy złomu w ruchu.

Jestem za biopaliwami, ale NIE na rynku i NIE dla przeciętnego konsumenta. Tylko do użytku społecznego i publicznego (policja, straż pożarna, transport medyczny, ośrodki medyczne, śmieciarki, wyjazdy dyplomatyczne itp.).

Tylko w ten sposób można utrzymać rozsądną produkcję. W przeciwnym razie nastąpi wyścig po pszenicę, w każdym znaczeniu tego słowa, i dojdzie do katastrofy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 30/04/07, 13:18

Mały, „uczciwy” lokalny producent nie przejmuje się cenami akcji… a przynajmniej powinien! (w ładnym idealnym świecie, który nie istnieje...)

Nie sądzę, żeby Alain Juste dostosowywał swoje ceny na giełdzie po drugiej stronie Atlantyku? Gdyby każdy miał tę „uczciwość”, świat byłby o wiele lepszy!


Rulian napisał:Jestem za biopaliwami, ale NIE na rynku i NIE dla przeciętnego konsumenta. Tylko do użytku społecznego i publicznego (policja, straż pożarna, transport medyczny, ośrodki medyczne, śmieciarki, wyjazdy dyplomatyczne itp.).


+1/2
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 30/04/07, 14:55

:zmarszczyć brwi: Nie rozumiem cię...
Albo myślimy ekologicznie i Alain Juste (którego poznałem i popieram) ma rację, wytwarzając HVB w krótkim łańcuchu dostaw (przy, mam nadzieję, minimalnych nakładach), a tym samym akceptowalnym uzysku od studni do koła. wszelkiego rodzaju lobby.

Albo rezonujemy nekrohandlarz jak podano w wiadomościach, które zalinkowałem powyżej. Przypominam, że do wyprodukowania jednego litra francuskiego „bioetanolu” potrzeba 1 litra oleju… dlatego nie zasługuje on na miano organicznego. : Evil:
To jedynie manewry lobby rolniczych (producentów cukru), które szukają nowych rynków zbytu, a przede wszystkim nowych dotacji, które zastąpią te, które uzyskują z Europy w ramach WPR.
WPR (Wspólna Polityka Rolna), która redystrybuuje (nasze podatki) do mniejszości BARDZO BOGATYCH rolników, dotacje, aby pozostawiali ziemię odłogiem zamiast ją uprawiać i aby uprawiali bardzo zanieczyszczające rośliny, wymagające nakładów siły (nawozy, pestycydy) i WODĘ , powodując poważne katastrofy dla naszego środowiska i naszego zdrowia. Dlatego płacimy trzykrotność naszych podatków, zwłaszcza za oczyszczanie zanieczyszczonej wody dzięki dotacjom w ramach WPR... : Evil:

To samo dzieje się w pozostałej części (trzeciego) świata, którego populacja jest głodzona, masakrowana lub wypędzana. Potem dziwimy się, że mamy (niewielką) imigrację, podczas gdy utrudniamy im życie w domu.[/b]
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 30/04/07, 19:37

powitanie

HVP (czysty olej roślinny), filtracja 3 mikrony, dodatek 5/1000 super 95.
Na sprzedaż po 0.50 € za litr z możliwością dostawy w promieniu 30 km za beczkę 210 litrów.

pochodzenie: rondavel, restauracja Macdaube.

Gwarancja odzyskania 100/100.

wpływ ekologiczny; więcej niż lepiej : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

@+

PS: przestań myśleć o uprawach lądowych i pomyśl o glonach. : Evil:
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
stef5555
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 151
Rejestracja: 15/01/07, 15:20




przez stef5555 » 30/04/07, 19:45

:? Wydaje mi się, że słyszałem we France 3, że lobbyści naftowi złożyli skargi na rolników i osoby korzystające z paliw alternatywnych dystrybuowanych bez ich kontroli.

ps: „ludzie” = stowarzyszenie, pracownicy ratusza itp.

:płakać: ale dokąd idziemy???
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99