HVB i HDI

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
Guidi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 20/08/05, 16:53
Lokalizacja: Belgique
x 3

HVB i HDI




przez Guidi » 06/01/06, 18:20

Bonjour à tous,
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jeździ na oleju roślinnym w nowoczesnym silniku HDI, co daje i w jakim procencie?
Czy mieszanka 50% ropy naftowej i 50% HVB działa?
Z góry dziękuję
0 x
Patrick Guidi
www.pfgtechnologie.be
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 06/01/06, 19:21

Witaj Guidi
Myślę, że powinieneś zobaczyć na Oliomobile.org, że znajdziesz więcej osób, które Ci odpowiedzą.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 06/01/06, 22:32

cześć guidi,

facet, który miał mi pomóc w zrobieniu pantone, działa przy 30% HVB na HDI.
Mówi się, że pompą wtryskową Bosh można bez problemu podskoczyć do 50%, latem ten procent wzrasta.
Teraz pozostaje problem dostarczania przefiltrowanego oleju, temperatura w zimie, która jest utrudnieniem i filtr oleju napędowego, który szybciej się zatyka.
Nie będę Cię niczego uczył, mówiąc, że możesz zwiększyć te %, modyfikując swój układ wtryskowy.
Niektórzy na forum przekaże Ci więcej informacji.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 09/01/06, 10:59

Generalnie przy HDI nie ma pompy wtryskowej.
W przypadku tego silnika mówimy o maksymalnym zużyciu paliwa na poziomie 30% przez cały sezon na jednym zbiorniku. A może mniej, jeśli jest to olej z recyklingu.
Dzięki zestawowi dwupaliwowemu (oddzielnie HVB i olej napędowy) teoretycznie możesz pracować na 100%, gdy silnik jest ciepły.

Jak powiedział pitmix, sprawdź poniższy link:
http://www.oliomobile.org/forum/viewsujet.php?t=365
To jest dobrze wyjaśnione.

Jeśli chodzi o mieszankę 50% HVB, 50% nafty, wypróbowałem ją i działa wyjątkowo dobrze. Ale był to olej napędowy z wtryskiem pośrednim i pompą wtryskową Bosh. Tak nieporównywalne.
0 x
jelupan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 31/07/05, 11:00




przez jelupan » 14/01/06, 18:12

Witam,
Jeżdżę laguną hdi. Zawsze jest pompa wtryskowa, w przeciwnym razie jak doprowadzić wysokie ciśnienie do wtryskiwaczy?
Pompa to Bosch i teoretycznie może przepuścić ponad 50% oleju w ruchu. Problemem jest elektroniczne zarządzanie, które jest dostosowane do gazów emitowanych podczas czystego startu. W rzeczywistości możesz bez problemów jeździć z 40% latem i 30% zimą. Dodatkowo w zbiorniku znajduje się pompka uruchamiająca obieg paliwa.
Hyper Oil jest idealny, bo jest absolutnie czysty. Problem w tym, że butelki nie są ekologiczne!
Wbrew temu, co powiedziałem we wrześniu, ustawodawstwo pozostało opresyjne. Zobacz kary nałożone przez organy celne. Prawdą jest, że tankowanie na parkingu jest zaproszeniem do zapłaty podatku. W każdym razie utworzenie pliku (patrz oliomobile) i trzymanie go w schowku, aby móc obalić raport, jest środkiem koniecznym. I wyraźnie zapisuj zastrzeżenia i spory w raporcie celników.
Na 5 pism wysłanych przeze mnie do deputowanych z mojego regionu przed przyjęciem LOA otrzymano jedynie wymijające odpowiedzi. Ach, gdybym został zaproszony na spotkanie na życzenie mojego posła!
Mam zamiar tam pojechać ze znajomymi, z aktami hvp pod pachą!!
Ustawodawstwo działa również na niekorzyść reaktora, ponieważ paliwo jest modyfikowane.
Stawką jest ZBYT DUŻO pieniędzy!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 76