Kolejna prawda o LPG

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Kolejna prawda o LPG




przez jean63 » 11/01/06, 16:39

Jeżdżę na LPG i jestem z tego dumny (na razie)
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 11/01/06, 16:57

Całkowicie zgadzam się z tym, że import oleju napędowego, gdy litry LPG czekają na zużycie, jest nielogiczny.
Jednak powiedziawszy to, nie możemy zapominać, że jest to strona sprzedawcy instalacji LPG... Dlatego też liczby te należy traktować z pewnym zastrzeżeniem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 11/01/06, 16:58

Tak, w pewnym stopniu równoważy to poprzedni artykuł. Natomiast jeśli chodzi o osiągi to nas mylą, to na granicy nieuczciwości bo wydaje się że spalamy więcej LPG niż benzyny a mówią o gęstości i liczbie oktanowej lepszych osiągów wagowych ale nie zużycia (między nami a środowiskiem) bez zapisu wyników w oparciu o wagę).

Jeśli chodzi o to, co spala się w pochodniach, chciałbym poznać więcej szczegółów, ponieważ już to omawialiśmy, nie mając dokładnych informacji. Wydaje mi się absurdem spalanie takich ilości GAZU za darmo.

Krótko mówiąc, w mieście LPG nadal wydaje się korzystny, ale pod względem efektu cieplarnianego nie powinien wiele zmienić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

OK




przez jean63 » 11/01/06, 18:12

Zgadzam się z Tobą; Poprosiłem TOPGAS o dostarczenie odniesień naukowych na poparcie tego, co mówi. W końcu nie wiemy, kto mówi prawdę. Oczywiście w jego interesie leży twierdzenie, że jest najlepiej, ale myślę, że nie jest tak źle.....dlaczego w tych wszystkich dużych miastach autobusy jeżdżą na LPG....i dlaczego nie raczej na LPG niż na CNG kiedy zobaczymy wojnę gazową między Rosją a Ukrainą! Jestem pewien, że LPG spala się na pochodniach, dlatego CO2 jest wysyłane do atmosfery bez korzyści.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East




przez Forumecolo » 11/01/06, 21:09

Czy ktoś zaproponował bilans ekologiczny porównujący wydobycie, transport, pakowanie itp. pomiędzy LPG i ropą???

Dziękując Tobie... : Wink:
@ wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 12/01/06, 13:16

Bilans ekologiczny (LPG) będzie porównywany z metanem!!! (lokalna produkcja ograniczyła transport i w ogóle!!!)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120