Jak biopaliwa Fillières?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Iverson
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/10/06, 12:44

Jak biopaliwa Fillières?




przez Iverson » 10/10/06, 12:57

Halo

Mam do wykonania ważną pracę dla szkoły i wybrałem jako temat przyszłe energie, które zastąpią paliwo w transporcie.
Mam małe pytanie dotyczące biopaliw. Zrobiłem trochę badań, ale nie jest to dla mnie jasne...
Chciałem powiedzieć, że na poziomie biopaliw istnieją 3 główne kategorie:

- Alkohole
- Estry
- biogaz z metanu??

Jestem prawie pewien, że nie pomyliłem się z pierwszymi dwoma, jednak co do trzeciego mam pewne wątpliwości...?
Czy naprawdę są 3 dziewczyny?
Czy mógłbyś mnie oświecić?

Merci d'Avance
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 10/10/06, 13:00

Już biogaz to z definicji metan w mniej więcej wysokim stężeniu (60% to dobra średnia).

Biogaz (chyba, że ​​jest używany jako LPG, ale nic nie jest jeszcze na miejscu, z wyjątkiem marginalnego działania) nie może być naprawdę uważany za paliwo...

Z drugiej strony zapomniałeś o upłynnieniu biomasy w swoim zestawieniu...

Jeśli nie, to streszczenie powinno ci bardzo pomóc: https://www.econologie.com/telechargement-2985.html
0 x
Iverson
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/10/06, 12:44




przez Iverson » 10/10/06, 13:41

Dziękuję za te informacje. Jest miło
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 10/10/06, 17:03

A wodór uzyskiwany przez rozbijanie wody za pomocą luster słonecznych?
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 10/10/06, 17:07

Głupie pytanie bez wątpienia, ale czy woda jest częścią biomasy?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 10/10/06, 17:15

Cuicui napisał:A wodór uzyskiwany przez rozbijanie wody za pomocą luster słonecznych?


Negatywnie, jest to paliwo odnawialne, ale nie „BIO”, ponieważ nie pochodzi z „żywych”…

Christine napisał:Głupie pytanie bez wątpienia, ale czy woda jest częścią biomasy?


A priori tak… ale nie rozumiem, skąd pochodzisz…
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 10/10/06, 17:30

Christophe napisał:
Cuicui napisał:A wodór uzyskiwany przez rozbijanie wody za pomocą luster słonecznych?


Negatywnie, jest to paliwo odnawialne, ale nie „BIO”, ponieważ nie pochodzi z „żywych”…

Christine napisał:Głupie pytanie bez wątpienia, ale czy woda jest częścią biomasy?


A priori tak… ale nie rozumiem, skąd pochodzisz…


Ale właśnie chciałem powiedzieć, że woda nie jest "żywa", więc wodór uzyskiwany w tym procesie - i większości innych - nie mieści się w kategorii paliw z biomasy.
Więc twoje dwie odpowiedzi są sprzeczne. NIE?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 10/10/06, 17:51

Christine napisał:Więc twoje dwie odpowiedzi są sprzeczne. NIE?


Zgodnie z twoim rozumowaniem TAK : Chichot: ale moja pierwsza odpowiedź była poprawna :) Myślę, że dobrze... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/10/06, 21:40

Christophe napisał:[...]
Christine napisał:Głupie pytanie bez wątpienia, ale czy woda jest częścią biomasy?


A priori tak… ale nie rozumiem, skąd pochodzisz…
Nie.
La BIOmasa to materia stworzona przez żywe stworzenia, zwykle zawierające 4 atomy życia (C, H, O, N) i obserwowane w postaci zredukowanych cząsteczek.

Christophe, CNG nie LPG... : Evil:


Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, synu Ivera, myślę, że powinieneś opisać w dedykowanych wątkach:
- sektor roślin oleistych, z których pozyskiwane są oleje (i ewentualnie estry => Diester® lub „biodiesel” dla pana Toulemonde'a) do zasilania silników diesla,
- sektor „cukrowni” (cukrownie lub zboża), z których pozyskuje się alkohol (i ewentualnie ETBE) do zasilania silników benzynowych.

Następnie, z biomasy z dowolnego źródła, różne przemiany, od najprostszych (metanizacja => „biogaz”) do najbardziej skomplikowanych (proces „BTL” upłynniania biomasy) umożliwiają wyprodukowanie paliwa pochodzącego z organizmów żywych, a więc biopaliwa…

Oto on, jeśli może ci pomóc.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 10/10/06, 22:26

Drwal napisał:La BIOmasa to materia stworzona przez żywe stworzenia, zwykle zawierające 4 atomy życia (C, H, O, N) i obserwowane w postaci zredukowanych cząsteczek.


1) Cóż...
Woda H2O jest rzeczywiście częścią 4 atomów żywych istot… a wszystkie żywe istoty składają się z części wody… stąd moja odpowiedź…

Wtedy olej jest również odbierany żywym… pośrednio… ale hej, wracamy do tego samego rozumowania (bez odsetek), jak to, które polegało na stwierdzeniu, że wszystkie energie pochodzą ze słońca…

2) Voui na LPG... Powinienem raczej powiedzieć: samochód na gaz (to miałem na myśli, stąd zamieszanie...).
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70