Zieloni przeciw biopaliwom

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Zieloni przeciw biopaliwom




przez Christophe » 09/10/06, 18:01

I znowu to samo (patrz tutaj ) : Evil: „Docenimy” ton wyraźnie ekstremistyczny albo i gorzej… Krótko mówiąc, to tylko dobre dla wizerunku „ekologów”, póki sam uważam się za jego część…

Paliwa „organiczne” nie są przyjazne dla środowiska

Używanie etanolu, oleju roślinnego czy jakiegokolwiek „bio” paliwa nie jest, ale wcale nie ekologiczne. Tak naprawdę pewna ilość tego tzw. „zielonego” złota pochodzi z pól trzciny cukrowej, buraków, zbóż, rzepaku, słonecznika czy palmy, które zostały zabrane z tropikalnego lasu deszczowego.

Zatem używanie tłuszczu z kurczaka, ostatniego ogniwa łańcucha pokarmowego, jest marnotrawstwem i czystym szaleństwem.

Czy będziemy musieli trzymać miliardy kurczaków w wąskich klatkach, aby mogły się lepiej tuczyć i zasilać nasze samochody?

Dlaczego nie poprosić ludzi, aby jeździli samochodami na biodieslu wytwarzanym z własnego tłuszczu?

Obraz Michel Walter dla Najświętszej Ziemi w dniu 7 października 2006 r.


http://terresacree.org/biodiesel.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/10/06, 20:00

Hmmmm .... Roll:

Czy wspomniany Michel Walter jest trochę ograniczony intelektualnie, czy też robi to celowo, aby stworzyć trolle?

Buraki, słoneczniki i rzepak pochodzące z tropikalnego lasu deszczowego, potrafią wyprasować...
Olej palmowy, ma rację.
W przypadku kurczaka nic nie rozumiał, wiąże się to (o ile to możliwe?) z wykorzystaniem produktu ubocznego uznawanego za „odpad” (pomijając fakt, że kurczak NIE jest ostatnim ogniwem w łańcuchu, gdyż jest ofiarą, a nie zwierzęciem). drapieżnik...)

W każdym razie, co to za strona? Kto to wie?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 09/10/06, 20:38

Czy to nie przypomina ci pewnej tyrady, mój drogi Drwalu? : Chichot:

Co to za strona? No cóż, dość radykalna, ekologiczna strona...

Oczywiście szybko następuje połączenie z ekologią… a zatem z nami wszystkimi… i to mnie smuci :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/10/06, 21:42

Christophe napisał:Czy to nie przypomina ci pewnej tyrady, mój drogi Drwalu? : Chichot: [...]
Zachowaj więcej umiaru, myślę, że tak będzie lepiej... : Wink:

Zajrzałem na tę stronę i najwyraźniej byłoby dobrze używać tłuszczu z kurczaka produkować paliwo, wiedząc, że kraj produkuje go dużo. To recykling odpadów!

To wciąż trochę różni się od przemowy.Zabijamy zwierzęta, żeby jeździć„że wszyscy nowicjusze, którzy odpowiedzieli na stronie, odbijają się echem w ich sercach… Roll:

Jedyne, co jest możliwe, to zmiana warunków hodowli, aby zwierzęta produkowały więcej tłuszczu, ale ja w to nie wierzę, nie byłoby to opłacalne ani energetycznie, ani ekonomicznie…

Nie jestem pewien, czy „ludzie” mogliby pomylić tego typu strony z ich uproszczoną ideologią i ekstremistyczną frazeologią z Econologie, przynajmniej jeśli mają wystarczająco dużo między uszami, aby myśleć i szperać przez 5 minut. ..
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais

Re: Ekolodzy przeciwko biopaliwom




przez śruba » 09/10/06, 23:02

Drwal napisał:Buraki, słoneczniki i rzepak pochodzące z tropikalnego lasu deszczowego, potrafią wyprasować...


To zależy od uzasadnienia:

Do produkcji trzciny cukrowej wykorzystywano lasy tropikalne,

Następnie cukier ten trafił częściowo do Europy (bardziej konkurencyjne, międzynarodowe koncerny itp.)

Skutek: w Europie: za dużo cukru, stąd kwoty (kwoty = mniej sadzenia buraków, dlatego zastąpiono je słonecznikiem, rzepakiem itp.)

Nawet jeśli jest to nieco uproszczone, łatwo zrozumieć, że miejsce lasu zastąpiły słoneczniki i rzepak.

Logicznie rzecz biorąc, jeśli wytniemy więcej lasów, niż jest to konieczne do uprawy roślin niezbędnych do wyżywienia świata, ceny nieuchronnie spadną.

Ale hej, technologia, genetyka też ma z tym coś wspólnego, postępuje szybciej niż mnoży się populacja

tak bardzo boimy się głodu
na przykład potencjał cukru na hektar buraków wzrósł ponad dwukrotnie od 1950 r

ale w oczekiwaniu na ceny produktów rolnych : Arrowd:

Chociaż prawdą jest, że wytwarzanie paliwa z produktów rolnych może zwiększyć możliwości rynkowe, jasne jest, że nie spowolni to wylesiania.

Mała pociecha dla ekologów: część tego wylesiania jest zastępowana przez nasze obowiązkowe odłogi (10% powierzchni użytków rolnych)

Wciąż mam nadzieję, że dalsze wylesianie nie zmusi nas do 100% odłogowania. : Evil:

Bo to dokładnie to samo, co z tekstyliami, które pojechały do ​​Chin (tańsze jest, gdy są produkowane w kraju, w którym obowiązują prawa socjalne… no wiesz…)

trzcina cukrowa jest wciąż tańsza
W Europie, nawet jeśli buraki docierały do ​​cukrowni bezpłatnie, produkowany cukier jest i tak droższy niż cukier trzcinowy dostarczany do Europy.

Dlaczego pozwoliliśmy tekstyliom robić swoje?

sprzedam A 380, TGV....
To tak, jakby pracownicy tekstyliów zamienili pracę, aby zatrudnić pracowników A 380 itp.

śruba
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 09/10/06, 23:07

Drwal napisał:Nie jestem pewien, czy „ludzie” mogliby pomylić tego typu strony z ich uproszczoną ideologią i ekstremistyczną frazeologią z Econologie, przynajmniej jeśli mają wystarczająco dużo między uszami, aby myśleć i szperać przez 5 minut. ..


Czas pokaże… Nie jestem w tej kwestii pewien…
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Ekolodzy przeciwko biopaliwom




przez bham » 10/10/06, 10:09

Christophe napisał:I znowu to samo (patrz tutaj ) : Evil: „Docenimy” ton wyraźnie ekstremistyczny albo i gorzej… Krótko mówiąc, to tylko dobre dla wizerunku „ekologów”, póki sam uważam się za jego część…


Nawet jeśli to wystąpienie jest rzeczywiście ekstremistyczne, a Twój „przyjaciel” Walter jest trochę pierwszorzędny, grając na sensacji, to jednak wyraża rodzaj ekscesów, w stronę których ryzykujemy, aby trochę zyskać, żeby nic nie stracić nasz komfort samochodowy.
Pewne jest, że kiedy zobaczymy, do jakich głupich rzeczy są zdolni ludzie (mówiąc o kurczakach, mam na myśli produkcję paszy dla zwierząt gospodarskich, która spowodowała chorobę szalonych krów), możemy spodziewać się najgorszego. Problem tłuszczu zwierzęcego, czy to drobiowego, czy innego, nie jest problemem, zdecydowana większość populacji jest mięsożerna i lepiej jest przetwarzać te tłuszcze na paliwo, niż spalać je w cementowniach (chociaż? w czym spalamy potem cementownie?? : Lol: ).
Problem w tym, że zamiast pracować nad sposobami zmniejszenia zużycia paliwa przez nasze pojazdy, będziemy starali się częściowo zastąpić węglowodory roślinami lub zwierzętami. I tam oczywiście wszelkie ekscesy są nadal możliwe, skoro dofinansowaliśmy paliwo. Według znajomego nauczyciela biologii produkcja etanolu nic nie kosztuje, gdyż jest to naturalny proces rozkładu (można potwierdzić :? ). Oczywiście trzeba zająć się instalacjami. Jednak dla producentów etanolu jest to dobrodziejstwo, o ile może być zainstalowanie turbin wiatrowych w celu odsprzedaży energii elektrycznej firmie EDF. Zatem możemy sobie wyobrazić, że w celu zwiększenia wolumenu dotowanego etanolu sprawdzą się wszystkie programy, łącznie z zakupem brazylijskiego lub chińskiego etanolu (kto wie) po 3 centach w celu odsprzedaży go państwu z dobrym zyskiem.
Ideałem byłoby zatem, gdybyśmy dzięki wykorzystaniu energii odnawialnych stworzyli system zrównoważonego rozwoju, przejrzysty i szanujący środowisko i ludzi, w przeciwieństwie do tego nadmiernie kapitalistycznego systemu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 10/10/06, 17:23

Christophe napisał:
Drwal napisał:Nie jestem pewien, czy „ludzie” mogliby pomylić tego typu strony z ich uproszczoną ideologią i ekstremistyczną frazeologią z Econologie, przynajmniej jeśli mają wystarczająco dużo między uszami, aby myśleć i szperać przez 5 minut. ..


Czas pokaże… Nie jestem w tej kwestii pewien…


Uważam, że ekstremistów często od razu szufladkuje się.
Econologie zyskało już kilka gwiazdek wraz z upływem miesięcy i swoim (zrównoważonym?) rozwojem. Według mnie nie ma żadnego ryzyka.

Dla Bhama: wydaje mi się, że mężczyźni są wszystkożercami, a nie mięsożercami. :P (Mówię to samo od lat).

Z drugiej strony Walter mówi coś, co nie jest wcale takie fałszywe (ale on nic o tym nie wie, biedak… :| )
Dlaczego nie poprosić ludzi, aby jeździli samochodami na biodieslu wytwarzanym z własnego tłuszczu?

Co samo w sobie nie byłoby niemożliwe. W naszych domach na końcu odprowadzania ścieków (umywalka, zlew, bidet... ale nie toalety) czasami znajdują się „pułapki tłuszczu”, które pozwalają nam zatrzymać część tłuszczu pochodzącego z naszego codziennego życia. Szalony pomysł, ale kto wie, czy jutro nie uda się go odzyskać i tak wyleczyć, żeby móc z nim jeździć?
0 x
Marty
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 10/10/06, 17:26

vttdechaine napisał:Co samo w sobie nie byłoby niemożliwe. W naszych domach na końcu odprowadzania ścieków (umywalka, zlew, bidet... ale nie toalety) czasami znajdują się „pułapki tłuszczu”, które pozwalają nam zatrzymać część tłuszczu pochodzącego z naszego codziennego życia. Szalony pomysł, ale kto wie, czy jutro nie uda się go odzyskać i tak wyleczyć, żeby móc z nim jeździć?


Niektóre oczyszczalnie ścieków odzyskują pływające tłuszcze w celu wytworzenia biogazu... Oczywiście jest to nadal bardzo rzadkie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/10/06, 21:10

vttdechaine napisał:[..]Z drugiej strony Walter mówi coś, co nie jest wcale takie fałszywe (ale on nic o tym nie wie, biedak… :| )
Dlaczego nie poprosić ludzi, aby jeździli samochodami na biodieslu wytwarzanym z własnego tłuszczu?
[...]
Podobało mi się wykorzystanie ludzkiego tłuszczu przez Tylera Durdena w „Fight Club”… : Chichot:

Oto dobre źródło zaopatrzenia: centra liposukcji! 8)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107