Wytwarzanie energii wiatrowej bez turbiny wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Wytwarzanie energii wiatrowej bez turbiny wiatrowej




przez oli 80 » 18/03/10, 20:11

witam, oto co znalazłem http://www.youtube.com/watch?v=dZ0v-CK63-4 system ten wytwarzałby energię elektryczną za pomocą gumki

Nie wiem, czy ten system był już wspominany na łamach forums, w przeciwnym razie przepraszam, że to odkładam
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 18/03/10, 20:17

Zabawne, ale daleko nam do megawata : Chichot:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

zabawny




przez dedeleco » 19/03/10, 00:48

Ale gdyby podczas wielkiej burzy, z kilkoma hektarami wibrujących płyt, trzęsących się magnesami jak drzewa pod wpływem wichru, z pewnością udałoby się wyciągnąć megawat!!!
Ten powiększony system działa również z falami lub dowolnymi wirami, poprzez rezonans z tymi wirami.
Możemy też wziąć drzewa chwiejne na wietrze, które poruszają magnesami i wytwarzają prąd!!!
Turbiny wiatrowe nie mogły już odmówić!!
Kopać itp.
Oryginał, biorąc pod uwagę prostotę, która rekompensuje niezoptymalizowaną wydajność!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 19/03/10, 04:01

Dedeleco

System ten został już zaprezentowany na stronie forum!

Z drugiej strony sprowadzasz drzewa poruszające się na wietrze i to już od jakiegoś czasu, ponieważ wokół domu mam drzewa wysokie na 15 metrów, co sprawia, że ​​prawie niemożliwym jest dla mnie zainstalowanie turbiny wiatrowej bez bardzo masztu. pomyślał o zawiązaniu lin na kilku wierzchołkach drzew, aby odzyskać energię swoich ruchów!
Tam, gdzie jestem, słyszę ryk wiatru i widzę jego wpływ na drzewa, będąc przez nie chronionymi!

Miło byłoby znaleźć sposób na wytwarzanie energii bez wpatrywania się w krajobraz!

Poważnie wyobraźcie sobie bryzę, która sprawia, że ​​te wysokie drzewa kołyszą się o 1 metr, przymocowane prostymi niewidzialnymi żyłkami i kilkoma małymi generatorami o mocy kilku watów, tworząc 10 lub 20 kilowatów!

Cóż, to tylko sen!

Ale to mogłoby z łatwością zadziałać!”
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

Łatwe do wypróbowania, oryginalne i ekologiczne




przez dedeleco » 19/03/10, 14:02

Mam nadzieję, że te piękne drzewka nie są za blisko domu, żeby w razie burzy na nie nie spadły!
Podczas burzy pod koniec 1999 r. miałem wrażenie, że armada drzew spadła na dno ogrodu, a dzięki cudownemu szczęściu żadne nie spadło na dom!!
Uważam też, aby nie mieć wysokiego i dużego drzewa w pobliżu domu!
W przeciwnym razie musimy być w stanie odzyskać energię, która porusza drzewami, za pomocą kabli i kół pasowych, które obracają koło silnika, które generuje przerywaną energię elektryczną, która ładuje akumulator.
Moim zdaniem powinno być łatwo mieć prototyp na drzewie, aby zobaczyć, jak to działa. Lina przymocowana do wierzchołka drzewa, która jest owinięta wokół bloczka za pomocą napiętego dynama ze sprężyną zapobiegającą ześlizgiwaniu się liny.
Możesz wypróbować model w zmniejszonej skali z małym drzewkiem i tanią lampą na dynamo, która ładuje się, aby zobaczyć trudności, nie wydając zbyt wiele. Następnie, korzystając z większego dynama, takiego jak wentylator lub alternator samochodowy, którego uszkodzenie nie kosztuje nic, możesz zwiększyć moc do 100 watów.
Można użyć starego roweru z liną, która ciągnie za łańcuch, aby obrócić alternator przymocowany do wolnego koła.
Problem jest taki sam jak w przypadku fal, aby przekształcić bardzo zmienne ruchy naprzemienne w energię.
W Internecie i patentach istnieje cała armia rozwiązań!
W moim przypadku silny wiatr jest tylko podczas burz, a ja jestem tam tylko przy spokojnej pogodzie w moim drugim domu.
Aby przejść linę na szczycie drzewa, nie trzeba się tam wspinać, mam już nawleczone liny na końcu słupa (łącznie długość łat od końca do końca 8 m), aby wyprostować 20 m drzew lub je powalić precyzja, jeśli jest częściowo wykorzeniona.
Moim zdaniem powinno działać z wydajnością porównywalną z turbiną wiatrową, ponieważ drzewo ma znacznie większy opór wiatru. Działa to tym lepiej, że wiatr jest burzliwy i potrząsa drzewem! Jest to stan w odróżnieniu od turbiny wiatrowej, która przy turbulentnym wietrze pracuje tym mniej, że wraz z wirami zmniejsza się siła nośna łopatek!!
A priori jest to bardzo interesujące i możliwe do opatentowania po niewielkim opracowaniu.
Przede wszystkim nic się nie zmienia w krajobrazie i hałasie.
I możemy go postawić wszędzie nad morzem lub na szczycie wzgórza, nie przeszkadzając nikomu!!!
Jesteś dobrze umiejscowiony i musisz spróbować.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 186