Modyfikacja pieca naftowego na ogrzewanie olejem roślinnym

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Modyfikacja pieca naftowego na ogrzewanie olejem roślinnym




przez bleusideral » 03/01/10, 11:04

Witam i życzę wszystkiego dobrego w tym nowym roku!

To tyle, chciałbym w kontynuacji badań nad palnikami na olej smażalniczy zaproponować przeróbkę pieca naftowego na piec olejowy!
Jestem głęboko przekonany, że jest to wykonalne, niewielkim kosztem i bez większych problemów, wiedząc, że część dystrybucyjna się dostosuje
Sztuką byłoby przeprowadzić podgrzewanie wstępne, spalanie i regulację dopływu oleju
Wiem, że są tacy, którzy robili modyfikacje w piecach olejowych, ja wolałbym to zrobić na urządzeniu mobilnym, np. w piecu olejowym
oryginalne oryginalne urządzenie czasami brzydko pachnie ze względu na różną jakość oleju
Przeprowadzałem testy mieszając 50% ropy naftowej i 50% oleju, nic nie modyfikując i nie działa, nawet zmniejszając do 20%.
Czekam na Wasze opinie i tym samym rozpoczynam temat!
Dziękuję wam wszystkim :P

Obraz
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Avatar de l'utilisateur
manoria68
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 07/10/08, 12:34
Lokalizacja: ATLANTIS
x 2




przez manoria68 » 03/01/10, 18:09

Tam jestem. Jestem podmiotem.
Myślę, że wdychanie oparów spalonego oleju może nie być dobre dla zdrowia, ale myślę też, że dla oleju :D

Natomiast zupełnie nie mam pojęcia jak działa ten piec, możesz mi to wytłumaczyć?
0 x
Manoria 68, smażone naukowiec, technik jego olejarni
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4




przez bleusideral » 03/01/10, 18:36

powitanie
Zasada jest stosunkowo prosta
paliwo naftowe jest absorbowane kapilarnie z dolnego zbiornika na wyższy knot i zostaje podpalone (w tym przypadku zapalnikiem elektrycznym) płomień wytwarzany jest przez dyfuzor składający się z perforowanego cylindra i szyby na obwodzie przypominającej stare lampy naftowe
oleju, ma trudności z wchłanianiem na skutek działania kapilarnego, zwłaszcza gdy jest zimny
jeśli chodzi o zapachy, myślę, że nie odczujemy zbyt wiele, jeśli nie będzie niespalonych substancji, ale to się jeszcze okaże
być może moglibyśmy zainspirować się palnikiem kuchennym Justamilieu, czekam, co on o nim myśli
co do oleju to faktycznie czasami nie jest super, śmierdzi i nie wiem czym się oddycha jak się spali! a ropa też jest droga!!
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152