Elektryfikacja domu ocieplonego bez EDF

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
sekstazja
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/07/10, 13:05
Lokalizacja: 26

Elektryfikacja domu ocieplonego bez EDF




przez sekstazja » 27/07/10, 11:37

Witam,
Już pisałem na innych forums więc ci, którzy przejdą przez kilka, będą mieli zduplikowaną historię. Proszę o inne opinie, bo nie znam się na tym i nie mogę sobie pozwolić na błąd.

Wyjaśnię ci ten trik...

Odziedziczyłem dom na osiedlu całkowicie odizolowanym, do którego można dojechać samochodem (zimą 3x4 lub skuterem śnieżnym) po 4 km tras. Pierwszy sąsiad jest oddalony o 2,350 km. Dla miłośników starych kamieni jest absolutnie wspaniały (była owczarnia) o imponujących kubaturach: 300m2.
Woda będzie dostępna poprzez wiercenie (nie można było tego przetestować).

Wewnątrz wszystko jest ładnie umeblowane i wyposażone w nowoczesny komfort: kuchnia, pokój dzienny, łazienka. Aby mieć prąd, mieszkańcy przez cały rok korzystali z potężnego generatora.
Ogrzewanie i ciepła woda gazowe z dużym zbiornikiem.

Nie mogłem nic przetestować, bo generator zniknął (zostałby sprzedany...)

Rozważam jego renowację: dach wymaga remontu (bardzo drogi)
zmienić wszystkie okna z podwójnymi szybami (bardzo drogie) i trochę pracy. To byłby wyjazd na wakacje (prawdziwy, szalony luksus) i emerytura.

A przede wszystkim muszę znaleźć rozwiązanie, aby mieć wystarczająco niezawodne zasilanie na wieczory, kiedy tam jadę.
O OZE nie wiem zupełnie nic poza tym, że jest mnóstwo firm, które nic nie rozumieją i chcą napełnić kieszenie.. Bardzo negatywne opinie słyszałem o bateriach, które są drogie i których żywotność byłaby bardzo krótka .

Dom jest trochę położony w dolinie. Zatem droga słońca jest dość zmniejszona (do sprawdzenia). Natomiast mistral często wieje...
W pobliżu nie ma cieku wodnego.

Więc nie wiem co robić. Całą pracę wyceniam na 200.000 0 euro, pomiędzy dachem, oknami i fotowoltaiką, nie mogę się mylić, tym bardziej, że w większej części muszę odkupić część spadku po moich braciach i siostrze. Nie znam jego kwoty, ponieważ różne szacunki wahają się od 200.000 do XNUMX XNUMX euro (!!!). Nieruchomość jest na tyle nietypowa. Agencje nie są w stanie określić, czy ma ona dużą wartość, czy też nie ma żadnej wartości. Z tym wiąże się jeszcze kilka hektarów ziemi (niezabudowany, sklasyfikowany las). Przyjęlibyśmy średnią z różnych szacunków.

Jeśli chodzi o kredyt, nie mogę przekroczyć tego i wpłaciłbym wszystkie moje oszczędności.

Chciałbym wiedzieć, czy naprawdę mogę sobie wyobrazić, że pewnego dnia będę miał autonomiczną energię elektryczną, nawet jeśli będzie to oznaczać uzupełnienie pracy o generator.
Chciałbym wiedzieć, czy konserwacja jest uciążliwa.

Właściwie chciałbym wiedzieć, jak wygląda codzienność pod względem konkretnym, awarie, napotkane problemy lub bardziej pozytywne punkty.

W innym przypadku ratusz zaoferował zakup działki za symboliczne euro.
Dziękujemy za świadome opinie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 27/07/10, 11:58

: Arrow: Biorąc pod uwagę zarys, który sporządzasz, rozpoczęcie pracy wymagałoby bardzo silnego ładunku emocjonalnego.

Inwestowanie takich sum w drugi dom jest mało rozsądne...

Przemawia do mnie zakup przez ratusz za symboliczne euro:
- Twoja nieruchomość nie miałaby zatem żadnej wartości. :?
- Jak zatem wyliczyć udział przypadający spadkobiercom przekazującym swój udział. :?
- Czy ratusz mógł mieć nieuczciwe zamiary? :?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/07/10, 13:45

Osobiście przyjrzałbym się temu, co naprawdę jest zagrożone rozpadem następnej zimy!!

Przede wszystkim chroń się przed wandalami, zamykając wszystko bezpiecznie i korzystając z alarmu o niskim zużyciu baterii.
Zwłaszcza, że ​​nie wygląda na opuszczony, bo to przyciąga wandali!! (skoszona lub skoszona trawa, kwiaty itp.)

Nawet spróchniały, ale suchy las trwa bardzo długo, z wyjątkiem wandali, ponieważ przez większość czasu dom jest niszczony przez wandali, którzy bawią się w domu bez nadzoru!!
Latem, a nawet zimą podwójne szyby są niepotrzebne!!
Firmy naciskają, aby wydawać jak najwięcej!

Jaka jest konstrukcja szkieletowa, właściwie dach, ile lat, z czym, dachówkami, łupkami itp.? !!
Jak długo ona była w tym stanie!!
Na jakiej wysokości (śnieg)?
Dla miłośników starych kamieni jest absolutnie wspaniały (była owczarnia) o imponujących kubaturach: 300m2.

Z tym opisem nie jest wart 1€!!
Ratusz lub agencja chętnie korzysta z okazji!!

Po wyschnięciu rama może trwać długo!
Jeśli nie jest suchy, wysuszyłbym go w jakikolwiek sposób, płytkami lub łupkami, ponownie ułożyłem, plandeką, plastikiem na nieszczelności, taśmą, aby później przetestować w deszczu i monitorować zimą!
Po wyschnięciu nie ma pośpiechu!!!
Jeśli rama ma słabe strony (osiada), zastosowałbym pionowe wzmocnienia w belkach lub podporach murowych lub podwoiłem krytyczne belki!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/07/10, 13:53

A przede wszystkim muszę znaleźć rozwiązanie, aby mieć wystarczająco niezawodne zasilanie na wieczory, kiedy tam jadę.


Do biwakowania latem nie jest potrzebny prąd, gazowe lampy kempingowe sprawdzają się bardzo dobrze!!
W przeszłości, jako dziecko i osoba dorosła, każdego lata przez miesiąc obozowałem bez prądu!!!
Trzeba się tylko postarać i wrócić do starych sposobów!!!
Ognisko pali i pali!!
Świeci się także lampa naftowa lub naftowa!!!
Są lodówki absorpcyjne na gaz!! (Użyłem jednego wcześniej w przyczepie kempingowej!)

Mały, dobrej jakości generator zapewnia moc, ale jest głośny i śmierdzi!!

Po drugie możliwe są proste panele fotowoltaiczne i baterie!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 27/07/10, 14:38

Śledziłem już Twój problem u innych forumsi oto rozwiązanie, które proponuję. To ten, który zastosowałem do stodoły wykorzystywanej jako stajnia, której jestem właścicielem i która również nie nadaje się do podłączenia do sieci EDF (odmowa ze strony związku elektroenergetycznego)

Rozwiązanie to opiera się na podwójnym źródle energii.
Najważniejszym z nich są panele fotowoltaiczne (około 500Wp), które ładują akumulatory. Falownik sinusoidalny „made in China” zapewnia napięcie 230 V dla obwodu oświetleniowego i małych mediów, które stale potrzebują prądu (lodówka, pompa wodna)
Równolegle „duży” generator diesla 4KVA z rozrusznikiem elektrycznym.
Przejmuje kontrolę automatycznie w przypadku nadmiernego rozładowania akumulatora (gdy brakuje słońca) lub ręcznie w przypadku znacznej okazjonalnej potrzeby.

Ta całkowicie wykonana samodzielnie instalacja (jestem elektrykiem) kosztowała mnie około 5000 euro, łącznie z generatorem, akumulatorem i instalacją elektryczną wewnątrz stodoły.

Nie wahaj się i poszukaj, taka instalacja ostatecznie nie jest skomplikowana i może ją wykonać każdy dobry majsterkowicz.
W razie potrzeby znajdziesz tutaj dużą pomoc. Nie wahaj się zapytać.

A poza tym jestem pewien, że spędzenie tygodniowego urlopu w Drôme, z dala od wszystkiego, aby podać Ci pomocną dłoń, niewątpliwie zainteresuje tu niektórych wolontariuszy : Wink:
Wystarczy skorzystać ze społecznościowego aspektu ekonologów internautów

EDYCJA: w każdym razie sprzedaż tej nieruchomości za symboliczne 1 euro jest ewidentnym oszustwem. Nawet nie mówiąc o domu, ziemia jest warta o wiele więcej.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/07/10, 16:23

Dla tych, którzy odpowiedzą na informacje na temat innych forum :
forum-photovoltaique.fr/viewsujet.php?t=15342&p=157103

Dom się nie zawali!!!
Ale sprawdź strych, czy nie pojawiły się jakieś wycieki, ostrożnie w deszczowy dzień!!!!!

Aby uniknąć niepowodzeń, zacznij od taniego, trenuj i stopniowo ucz się, jak sobie radzić!
Więc najpierw rozbij obóz bez prądu, z lampą gazową i lodówką absorpcyjną na kempingu gazowym dla przyczep kempingowych (używaną). Miałem stary, który działał, ale wyrzuciłem go z braku miejsca 20 lat temu!
http://www.neb.fr/camping.htm
http://fr.wikipedia.org/wiki/R%C3%A9fri ... ion_de_gaz
http://www.toutypasse.com/frigo-caravan ... 8a263434p1
http://www.next-enr.fr/frigo-et-glacier ... itres.html

Potem bardziej skuteczne rozwiązania, ale zawsze stopniowo, aby się uczyć i unikać oszustw!

Mała turbina wiatrowa (mistral) i mała, niedroga fotowoltaika, aby wyraźnie zobaczyć problemy!
Nie ma potrzeby posiadania pozwolenia na budowę, ponieważ jest przenośny i mobilny, nawet na dużej powierzchni.
Latem do ciepłej wody wystarczy czarna rura w słońcu, żeby mieć ciepłą wodę (zero kosztów!).
Nie chcesz od razu dużego komfortu dzięki dużej lodówce!
Dobrze sprawdza się lodówka kempingowa o wartości 30 euro z efektem Peltiera (dom towarowy), która działa na akumulatorze samochodowym (5 A, 12 V) przez wiele godzin i można ją łatwo ładować za pomocą samochodu lub małego generatora.
Zbieraj zwykłą wodę deszczową z dachu w kilkum3 pojemniku, jako niedrogi nadmuchiwany lub wyjmowany basen!!
Sprawdź czy odwiert istnieje i współpracuje z generatorem, nawet jeśli jest wynajmowany w Kiloutou (określ jego napięcie 220V lub 12V)!!
Jeśli przez Twój dom przechodzi linia wysokiego napięcia (ile, 200 kV) i pod spodem zapala się pionowa rura neonowa, możesz odzyskać trochę energii elektrycznej, umieszczając pod spodem izolowane przewodzące arkusze aluminiowe, np. rurę neonową, bez nic do powiedzenia , normalne straty w linii i masz prąd o napięciu do regulacji!

Ja też uważam, że trzeba się na tym trochę znać, a ja nawet nie wiem jak wymienić bezpiecznik.

Ale wiesz, jak się uczyć, więc w przypadku tego wyzwania możesz się tego nauczyć, uważając, aby zacząć od czegoś prostego i niedrogiego!
Pierwszy obóz bez prądu z kempingiem gazowym!
Kup małą, niedrogą turbinę wiatrową o małej mocy, którą można umieścić na końcu masztu z odciągami, aby ładować akumulatory samochodowe i uczyć się bez utraty pieniędzy.
Zobacz na ekologię w jakie turbiny wiatrowe grają!!
0 x
sekstazja
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/07/10, 13:05
Lokalizacja: 26




przez sekstazja » 27/07/10, 19:25

Dom obecnie jest opuszczony, dlatego popada w ruinę. Ale jeszcze nie jest w ruinie, ale jest nad czym pracować. Dach trochę przecieka, obawiam się, że jak spędzi w tym stanie kolejną zimę, to wszystko się pogorszy.

Jestem naprawdę rozdarty pomiędzy chęcią rozpoczęcia tego projektu a powodem, który każe mi się poddać. Chciałbym mieć pewność, że będę mógł odsprzedać nieruchomość za co najmniej kwotę pracy, jeśli kiedyś zorientuję się, że się myliłem. A oszacowanie jest prawie niemożliwe.

Miło byłoby sprawić, by przynosiło to zyski, na przykład wynajmując pokoje gościnne, zwłaszcza gdy za 10 lat przejdę na emeryturę. Koncentrując się na stronie ekologicznej, trochę jak ci, którzy wynajmują domki. A może wynajmiesz jego część przez cały rok, aby zapewnić sobie obecność na miejscu. Ale bez EDF jest to bardzo trudne. Obawiam się, że jeśli nie będę mieć planu, nie poradzę sobie finansowo.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/07/10, 21:00

Dach trochę przecieka,

Wycieki należy usunąć, szukając punktów i wymieniając lub wymieniając popękane płytki.
Wystarczy jeden lub dwa uszkodzone przedmioty, aby je zniszczyć, a kilka godzin na zmianę za pomocą drabin!!!
Przydarzyło mi się to tylko z jedną pękniętą płytką!!!!
Kluczowe i mało pracy!!
Dach nie powinien trochę przeciekać!!!


Po wyschnięciu możemy poczekać 10 lat!!

Jest sposób na minimum prądu za bardzo niewielkie pieniądze!!!
0 x
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód




przez paotop » 08/09/10, 09:40

w przeciwnym razie istnieje również możliwość zastosowania generatora bezwładnościowego.

jest droższy ale nie jest zły i mało znany: http://www.energiestro.com/fr/groupe_electrogene.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/09/10, 11:28

o ile nie mieszkasz tam na pełen etat, generator jest najlepszym rozwiązaniem

dzięki Chińczykom znajdziemy 2000w za 170euro, z 4-suwowym silnikiem imitującym Hondę

nawet jeśli ma trwać tylko 1 rok, jest to bardzo rozsądna cena

pierwszy jaki kupiłem tego typu nadal działa...ale musiałem zmodyfikować pływak gaźnika którego zużyła się przekładnia na iglicę

Musiałem wymienić główny wyłącznik, który dmuchał z coraz mniejszą mocą.

Musiałem przerobić elektroniczny regulator alternatora, który spalił się po 3 latach eksploatacji


Od tego czasu używam innego i te 3 awarie nadal zdarzają się w najnowszych modelach, ale nigdy przed 1 rokiem użytkowania

kolejna kwestia, na którą warto zwrócić szczególną uwagę: często spuszczaj olej: jeśli jeździsz zbyt długo na tym samym oleju, zawór wydechowy się zacina i nie można go uruchomić, musisz otworzyć pokrywę wahacza i łaskotać zawór, aż do całkowitego zamknięcia: problem ten nigdy się nie zdarza dzieje się, jeśli opróżniasz zbiornik co 200 godzin pracy, ale zdarza się za każdym razem, gdy zapominasz o nim zbyt długo


są małe modele 2-suwowe 700w za 80 euro, oszczędne w paliwie gdy trzeba długo jeździć na małej mocy, ale problem, brudzą się, działa dobrze przez 1 miesiąc, ale potem trzeba demontować wydech co tydzień Do odkamieniania lampy wydechowej użyłem wyłącznie oleju syntetycznego.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175