Thierry Breton zabiera nas na c ...

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
leplo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/10/06, 20:11

Thierry Breton zabiera nas na c ...




przez leplo » 19/10/06, 12:22

Thierry Breton zabiera nas na c ...

Informacje przekazane przez Boursotruc, badanie kaczek:

Środa 18 października 2006 r. (13:56):
Kiedy minister Breton inauguruje pompę kanistrową do kamer telewizyjnych ...

Powrót do 9 października. Porte d'Orléans, w Paryżu. Thierry Breton, minister gospodarki i jego kolega Dominique Bussereau, minister rolnictwa, lądują z fanfarami na stacji Total. Tam, gdzie czeka na nich dyrektor generalny, Thierry Desmaret.

Scena daleka od dyskrecji, liczba zaproszonych prasy.

Powód tego zaproszenia dla prasy, prasy, radia i telewizji: inauguracja pierwszej pompy biopaliwowej E85, „słynnej ekologicznej mieszanki składającej się z 85% etanolu i 15% tradycyjnej benzyny”.

Jak pisze Le Canard, inscenizacja jest idealna: Breton siedzi za kierownicą prototypu Megane Renault i podchodzi do pompy, a następnie uzupełnia biopaliwo. Podkreślając, że 250 takich pomp będzie na terytorium najpóźniej na początku 2008 roku.

Tego samego wieczoru w wiadomościach poruszane są tematy tego „wydarzenia”. Zasadniczo wiadomość do zrozumienia, że ​​rząd nie żartuje ze środowiska.

...

Wróć do stacji Total następnego dnia.

Pompa z dumą pokazuje 0.80 euro za litr. Ale nie dostarcza kropli biopaliwa. Pracownicy wypierają kierowców, którzy odbierają zielone paliwo, i zapraszają ich do powrotu za kilka miesięcy.

Ponieważ to, co - nieumyślnie oczywiście ... - nie określiło Totala i Ministra Bretona, to to, że E85 nie ma zamiaru zatonąć. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nie zostało wydane, a cena biopaliwa i jego opodatkowanie nie zostały nawet ustalone.

Gabinet Bretona przysięga, że ​​doszło do nieporozumienia i że prasa błędnie podała informacje ...

Le Canard dodaje, że ze względu na komunikację Bercy i Total dobrze się rozumieli. To właśnie Ministerstwo Gospodarki udzieliło firmie Total wyjątkowych zwolnień na napełnianie zbiornika biopaliwem na stacji w momencie uruchomienia kamery. „I to zakończyło się, celnicy poprosili nas o przepompowanie biopaliwa i opróżnienie zbiornika, ponieważ sprzedaż jest zabroniona, przyznaje grupa naftowa” ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 19/10/06, 12:53

Nic dziwnego ...

Zrównoważony rozwój 0 - Ogółem 1 ... jak zwykle w rzeczywistości, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/10/06, 13:43

Fakt, że osoba fizyczna nie może go teraz kupić, nie jest nowym faktem: w przemówieniu Bretona towarzyszącym dostarczeniu raportu grupy roboczej Prost wyraźnie ogłoszono, że zbadane zostanie opodatkowanie E85 ”.przed końcem roku„i że rozpocznie się plan działania dotyczący etanolu”z 2007"...

Ci, którzy tego nie zrozumieli, powinni nauczyć się czytać ... Roll:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 19/10/06, 14:25

może być drwalem,
ale cała ta inscenizacja jest wciąż duża, wszystko ogranicza się do propagandy i leży po stronie konsumenta, w sumie można odważyć się oderwać wyświetlanie ceny, a nawet wcale jej nie wyświetlać.
Naprawdę z tdc.
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
leplo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/10/06, 20:11




przez leplo » 19/10/06, 14:31

Drwal napisał:Fakt, że osoba fizyczna nie może go teraz kupić, nie jest nowym faktem: w przemówieniu Bretona towarzyszącym dostarczeniu raportu grupy roboczej Prost wyraźnie ogłoszono, że zbadane zostanie opodatkowanie E85 ”.przed końcem roku„i że rozpocznie się plan działania dotyczący etanolu”z 2007"...

Ci, którzy tego nie zrozumieli, powinni nauczyć się czytać ... Roll:


Tak, ale to nie przeszkadza, że ​​jeśli chciałby nas pocałować, to się udaje, prawda?

A potem osobiście, jak również moje otoczenie, nie zdawałem sobie sprawy, że plan działania jest „w drodze”. Co mnie bawi, biorąc pod uwagę ton, z jakim wystawiono ten program, na przykład: Hep! Słuchaj, nie jesteśmy przestarzali, ciągle pozostajemy w tyle za resztą Europy ... Dobra, trochę się rozpraszam.

Irlandczycy otworzyli 9 pomp, oni ... Anglicy są bliscy, podobnie jak Belgowie, więc nie mówię po niemiecku.

Podkreślam, że prawie nigdy nie czytałem kaczki przykuty łańcuchem, ale tym razem warto było go kupić, myślę, że sfotografuję go dla moich wnuków.

Co prawda istnieje TGV, ale dobre do jazdy „legalnie” na zielono
zawsze możemy czekać, to jest przesłanie, które należy zachować.

Święta Bretońska idzie!

Rozśmieszyłoby mnie, gdyby ekologia była fikcją, ale wygląda na to, że czas się kończy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 19/10/06, 14:40

Zdigitalizowałem „flash” z naszym ministrem, który przeszedł przez jeden z ostatnich problemów z turbo. Niedługo go zdam. Będziemy mogli się z tego śmiać za kilka miesięcy, kiedy zobaczymy zdeptany projekt i naszych „szczęśliwych” ministrów, którzy zapełniali się w październiku 2006 roku! : Evil:
0 x
Marty
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 19/10/06, 14:43

Drwal napisał:plan działania na rzecz etanolu ... (...) Ci, którzy tego nie zrozumieli, powinni nauczyć się czytać ... Roll:


Wszystko zależy od tego, co mamy na myśli, a nie „plan działania” ... czy to w terenie, czy w papierniach?

Jak długo trwa budowa instalacji do produkcji bioetanolu?

Instalacja pomp, sieć, certyfikacja producentów, dystrybutorów, sprzedaż samochodów typu flex ... itd. Itd. Itd. ... potrwa miesiące ... Zobacz dziesiątki miesięcy ...

Zakładając, że procedury na korzyść E85 są dozwolone 1 stycznia 2007 r. ... z pewnością nie będzie 1 lutego, kiedy zobaczymy pierwszą pompę E1 ...
0 x
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 19/10/06, 17:17

Tylko myśl z wpisu, który zacząłem pisać i że przeszedłem autocenzurę: Nie warto iść tak wysoko i chwalić się, że zrobiłem tak wysokie studia, żeby się złapać robić takie klaunów.
Jaka będzie następna farsa naszych „drogich” polityków ze wszystkich stron? Wyścig do Elizejskich na skuterze elektrycznym?
Powiedzmy, że głosujemy na to!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/10/06, 21:21

W tej chwili ci, którzy krzyczą z paczki, robią tylko jedno: próbę intencji!

"Poczekaj i zobacz ...„jak mówią nasi najlepsi wrogowie, Wielcy Bretończycy ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 19/10/06, 21:26

Bougonnator napisał:Powiedzmy, że głosujemy na to!


Dla tych ... masz na myśli? : Chichot:

+1/2 tylko dla Lumberjacka ... ponieważ pozwalając na to, możemy szybko dostać się do „najgorszego” ...
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105