Azja budzi się do biopaliw

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Azja budzi się do biopaliw




przez jean63 » 23/05/06, 18:47

Szybko nas wyprzedzą i to jest dobre dla planety, ale nie jest pozbawione „minusów”:

http://www.boursorama.com/international/detail_actu_intern.phtml?&news=3457137

Jednak zdaniem części ekspertów biopaliwa nie są panaceum, gdyż uważają, że energia zużyta na ich produkcję będzie większa niż energia zaoszczędzona dzięki ich zużyciu. Ze swojej strony ekolodzy potępiają plan Indonezji przekształcenia rozległego obszaru lasów tropikalnych na wyspie Borneo w plantacje oleju palmowego.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 23/05/06, 18:51

Hm, na stronie nie wyświetla się nic... z wyjątkiem reklam Orange...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 23/05/06, 21:01

Dla mnie to działa...bez wyświetlania reklam; może wynika to z faktu, że jestem zarejestrowany w boursoramie tylko po to, żeby uczestniczyć w forums i że on mnie „rozpoznaje”, ale ja w to nie wierzę. Spróbuj połączyć się z boursorama.com, a na liście aktualności znajdziesz je prosząc o więcej....

Oto tekst ==>

Associated Press w dniu 23 o 05:2006
Azja budzi się do biopaliw

Zielone energie w celu zmniejszenia rachunków za ropę. W kontekście gwałtownie rosnących cen ropy naftowej Azja znajdująca się w okresie boomu gospodarczego stopniowo przestawia się na biopaliwa pochodzenia roślinnego, takie jak jatrofa (lecznicza), trzcina cukrowa i palma, aby zmniejszyć swoją rosnącą zależność od importu ropy.

W Indiach jatrofę wykorzystuje się do produkcji biodiesla jako alternatywnego źródła energii dla ciężarówek i elektrowni. Rząd Indii ma nadzieję zmniejszyć zużycie konwencjonalnego oleju napędowego o 20% w ciągu pięciu lat poprzez wykorzystanie tej rośliny z rodziny euphorbiaceae. Zidentyfikowano dostępny obszar 39 milionów hektarów, na którym można uprawiać jatrofę.

„Odkryliśmy, że za pomocą tej rośliny możemy produkować biodiesel. Jeśli uda nam się go produkować niskim kosztem, przyszłość rysuje się w jasnych barwach” – powiedział RK Malhotra z centrum badawczego firmy Indian Oil.

Na chwilę obecną w Azji paliwa alternatywne są nadal stosowane w niewielkim stopniu i w większości przypadków stanowią mniej niż 1% zużywanych paliw. Zdaniem ekspertów miną lata, a nawet dziesięciolecia, zanim ich użycie stanie się powszechne.

Jednakże „każdy kraj w Azji próbuje wprowadzić na rynek biopaliwa” – podkreśla Conrado Heruela, specjalista ds. energii odnawialnych w Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

Istnieją dwa główne rodzaje biopaliw. Po pierwsze, etanol, produkowany głównie z kukurydzy w Stanach Zjednoczonych i cukru w ​​Brazylii i Azji, i używany zmieszany z benzyną.

Biodiesel pozyskiwany jest głównie z oleju rzepakowego w Europie, roślinnego w Stanach Zjednoczonych oraz oleju palmowego, kokosowego lub jatroficznego w Azji. Stosowany jest w połączeniu z klasycznym olejem napędowym.

Jatrofa jest preferowana w Indiach, Indonezji i na Filipinach. Jej nasiona są miażdżone w celu uzyskania żółtawego oleju, który jest następnie rafinowany.

Jatrofa ma tę przewagę nad innymi roślinami, że może być uprawiana w dowolnym miejscu, co pozwala uniknąć wkraczania na tereny wykorzystywane rolniczo. Rząd Indii twierdzi, że z powodzeniem eksploatował dziesiątki ciężarówek i autobusów na biodieslu wytwarzanym z tej rośliny. Jeśli jego plany dojdą do skutku, już w 5 roku na stacjach paliw powinna rozpocząć się sprzedaż biodiesla zawierającego 2007% jatrofy.

W Tajlandii król Bhumidol Adulyadej postanowił dać przykład: jego samochód napędzany jest olejem palmowym i od około dwudziestu lat wychwala zalety tego ekologicznego paliwa. Setki stacji benzynowych w stolicy Bangkoku sprzedają benzynę zawierającą 10% etanolu.

Australia, Tajlandia i Indie również wykorzystują trzcinę cukrową do produkcji etanolu, podczas gdy Filipiny i niektóre wyspy Pacyfiku przechodzą na olej kokosowy do produkcji energii elektrycznej i paliwa – biodiesla.

Malezja, największy na świecie producent oleju palmowego, wydała zezwolenia firmom na produkcję biodiesla na eksport, głównie do Unii Europejskiej. W niektórych krajach interesują nas nawet bardziej nieoczekiwane alternatywne źródła energii: olej bobrowy lub krowi obornik.

W Chinach rząd promuje etanol i rozwija energię nuklearną, wodną i słoneczną. W Indiach połowa kierowców jeździ na benzynie zmieszanej z 5% etanolem, a władze chciałyby w ciągu następnej dekady zwiększyć ten odsetek do 20%.

Jednak zdaniem części ekspertów biopaliwa nie są panaceum, gdyż uważają, że energia zużyta na ich produkcję będzie większa niż energia zaoszczędzona dzięki ich zużyciu. Ze swojej strony ekolodzy potępiają plan Indonezji przekształcenia rozległego obszaru lasów tropikalnych na wyspie Borneo w plantacje oleju palmowego. AP

lma/v/st
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 23/05/06, 23:01

Ale oczywiście,

to rozwiązanie, ale jeśli spojrzeć na dane dotyczące gruntów ornych w Azji. W stosunku do populacji...

Jest to dość szokujące, jeśli dodać do tego niepewność klimatyczną… a zatem plony rolne.
Szalone wylesianie... źródło wymierania gatunków

Ogromna populacja do wyżywienia, pffffff, chodźmy.

Nie jest źle, jeśli da się to zrobić i nie mamy żadnych niespodzianek.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Azja budzi się do biopaliw




przez drwal » 24/05/06, 18:10

jean63 napisał:[..]
Zdaniem części ekspertów biopaliwa nie są jednak panaceum, którzy szacują, że energia zużyta na ich produkcję będzie większa niż energia zaoszczędzona dzięki ich użytkowaniu. Ze swojej strony ekolodzy potępiają plan Indonezji przekształcenia rozległego obszaru lasów tropikalnych na wyspie Borneo w plantacje oleju palmowego.
Nie bardzo rozumiem, co ci "eksperci" mają na myśli... :?
W przypadku drugiej części cytatu jest to niestety spore ryzyko...
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 24/05/06, 18:57

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, Drwalu.

Eksperci są jednak sceptyczni co do efektywności energetycznej biopaliw.
CHAM:
Musisz przynieść „nasiona” na miejsce, użyć maszyny do siewu. Maszyna do odchwaszczania/pielęgnacji terenu. maszyna do zbioru. Maszyna do transformacji i wreszcie maszyny, które przeniosą wszystko na miejsce konsumpcji...

A wszystko to wymaga źródła energii

Właśnie przeczytałem ponownie mój post.
I szczerze mówiąc, niekoniecznie różni się od oleju.
Biorąc pod uwagę, co musisz zrobić, żeby trochę zdobyć.

To także problem ropy niekonwencjonalnej. Wymagają dużo energii.
0 x
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia




przez marzyciel » 31/12/06, 13:43

Ale jeśli ta energia jest czysta (biopaliwo w ciągnikach, maszynach transportowych, ekologiczna energia elektryczna dla maszyn), rezultaty są straszliwe :)

Ostatecznie, nawet jeśli wyniki nie byłyby lepsze, to pozostaje rośliną, a nie skamieniałością, którą wydobywamy, przekształcamy i spalamy -> dobre dla gospodarki, ludzi, którzy mogą pracować i powietrza :)

marzyciel
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 31/12/06, 14:00

Witam,

Eksperci ????

Nakazane przez kogo?

Ekspert w czym?

W czymś, czego nigdy nie dokonano...

Osobiście myślę jak Marzyciel... ale nie powinieneś marzyć!

Jeśli eksperci będą tak skuteczni jak elita naszych kochanych polityków, którzy wychodzą z ENA.......Nie widzę, żeby to wyglądało dobrze!!!! :płakać:

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 31/12/06, 16:37

jean63 napisał:Dla mnie to działa...bez wyświetlania reklam; może wynika to z faktu, że jestem zarejestrowany w boursoramie tylko po to, żeby uczestniczyć w forums i że mnie „rozpoznaje”….
lma/v/st


Więc Jean, handlujemy???
To niezbyt ekologiczne, prawda? :?

Próbowałem przeczytać artykuł, ale wyświetla się z dużą ilością chińskich znaków, może dlatego, że szukam pompy wtryskowej w Chinach w innym oknie? : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 31/12/06, 20:28

Przekroczyć napisał:Jeśli eksperci będą tak skuteczni jak elita naszych kochanych polityków, którzy wychodzą z ENA.......Nie widzę, żeby to wyglądało dobrze!!!! :płakać:


Cześć

Myślę że Cię lubię; dlatego zapominam o „ekspertach” i idę dalej swoją wesołą drogą.

Jest sezon wakacyjny i ja i przyjaciel chcieliśmy zagrać.

W środę byliśmy na spotkaniu poświęconym energii odnawialnej i lokalny klaun z PSA wyjaśnił nam, że nowoczesny diesel nie odpali na oleju do frytkownicy, przy współudziale jego dziewczyny ukradłem kluczyki do 607 i zatankowałem go olejem regeneracyjnym .

wczorajszy wieczór spędziliśmy razem na jarmarku, on nic nie zauważył i jutro mu powiemy!!!!

przy odrobinie szczęścia za dwa tygodnie pokażemy mu pantone : Lol:

Tak więc „eksperci” meh : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97