Włóż kwiaty do silnika

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
Shinra
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 26/06/06, 14:14
Lokalizacja: Braine-le-Comte (BELGIA)

Włóż kwiaty do silnika




przez Shinra » 08/03/07, 00:25

niemowlę forum tylko czeka na wzrost. Dedykowany jest do paliwowego oleju roślinnego pochodzenia rolniczego ORAZ pochodzącego z recyklingu. Nacisk zostanie położony na ustawodawstwo belgijskie... ponieważ takie jest pochodzenie forum.

Dla tych, którzy chcą wziąć udział...
http://powerflower.keo.in/phpBB2

dobra wizyta
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/03/07, 12:53

DOBRY ! Czy wy, Belgowie, możecie jeździć w HVB?

Zauważyłem małe Audi A2 TDI, które spalało 3 litry na 100 km.

Nie ma jej w serwisie Audi jakby już jej nie było w obrocie....... może się nie sprzedała?

Dla Francji jest strona www.oliomobile.com
Ostatnio edytowane przez jean63 08 / 03 / 07, 16: 19, 1 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/03/07, 13:09

jean63 napisał:Zauważyłem małe Audi A2 TDI, które spalało 3 litry na 100 km.

Nie ma jej w serwisie Audi jakby już jej nie było w obrocie....... może się nie sprzedała?


Po prostu Augustus. : Lol:

Nadwozie aluminiowe, wykończenie Audi, cena Audi... :|

Ten typ samochodu służył głównie do statystycznego wygładzenia średniego poziomu zanieczyszczenia według producenta.
Mercedes zrobił to samo ze Smartem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/03/07, 16:18

Citro napisał:
jean63 napisał:Zauważyłem małe Audi A2 TDI, które spalało 3 litry na 100 km.

Nie ma jej w serwisie Audi jakby już jej nie było w obrocie....... może się nie sprzedała?


Po prostu Augustus. : Lol:

Nadwozie aluminiowe, wykończenie Audi, cena Audi... :|

Ten typ samochodu służył głównie do statystycznego wygładzenia średniego poziomu zanieczyszczenia według producenta.
Mercedes zrobił to samo ze Smartem...

Czy sprzedano dużo diesli? ostatni rok produkcji?

Chyba trudno je znaleźć z drugiej ręki?
Ten typ samochodu służył głównie do statystycznego wygładzenia średniego poziomu zanieczyszczenia według producenta.
Mercedes zrobił to samo ze Smartem...


........Nie mogę uwierzyć : Evil: czy w ten sposób uda im się utrzymać swoje duże modele, które emitują 350 g CO2/km w 2012 r., kiedy nowe przepisy będą wynosić 120 g/km?

W tym przypadku planeta jest przeklęta.

Jest to samo "pokrywa" o ruchu lotniczym : czytaj dzisiaj "Weekend na końcu świata = Paryż - Pekin (5 dni - 3 noce / a więc 2 dni podróży !!!) za 1021 euro / wycieczki Kuoni / Air France ....wyniki wyścigu: 7240 kg emisji CO2, czyli 3 lata samochodu przy 10000 XNUMX km rocznie. : Evil: : Evil: : Evil: ). Źródło: Wyzwania nr 70 (marzec 2007).

.....i jest lepiej = Paryż Szanghaj (5 dni - 3 noce / emisja CO2: 9240 kilogramów).

Samoloty nie są „wliczane” do emisji CO2 w protokole z Kioto, nie wiedziały gdzie je umieścić!!!! : Lol:

Musiałbym stworzyć specjalny wpis „Jak podróżować szybko emitując dużo CO2”
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Shinra
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 26/06/06, 14:14
Lokalizacja: Braine-le-Comte (BELGIA)




przez Shinra » 19/03/07, 00:31

Dobry wieczór.

I tak, we Francji (a właściwie w Szwajcarii ^^) istnieje oliomobile, na którym jestem zarejestrowany i gdzie mogłem zdobyć doświadczenie. Ale ponieważ mieszka za granicą, dużo mówi się o obawach związanych z wciąż nielegalnym wykorzystaniem oleju opałowego.

Ale jak mówię, to tam nauczyłem się jeździć na oleju po wyposażeniu auta "autonomicznie" stosując głównie DIY i system D.

Jeśli chodzi o Audi, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, nie wahaj się zadać wszystkich pytań jego właścicielowi : Mrgreen: . Reasumując został w pełni wyposażony w Niemczech i posiada system ogrzewania stacjonarnego, który rozgrzewa silnik PRZED uruchomieniem.

Jeśli chodzi o mnie, jeżdżę caravelle 1.6 1987 td i właśnie przyjechałem z golfem 2 1.6 d. 1988. Mój pierwszy jeździł przez rok na oleju w 50% pochodzącym z recyklingu, a drugi, po zamontowaniu „nowego” silnika, będzie stopniowo zwiększał się do 100%. Ha tak, toczę się z domem z recyklingu.

Problem z Audi A2 jest taki sam, jak w przypadku twingo, które w tym czasie zostało ponownie wyposażone w Szwajcarii. Fachowcom udaje się sprowadzić spalanie do 3 litrów na 100km... ale nigdy nie wychodzi to na "dużą" skalę... dziwne nie... : Lol:

Co do nowej ceny, aktualnej oceny czy łatwości znalezienia na rynku wtórnym... W tej chwili nie mogłem Ci pomóc. :płakać:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 19/03/07, 12:59

Nie wiem, czy otwarcie forum na HVP/HVB jest ponadto rozsądne… zwłaszcza biorąc pod uwagę „wagę” doskonałego Oliomobile.

Może bardziej rozsądnie byłoby wynegocjować „belgijską” część dotyczącą Olio…

Jeśli chodzi o legalność, to tak, jest w Belgii* od prawie roku: zob
https://www.econologie.com/le-plein-d-hu ... -2741.html
https://www.econologie.com/forums/les-hvp-c- ... 62-30.html

*: na warunkach
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/03/07, 15:07

Halo

To trochę tak jakby na oliomobilu otwierał się obszerny temat na pantonie, na oleju są bardzo dobrze zorganizowani i myślę, że tutaj możemy od czasu do czasu dać pociągnięcie pędzla w temacie. Jak (broniłem) pantona w pewnej kwestii na ich temat forum
ale to ty forum specjalizuje się w oleju napędowym
i myślę, że rozcieńczanie forum nie byłoby korzystne dla gminy.
Chociaż w tej sprawie forum dyskusja na temat pantonu i prostej pary nie została jeszcze zakończona. Wyniki dadzą nam odpowiedni czas na różne metody.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Shinra
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 26/06/06, 14:14
Lokalizacja: Braine-le-Comte (BELGIA)




przez Shinra » 20/03/07, 00:23

I tak, wiem, ale to jest wybór. : Lol:

Aby być jednym z członków, oliomobile jest bardzo dobrze zrobione… ale nie belgijski : Mrgreen: . Żarty na bok, po omówieniu tego z lewej iz prawej strony okazuje się, że jest to wybór, ponieważ na oliomobile, stronie francuskojęzycznej, spora część belgijskich tłustych ludzi nie może się odnaleźć, ponieważ u nas używa się co najmniej dwóch języków. na tym też chcemy się skupić. Niderlandzkojęzyczny moderator właśnie do nas dołączył, a flamandzkie sekcje są stopniowo dodawane

Dodatkowo fakt, że ropa jest paliwem „oficjalnym” pozwala nam na kolejny dialog z władzami. powyższe również Oliomobile niewiele może nam pomóc. Tutaj w ciągu 15 dni pomyślnie skonfigurowano już trzy uprzywilejowane kontakty.

A ostatnio może się to wydawać dziwne, ale biorąc pod uwagę geograficzną „nieostrość” niektórzy już sobie powiedzieli „ale mnie to nie dotyczy, tylko innych…” są jednak niedaleko Twojego domu ludzie, którzy używają tego typu paliwa

W rzeczywistości nie próbuję usprawiedliwiać tworzenia forum ale tylko po to, aby przedstawić część refleksji, która towarzyszyła temu procesowi : Mrgreen:

No i wiesz, nie mam wrażenia, że ​​posiadanie kolejnej historii, jak pisałem wyżej, szkodzi hvc :D

Co myślisz ??
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 20/03/07, 01:04

Shinra napisała:... ale nie belgijski : Mrgreen: .


Czy wiesz, że econologie.com było belgijskie? A jeśli... w końcu osiedlimy się w Belgii, to co...

Poza tym poważniej, poza aspektem prawnym, nie widzę, co się zmienia, czy to belgijski, francuski, Quebec czy szwajcarski…Ważne jest, aby mówić tym samym językiem i na ten sam temat, prawda?

Ok, jeśli chodzi o część flamandzką, ale nie widziałem jej (jeszcze?) na Twojej stronie… w tym przypadku to trochę zmienia problem.

Z drugiej strony, w ogóle nie wiem nic o niderlandzkojęzycznej sieci… może rzeczywiście jest coś do zrobienia po tej stronie (żadna strona nie zajmuje się już tym tematem)!

ps: zabawne, że jesteś Belgiem, ale gościsz wilczura? Jesteśmy wilczurami goszczonymi w Belgii : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Shinra
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 26/06/06, 14:14
Lokalizacja: Braine-le-Comte (BELGIA)




przez Shinra » 20/03/07, 11:08

i tak, jestem Belgiem… hostowanym w Alzacji (z obawami z innych miejsc dzisiaj, ich serwery znajdują się w Niemczech : Lol: : Lol: KUPA ŚMIECHU)

Odkładając żarty na bok, prawdą jest, że najważniejsze jest rozmawianie na ten sam temat i znajdowanie się w jak najbardziej przystępnych tematach: dla francuskojęzycznych ja jestem mistrzem... więc podstawa jest taka ^^. Do holenderskiego zaczynamy nieśmiało ale co prawda nasze wzmocnienie właśnie dołączyło do sztabu i że szuka miejsc gdzie da się coś ogłosić w języku nizinnym :D . Technika jest taka sama dla obu.

Ale czego chcesz, poczuliśmy potrzebę, znaleźliśmy rozwiązanie... i dopiero przyszłość nam pokaże, czy dobrze zrobiliśmy :płakać:
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 93