Citroën: presja na biodiesel

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Citroën: presja na biodiesel




przez Christophe » 09/08/06, 11:26

Chociaż sytuacja w zakresie biopaliw we Francji jest nadal zablokowana, w Wielkiej Brytanii postępuje ona dzięki francuskim firmom. Citroëna i Totala.

Jest to inicjatywa Citroëna England. Pojazdy robocze pracowników centrali Citroëna w Wielkiej Brytanii będą teraz napędzane mieszanką zawierającą 70% oleju napędowego i 30% biodiesla. Wzmianka „Ten Citroën jeździ na biodieslu” na tej stronie jest zatem nieco przesadzona, samochód ten jeździ tylko częściowo na paliwie organicznym, ale dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że producent nie chciał podejmować żadnego ryzyka. Diesel HDI, taki jak C4, prawdopodobnie może przyjmować mieszankę zawierającą do 4% surowego oleju roślinnego lub do 20% biodiesla, ale producent nie zaleca więcej niż 50%, aby nie popsuć osiągów i niezawodności samochodu . Angielscy dziennikarze również będą mieli okazję to sprawdzić, gdyż samochody, które zostaną powierzone prasie (do testów dziennikarzy motoryzacyjnych) będą zasilane tą mieszanką 30% oleju napędowego i 70% biodiesla.

następujące: http://www.moteurnature.com/actu/uneact ... ws_id=1318
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 09/08/06, 12:00

to zabawne, Citroen to francuska marka, mogli od razu wyjść z inicjatywą i zrobić to we Francji...
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 09/08/06, 12:02

Podoba mi się to, co napisano na końcu artykułu:
„Rzecznik Konfederacji Paysanne, Olivier Lainé z Seine Mritime, został w zeszłym tygodniu aresztowany przez służby celne za jazdę pojazdem zasilanym ropą naftową. Zatrzymany na 6 godzin przez agentów tej administracji, został ukarany grzywną za używanie nielegalnego paliwa Podczas gdy cała Europa przechodzi na biopaliwa, a Francja jest ciągnięta przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości za brak transpozycji do prawa francuskiego dyrektywy 2003/96/WE w sprawie biopaliw, sytuacja kraju jest skandaliczna nie tylko w odniesieniu do środowisko..."
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 09/08/06, 12:27

abyssin3 napisał:to zabawne, Citroen to francuska marka, mogli od razu wyjść z inicjatywą i zrobić to we Francji...


Renault sprzedaje pojazdy Flex w Brazylii od 20 lat... i prawie 30 lat później będzie sprzedawać je we Francji... (planowane na 2008 rok, prawda?)

Jest to zgodne z logiką ekonomiczną, a nie ekologiczną...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/08/06, 13:23

Wydaje mi się logiczne, że to Citroën England wprowadza tę usługę: miałem klientów z Anglii, szczerze mówiąc, są skąpi.
to powiedziawszy, są zainteresowani tym, aby to działało, a jeśli chodzi o żądanie naprawy gwarancyjnej, są mistrzami.

Musimy pamiętać, że nie od razu znajdziemy idealne rozwiązanie bez oleju, ale jeśli stopniowo:

izolaty
przestańcie ogrzewać korytarze budynków użyteczności publicznej
instaluje skuteczne regulacje
częściowo przechodzi z olejem roślinnym
przenosi wszystkie stacjonarne zastosowania na energię elektryczną (a zatem energię jądrową)
instaluje kolektory słoneczne i turbiny wiatrowe
pomyśl o swoich ruchach
rama słoneczna
produkuje lżejsze, lepiej wyprofilowane pojazdy
wtryskuje wodór do silników lub wyposaża je w Pantone,
etc .....

w końcu osiągniemy postęp
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 09/08/06, 17:34

Ostatni akapit artykułu o silniku natury naprawdę mnie ochłodził:
silnik natury napisał:Marzy nam się całkowita wolność rynku, na którym każdy może produkować, sprzedawać, wykorzystywać dowolną energię odnawialną, biopaliwo, energię elektryczną czy biogaz. Do kiedy utrzymamy władzę aktorów na miejscu?


Całkowita swoboda rynku, zobaczymy, co to da USA. Osobiście wolę kilka zabezpieczeń. Pomiędzy „nic nie jest dozwolone” a „każdy robi, co chce” jest jeszcze margines!!!
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94