spalanie biodiesel

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Ryan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 14/01/07, 12:57

spalanie biodiesel




przez Ryan » 15/01/07, 15:28

Halo
W kontekście VSE postanowiliśmy porównać olej napędowy i biodiesel.
Jednak w kwestii uwolnienia CO2 nie udaje nam się znaleźć doświadczenia, które można wykorzystać.
Myśleliśmy o równaniu Billana dla spalania biodiesla, ale go nie znaleźliśmy.
Uprzejmie proszę o pomoc, ponieważ zbliża się ostateczny termin.
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 15/01/07, 15:38

Cześć, myślę, że porównanie uwalniania CO² na wylocie z garnka to zła manipulacja,

„Zanieczyszczenie silnika nie jest mierzone na podstawie jego bezpośrednich emisji z kotła, ale na podstawie pochodzenia i przeznaczenia cząsteczek zanieczyszczających”.

http://video.google.fr/videoplay?docid= ... =biodiesel

„Jeśli czerpiemy z zasobów ropy i gazu, wyrzucamy cząsteczki (CO2) do atmosfery. W tym przypadku w ekosystemie zachodzi brak równowagi między absorpcją a produkcją”;


„w przypadku użycia prawdziwie ekologicznego paliwa
następnie, gdy pobieranie próbek odbywa się w ekosystemie (roślina potrzebuje dużo węgla do syntezy własnej materii organicznej poprzez fotosyntezę), a uwalnianie odbywa się w naturze. równowaga jest zatem zrównoważona. "

w rzeczywistości nie ma znaczenia, ile CO² opuszcza doniczkę, o ile nie pochodzi ona z zasobów ropy lub gazu.

rozumiesz o co mi chodzi?

ps: biodiesel (lub diester jego komercyjnej marki) nie jest tak naprawdę organiczny, ponieważ do jego produkcji uciekamy się do używania alkoholu często pochodzenia naftowego.
zobacz: http://www.oliomobile.org/forum/viewforum.php?f=67
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Ryan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 14/01/07, 12:57




przez Ryan » 15/01/07, 16:14

Tak rozumiem Zasadniczo w przypadku biodiesla nie ma zanieczyszczeń.
W przypadku oleju napędowego konieczne jest znalezienie elementów odrzucających, które zanieczyszczają środowisko.
Zatem równanie bilansowe nie służy mi do zanieczyszczenia, ale potrzebuję go również do obliczenia wydajności każdego z nich.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 15/01/07, 17:44

Zamieściłem na blogu ekonologicznym krótkie podsumowanie cyklu CO2 jak również małe doświadczenie aby lepiej to wizualizować i rozumieć.

Te 2 podmioty mogłyby być może lepiej zrozumieć zainteresowanie paliwami organicznymi.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/01/07, 01:51

Oczywiście mój drogi Targol!

Dobra Ryan Mam nadzieję, że zrozumiałeś, że nie ma nic prostego do „zmierzenia”, aby porównać paliwo z biomasy (lub bio-Fuel...) z paliwem z zasobów kopalnych ...

Więc wyjdź z doświadczenia dla TPE.

Czy możesz też wyjaśnić, co masz na myśli, mówiąc „oblicz zwrot dla każdego”? :zaszokować:
W przypadku uwolnień zanieczyszczeń mierzy się na ogół: CO, HC, NOx, PM (związki uwzględnione w normach emisji EURO) i CO2.

Dla twojego równania, alkan reprezentatywny dla oleju napędowego to cetan (C16).
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Ryan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 14/01/07, 12:57




przez Ryan » 20/01/07, 19:11

Nie, źle wyraziłem się przez wydajność, ale tylko różnicę w uwalnianej energii, aby wiedzieć, która jest najbardziej skuteczna
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 20/01/07, 19:25

Ryan napisał:Nie, źle wyraziłem się przez wydajność, ale tylko różnicę w uwalnianej energii, aby wiedzieć, która jest najbardziej skuteczna


teoretycznie około 5/100 na korzyść GO, na drodze nie widzimy różnicy.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/01/07, 19:58

Cześć Zac

Dajesz mały postęp w pompie wtryskowej, kiedy pracujesz przy 100% oleju lub ustawiasz ustawienia producenta?
Ponieważ w przypadku oleju potrzeba więcej niż oleju napędowego w moim przypadku
wygląda na to, że z pantonem jestem lepszy przy oleju napędowym 6.5 litra, a przy oleju 7,2 litra nie udało mi się spaść powyżej 7 litrów
z 300TD prawdą jest, że w oleju ubijam konia jeszcze trochę, aby był ciepły.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 20/01/07, 20:15

cześć André

Dodaję do wtryskiwacza 30 barów ciśnienia, a na pompach obrotowych nieznacznie zwiększam obroty biegu jałowego, aby był bardziej stabilny w niskich temperaturach. To wszystko.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/01/07, 00:45

Ryan napisał:Nie, źle wyraziłem się przez wydajność, ale tylko różnicę w uwalnianej energii, aby wiedzieć, która jest najbardziej skuteczna
Zasadniczo wyraża się to za pomocą PCI (42 500 kJ / kg dla oleju napędowego)
Wiem, że istnieją pomiary wykonane dla PVH (na przykład 36 000 kJ / kg dla rzepaku), ale w przypadku biodiesla nie wiem ...
Przeprowadź badania w sieci.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97