4 kg suchej trawy 1 kg oleju => Grégoire Kaplan

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
crepator4
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 13/09/08, 03:06

4 kg suchej trawy 1 kg oleju => Grégoire Kaplan




przez crepator4 » 15/01/12, 03:23

trochę niepostrzeżenie

http://www.estrepublicain.fr/actualite/ ... du-petrole

Dzięki temu powinniśmy nawet być w stanie szybko zniwelować nasze „niebezpieczne” deficyty

Sandaucourt - Niezwykłe paliwo K Człowiek, który produkuje olej
Biopaliwo drugiej generacji zostało wynalezione przez Vosgiena, przed biopaliwem, w 1973. Od tego czasu popadł w zapomnienie. Jednak Grégoire Kaplan może zamienić trawnik w czarne złoto.

Sandaucourt. „Nic nie wymyśliłem. Właśnie skończyłem kończyć trzy procesy, które trwają we wszystkich dobrych książkach chemii od ponad wieku - mówi skromnie Gregory Kaplan. W swojej rezydencji w Sandaucourt ten lekarz w geochemii przebywał w spokojnym odosobnieniu, obserwując z pewnym rozbawieniem gesty rewolucjonistów energii.

W ten sposób Vosgien pożyczył już 38 lata, w czasie pierwszego szoku naftowego, opracowując paliwo wyprodukowane z dowolnych odpadów roślinnych: paliwo K. Jego pomysł polegał na odtworzeniu mechanizmu genezy olejów. To, co natura uczyniła przez przekształcenie materii organicznej, człowiek musi być w stanie odtworzyć, myśli. Po pewnym czasie badań i testów udaje mu się przekształcić celulozę roślin, cukier przez hydrolizę, a następnie kwasy tłuszczowe poprzez fermentację bakteryjną.

„Następnie zastosowałem proces opracowany przez niemieckiego Kolba w ... 1849, który wykazał, że w wyniku elektrolizy kwasy tłuszczowe zostały przekształcone w nasycone węglowodory”, wyjaśnia Gregoire Kaplan.

Dzięki temu procesowi 4 kg suchych ziół daje 1 kilogram czarnego złota w niecały tydzień! Co najważniejsze, produkt jest doskonale dostosowany do każdego silnika. „Badania przeprowadzone przez konsorcjum laboratoriów współfinansowane przez Unię Europejską w ilości 9 mln franków wykazały również, że proces ten może być uprzemysłowiony, a produkt był nawet bardziej stabilny niż benzyna, co wynika z energia kopalna - mówi Grégoire Kaplan.

Złożony patent

Od 1973 człowiek złożył patent na ten wynalazek, ale nikt nigdy go nie interesował.

Tylko miasto Concarneau przygotowało projekt leczenia zielonych alg. „Banki były gotowe do naśladowania. Niemiecka grupa zobowiązała się do zakupu wyprodukowanego paliwa, ale nigdy nie znaleźliśmy inwestora do uprzemysłowienia tego procesu ”- żałuje Grégoire Kaplan.

Jednak w 2002 nowe badania wykazały, że koszt produkcji tego gatunku roślin był identyczny z kosztem paliw kopalnych.

W czasie, gdy cena paliwa rozbija wszystkie rekordy na pompie, paliwo K staje się ponownie bardzo interesujące ekonomicznie. „Zawsze jestem gotów rozmawiać z przemysłowcami”, podkreśla wynalazca, który jest przekonany, że lobby naftowe nie jest całkowicie obce dla braku zainteresowania dla jego znaleziska.

Jeana-Marca TOUSSAINTA
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/01/12, 04:27

Bein Woui, to trochę ta sama zasada co „trans” kwasów tłuszczowych, nie? Nadal musiałam o tym pomyśleć ...

Całkiem nieźle, ale należałoby udowodnić, że bilans węgla => wypychanie + ekstrakcja + spalanie = zerowa emisja ....

W przeciwnym razie nadal zwiększamy efekt cieplarniany ... nie?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/01/12, 04:31

crepator4 podaje ważne informacje zbyt dyskretnie:
W każdym razie ten emerytowany chemik nie jest obdarzony talentem do przejścia na emeryturę i pracą emeryta:
http://blog.lefigaro.fr/legales/2010/03 ... lesse.html

ale nawet prawo do ponownego przetwarzania śmierdzących zielonych alg w Concarneau:
http://www.lepost.fr/article/2011/05/09 ... trole.html

zmierzył dokładny wiek księżyca, dno oceanów, a mimo to ma bardzo dziwną teorię;
http://www.als.uhp-nancy.fr/pv/2009/pv% ... 09%29.html
Inne informacje:
http://www.obiwi.fr/innovations/environ ... st-lorrain
http://blogs.rue89.com/corinne-lepage/2 ... 50&page=7#


Sandaucourt. „Nic nie wymyśliłem. Właśnie skończyłem kończyć trzy procesy, które trwają we wszystkich dobrych książkach chemii od ponad wieku - mówi skromnie Gregory Kaplan. W swojej rezydencji w Sandaucourt ten lekarz w geochemii przebywał w spokojnym odosobnieniu, obserwując z pewnym rozbawieniem gesty rewolucjonistów energii.

W ten sposób Vosgien pożyczył już 38 lata, w czasie pierwszego szoku naftowego, opracowując paliwo wyprodukowane z dowolnych odpadów roślinnych: paliwo K. Jego pomysł polegał na odtworzeniu mechanizmu genezy olejów. To, co natura uczyniła przez przekształcenie materii organicznej, człowiek musi być w stanie odtworzyć, myśli. Po pewnym czasie badań i testów udaje mu się przekształcić celulozę roślin, cukier przez hydrolizę, a następnie kwasy tłuszczowe poprzez fermentację bakteryjną.

„Następnie zastosowałem proces opracowany przez niemieckiego Kolba w ... 1849, który wykazał, że w wyniku elektrolizy kwasy tłuszczowe zostały przekształcone w nasycone węglowodory”, wyjaśnia Grégoire Kaplan.

Dzięki temu procesowi 4 kg suchych ziół daje 1 kilogram czarnego złota w niecały tydzień! Co najważniejsze, produkt jest doskonale dostosowany do każdego silnika. „Badania przeprowadzone przez konsorcjum laboratoriów współfinansowane przez Unię Europejską w ilości 9 mln franków wykazały również, że proces ten może być uprzemysłowiony, a produkt był nawet bardziej stabilny niż benzyna, co wynika z energia kopalna - mówi Grégoire Kaplan.

Złożony patent

Z 1973, człowiek złożył patent na ten wynalazek, ale nikt nigdy nie był nim zainteresowany.

Tylko miasto Concarneau przygotowało projekt leczenia zielonych alg. „Banki były gotowe do naśladowania. Niemiecka grupa zobowiązała się do zakupu wyprodukowanego paliwa, ale nigdy nie znaleźliśmy inwestora do uprzemysłowienia tego procesu ”- żałuje Grégoire Kaplan.

Jednak w 2002 pokazały to nowe badania koszt produkcji tego gatunku roślin był identyczny z kosztem paliw kopalnych.

W czasie, gdy cena paliwa rozbija wszystkie rekordy na pompie, paliwo K staje się ponownie bardzo interesujące ekonomicznie. „Zawsze jestem gotów rozmawiać z przemysłowcami”, podkreśla wynalazca, który jest przekonany, że lobby naftowe nie jest całkowicie obce dla braku zainteresowania dla jego znaleziska.


Równowaga jest z pewnością dodatnia pod względem energii, jak w przypadku prawdziwej ropy.

zobacz jego patenty:
http://www.directorypatent.com/inventor ... ire_1.html
Ostatnio edytowane przez dedeleco 15 / 01 / 12, 04: 38, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/01/12, 04:34

To prawdopodobne, ale najważniejszy jest ślad węglowy, prawda?
0 x
crepator4
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 13/09/08, 03:06




przez crepator4 » 15/01/12, 05:15

Cholera, byłem dokładnie na tym patencie :D

Jeśli chodzi o odrzucenie węgla w najgorszym przypadku, możesz trzymać nie pantone :D ?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/01/12, 05:23

Szczerze mówiąc, nie wiem: to było pytanie, ponieważ nie jest to moja domena. Ale jest wielu specjalistów, którzy mogą tutaj odpowiedzieć. 8)

W każdym razie, bardzo dobry wybór, wierzę w ten pomysł!
0 x
crepator4
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 13/09/08, 03:06




przez crepator4 » 15/01/12, 05:32

Vi, jest zbyt wiele zgodności z innymi podobnymi pomysłami :)

Myślę, że powinniśmy umieścić ten artykuł na "publicznych" blogach "prezydenckich" sporów i zanurzyć ich nos w morzu ... pytając ich, czy są w stanie zmoknąć dla dobra publicznego i długu (l pieniądze nie wyjeżdżają już za granicę na ropę, co doprowadza cię do szaleństwa i zostaje we Francji)

Z tego punktu widzenia kryzys może być błogosławieństwem :)


Widząc petycję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/01/12, 05:40

Ha, ha, ha .... Już przewidziałem fajny poślizg dla tych, którzy tam zapuszczą się!

Ale czy wiedzą tylko coś o tych dziwactwach?

To jak turbiny wiatrowe, zawsze zwracają się do skąd pochodzi wiatr? : Lol:
0 x
crepator4
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 13/09/08, 03:06




przez crepator4 » 15/01/12, 06:13

Stąd zainteresowanie wzięciem świadka przed Francuzami
w zasadzie coś w rodzaju „obiecać sobie dla dobra Francuzów i ich zawodów (bardzo ważne, że samo słowo„ praca ”) zrobi wszystko, aby ten proces wdrożyć”

Biorąc pod uwagę poziom rundy misy ogólnej, nie jestem pewien, czy odpowiedź nie jest mądrym wyborem ... :D (= nie, nie jestem szczęśliwy, ale i tak jestem)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 15/01/12, 11:02

Ben wszyscy powiedzą tak, co nic nie znaczy ...
Znasz powiedzenie: obietnice polityków są wiążące tylko dla tych, którzy w to wierzą
: Chichot:
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110