HVP78.com: wiesz? a dyrektywa europejska?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

HVP78.com: wiesz? a dyrektywa europejska?




przez jean63 » 28/01/07, 09:38

Podsumowanie w 5 punktach



1) HVP jest uznawany za paliwo na drogach europejskich (a)

2) Od 1 stycznia 2005 r. państwo nie może zaprzeczać i uchylać bezpośredniego skutku tej dyrektywy (b)

3) Państwa mają swobodę stosowania wobec HVP takiego opodatkowania, jakie chcą (c)

4) Ale państwo nie może wykorzystywać własnej porażki, (d)

w szczególności brak przepisów podatkowych w odniesieniu do HVP (e)

5) Jeśli chodzi o tankowanie za granicą, podlega ono Konwencji Stambulskiej ratyfikowanej przez Francję. (f) Za okazaniem dowodu zakupu nie są możliwe żadne sankcje.






Załączniki




a) DYREKTYWA 2003/30/WE



Artykuł pierwszy

Niniejsza dyrektywa ma na celu promowanie stosowania biopaliw lub innych paliw odnawialnych w celu zastąpienia oleju napędowego lub benzyny w transporcie w każdym państwie członkowskim, aby przyczynić się do osiągnięcia celów, w tym zgodności ze zobowiązaniami dotyczącymi zmian klimatycznych, zapewnienia przyjaznego dla środowiska bezpieczeństwa dostaw oraz promowanie odnawialnych źródeł energii.



Artykuł 2

1. Do celów niniejszej dyrektywy biopaliwo oznacza:

j) „czysty olej roślinny”: olej wytwarzany z roślin oleistych w drodze tłoczenia, ekstrakcji lub porównywalnych procesów, surowy lub rafinowany, ale bez modyfikacji chemicznych, w przypadkach, gdy jego zastosowanie jest zgodne z typem danego silnika i odpowiadającymi mu wymogami w zakresie emisji.









b) artykuł 7 2003 30 WE


1. Państwa członkowskie wprowadzą w życie przepisy ustawowe, wykonawcze i administracyjne niezbędne do wykonania niniejszej dyrektywy najpóźniej do dnia 31 grudnia 2004 r.








(c) DYREKTYWA RADY 2003/96/WE z dnia 27 października 2003 r. w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych ram opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej



Artykuł pierwszy

Państwa członkowskie opodatkowują produkty energetyczne i energię elektryczną zgodnie z niniejszą dyrektywą.

Artykuł 15

1. Bez uszczerbku dla innych przepisów wspólnotowych, Państwa członkowskie mogą stosować, pod nadzorem podatkowym, całkowite lub częściowe zwolnienia lub obniżki poziomu opodatkowania:

a) produkty podlegające opodatkowaniu wykorzystywane pod kontrolą podatkową w ramach projektów pilotażowych mających na celu rozwój technologiczny produktów mniej zanieczyszczających środowisko lub w odniesieniu do materiałów palnych lub paliw pochodzących ze źródeł odnawialnych;

Artykuł 16

1. Państwa członkowskie mogą, bez uszczerbku dla ust. 5, zastosować zwolnienie lub obniżoną stawkę opodatkowania pod kontrolą podatkową do produktów podlegających opodatkowaniu, o których mowa w art. 2, jeżeli składają się one z jednego lub większej liczby następujących produktów lub zawierają je:

— produkty otrzymane z biomasy, w tym produkty objęte kodami CN 4401 i 4402.








(d) Artykuł 55 konstytucji:


Traktaty lub porozumienia regularnie ratyfikowane lub zatwierdzane mają, od chwili ich publikacji, władzę nadrzędną w stosunku do ustaw, z zastrzeżeniem, w przypadku każdego porozumienia lub traktatu, ich stosowania przez drugą stronę.

Opinia rady stanu

Po pierwsze, dyrektywa może wywołać bezpośredni skutek dopiero po upływie terminu na jej transpozycję i gdy nie została transponowana lub została transponowana nieprawidłowo.

Z drugiej strony przepisy dyrektywy muszą być na tyle precyzyjne, aby sędzia krajowy mógł je bezpośrednio zastosować.

Ideą tej zasady jest to, że państwo, które nie dopełniło swoich obowiązków, nie może wykorzystywać własnego niepowodzenia w nałożeniu ciężarów lub obowiązków na jednostkę.

Co więcej, w kontekście sporu pomiędzy jednostką a organem państwowym fakt, że zastosowanie dyrektywy przez sędziego krajowego może prowadzić do negatywnych konsekwencji dla osoby trzeciej, nawet jeśli są one pewne, nie uzasadnia odmówienia jednostce prawo powoływania się na przepisy dyrektywy wobec zainteresowanego państwa członkowskiego (wyrok z 7 stycznia 2004 r., C-201/02,








e) Urzędowy Biuletyn Celny


PRODUKTY OLEJOWE



Wykaz paliw dopuszczonych na podstawie art. 265 ter Kodeksu Celnego



ARTYKUŁ 265 ter

1. Stosowanie do nawęglania, sprzedaż lub wystawianie do sprzedaży w celu nawęglania produktów, których stosowanie i sprzedaż do tego celu nie zostało specjalnie dopuszczone zarządzeniami Ministra Budżetu i Ministra Przemysłu są zabronione.



2. Bez uszczerbku dla zakazów lub kar, które mogą wynikać z innych przepisów prawnych, produkty używane lub przeznaczone do użycia z naruszeniem wymagań ust. 1 powyżej podlegają podatkom stosowanym w przypadku paliwa ołowiowego premium.



[265] 3. Każdy produkt przeznaczony do użytku, oferowany do sprzedaży lub stosowany jako paliwo silnikowe albo jako dodatek lub w celu zwiększenia ostatecznej ilości paliw silnikowych podlega krajowemu podatkowi konsumpcyjnemu według stawki obowiązującej dla paliwa w do którego jest włączony lub który zastępuje.









(f) Konwencja stambulska z dnia 26 czerwca 1990 r., załącznik C, rozdział II, artykuł 4.1:



Paliwa znajdujące się w zwykłych zbiornikach środków transportu czasowo importowanych, a także oleje smarowe przeznaczone na normalne potrzeby tych środków transportu będą zwolnione z ceł i podatków przywozowych oraz bez stosowania zakazów i ograniczeń importowych.


Znalezione na stronie HVP78.com (trzeba to zobaczyć, jest doskonałe, bardzo dobrze udokumentowane): W Niemczech jest około 150 pomp HVP. Francuzi, którzy udają się zatankować w Niemczech, nie mogą zostać ukarani grzywną przez francuską żandarmię, jeśli mają bilet na zakup w Niemczech!!!! W której Europie żyjemy?
W przypadku tankowań realizowanych za granicą spadają na mocy Konwencji Stambulskiej ratyfikowany przez Francję. Na podstawie dowodu zakupu nie są możliwe żadne sankcje.


Co to jest ta konwencja stambulska? Turcja nie jest częścią Europy!!!!.

To oszustwo i współpraca z koncernami naftowymi, aby produkować diester we Francji (kontrola przez koncerny naftowe to wstyd dla Francji). Po raz kolejny jesteśmy okłamywani.

Kiedy widzimy tę młodą osobę, która zamiast kukurydzy uprawia rzepak i produkuje własne organiczne HVP bez dodatków chemicznych (inwestycja 10000 78 euro) oraz mączkę dla zwierząt (krowy) (strona HVPXNUMX.com), trudno zrozumieć, dlaczego ten HVP nie mogą być sprzedawane i stosowane w silnikach wysokoprężnych wszystkich pojazdów.

Zamierzam napisać do N. Hulota i kandydatów na prezydenta z zapytaniem, co planują zrobić w tym obszarze. Chyba chłopaki z oliomobile.com już to zrobili, pójdę sprawdzić.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia

Re: HVP78.com: czy wiesz? oraz dyrektywę europejską




przez przekraczać » 28/01/07, 09:49

[I]
Zamierzam napisać do N. Hulota i kandydatów na prezydenta z zapytaniem, co planują zrobić w tym obszarze.


Przepraszam...ale myślę, że oni są bardzo świadomi i nic nie zrobią...jak zwykle!!!
Nie zapominajmy również, że HVB można wykorzystywać jako paliwo grzewcze całkowicie legalnie!!! To wciąż niesamowite, że nie rozwija się bardziej!
Eksperymenty...eksperci...bzdura, TAK!!!

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 28/01/07, 09:58

i tyle ;: Właśnie zarejestrowałem się na stronie N.Hulot w forum.

Oto co mówi o biopaliwach:

proszę bardzo, zgubiłem link ==>
Co powinniśmy myśleć o biopaliwach? Poszczególne formuły biopaliw stanowią częściowe rozwiązanie problemu niezbędnego ograniczenia zużycia paliw kopalnych, w szczególności ropy naftowej. Ale to tylko jedna z wielu dróg. Nie możemy przeznaczyć całej ziemi rolnej na produkcję paliwa do samochodów osobowych, ciężarowych i samolotów. Ani też niszczyć wszystkich lasów, aby zastąpić je polami biopaliwowymi. Ponadto biopaliwa te (etanol, biodiesel itp.) wymagają obecnie do ich produkcji znacznych ilości energii kopalnej. Nowa generacja biopaliw (poprzez wykorzystanie biomasy) niewątpliwie umożliwi zmniejszenie zużycia tej energii. Jednak w każdym razie obszary upraw nie są na tyle duże, aby zaspokoić zapotrzebowanie na paliwo. Nie będziemy oszczędzać na zmniejszeniu zużycia paliwa. Częściowe zastąpienie biopaliwami może tylko pomóc.
Ostatnio edytowane przez jean63 28 / 01 / 07, 10: 27, 1 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 28/01/07, 10:01

: Chichot: : Chichot: : Chichot:

Cóż....nie mówią zbyt wiele!!!
0 x
Szacunek !!!
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 28/01/07, 10:29

Przekroczyć napisał:: Chichot: : Chichot: : Chichot:

Cóż....nie mówią zbyt wiele!!!


To tyle, zamieściłem oświadczenie Mosieura Hulota, niezbyt zachęcające i trochę niejasne. Czy on naprawdę zna temat szczegółowo?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 28/01/07, 10:46

Tak... rzeczywiście... kiedy mówimy o biodieslu... to pewne, że nie ma w nim zbyt wiele organicznego... oprócz nazwy!
Nie podoba mi się to określenie „biodiesel”… głupia pułapka… nic lepszego!
Jeśli chodzi o produkcję HVB, jest to temat szeroko dyskutowany i myślę, że optymalizując uprawę z użyciem nasion przeznaczonych do produkcji oleistej, a nawet stosując inne nasiona oleiste, możemy osiągnąć coś całkiem dobrego... aby zmniejszyć wykorzystanie pojazdów... i tym samym konsumpcję!
Nie rozumiem, dlaczego rolnik, który uprawia własne rośliny za pomocą ciągnika napędzanego olejem, miałby wydawać więcej energii kopalnej na transport… musielibyśmy także zoptymalizować i dostosować silniki wysokoprężne…
Niekończący się temat... Cóż, czas pokaże.

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 28/01/07, 11:35

Przede wszystkim wydaje mi się to bardzo niejasne. Spróbuję zadać PRECYZYJNE pytania N.Hulotowi i Zielonym.

Ale uważam, że w Hulot jest to niemożliwe na jego stronie paktu, jest forum w którym się zarejestrowałem i postaram się uzyskać odpowiedzi.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 28/01/07, 11:44

jean63 napisał:Przede wszystkim wydaje mi się to bardzo niejasne. Spróbuję zadać PRECYZYJNE pytania N.Hulotowi i Zielonym.

Ale uważam, że w Hulot jest to niemożliwe na jego stronie paktu, jest forum w którym się zarejestrowałem i postaram się uzyskać odpowiedzi.


Cóż, właśnie to miałem doradzić...Myślę, że są już tematy na temat HVP...przynajmniej mam taką nadzieję...

Ale przewidziałeś to, myślę, że „ukryją się” (Hulot i Zieloni) za prawem…Co więcej, Voynet odpowiedział już w ten sposób Alainowi Juste...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 28/01/07, 12:01

Christophe napisał:Ale przewidziałeś to, myślę, że „ukryją się” (Hulot i Zieloni) za prawem…


Powinni je już znać : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 28/01/07, 19:00

Zac napisał:Powinni je już znać : Evil:

@+


Nie martw się o to... Jeśli chodzi o ukrycie się (za... sygnałem dźwiękowym), znajdą ich... :|
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94