Falownik na pelety Okofen i kocioł

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
yann16
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 12/11/08, 16:11

Falownik na pelety Okofen i kocioł




przez yann16 » 18/11/09, 09:13

Witam,

Po zainstalowaniu mojego kotła Okofen, 25 kW, przedstawiciel handlowy tej marki doradził mi bardziej niż zdecydowanie, aby zainstalować falownik, aby chronić bardzo wrażliwą elektroniczną część tego kotła.
Moje pytanie, bardziej niż to, czy normalne, czy nie, brzmi: jaki typ falownika (oprócz zasilania) powinien zostać zainstalowany w celu zapewnienia rzeczywistej ochrony (interaktywny offline / online / linia). Kocioł pracuje w 10A. Jeżeli falownik ma wyjścia 10 A ...

Zgodnie z reklamą lepiej jest nadać dobry kształt sygnałowi elektrycznemu, wyeliminować przepięcia lub podnapięcia i mikroucięcia ...


Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 18/11/09, 09:26

ma szwagra, który sprzedaje falowniki : Lol: : Lol: : Lol:

bez śmiechu, wydaje mi się to obfite. co więcej, w dniu, w którym istnieje prawdziwy problem, taki jak burza z piorunami, nie jestem nawet pewien, czy falownik będzie służyć jako bezpiecznik dla kotła.

wystarczy położyć dobrej jakości ogranicznik na wylocie, który zasila kocioł i punkt pręta.

na poziomie mocy, jeśli masz model z aspiracją, uwaga, moc jest ważna (już nie znam wartości) podczas aspiracji (5 minut dziennie)
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
yann16
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 12/11/08, 16:11




przez yann16 » 18/11/09, 09:38

dziękuję za odpowiedź:

jeśli chodzi o moc, jest to model z cienką śrubą (uważam, że jego moc wynosi około 1700/1800 wat / dzień: dlatego nie jest ogromna.

w odniesieniu do punktu widzenia sprzedawcy potwierdza, że ​​jeśli część komputerowa i inna elektronika zostaną uszkodzone, w przyszłości, ponieważ naprawdę bardzo wrażliwe, a ponieważ mieszkam na wsi, istnieje duża szansa na że Okofen jest zwolniony z gwarancji, jeśli nie jest chroniony przez falownik ... Podsumowując, założymy, że będzie pochodził automatycznie z energii elektrycznej, a nie z ich maszyny ...

Stąd moje pytanie o falownik i natężenie prądu w gniazdach ... Pozwolę sobie więc odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj falownika, a potem zobaczę ... Nawet jeśli znajdę dużo kawy z trzeba dodać 150/250 euro, aby zabezpieczyć kocioł, który jest rozliczany w wysokości 9000 euro, bez reszty ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 18/11/09, 10:12

Cóż, jeśli się nie mylę, falownik, który zapewnia najlepszą ochronę, jest „online”
Osoby „offline” zadowalają się przełączaniem na akumulator, gdy wykryją zbyt wysokie / zbyt niskie napięcie, najczęściej za pomocą prostego przekaźnika, co oznacza, że ​​nie chroni on zbytnio poza odcięciem zasilania.
„Interaktywna rzecz” Nie wiem, czemu to odpowiada, i jeśli mogę się mylić, wygląda to bardziej jak komercyjny argument niż prawdziwa technologia (jak „wat sprzedawca radia samochodowego”)

Ale aby być naprawdę chronionym, powiedziałbym, że potrzebujesz dobrego ogranicznika kategorii 1 u góry stołu, w połączeniu z doskonałą elektrodą uziemiającą, oraz ogranicznika kategorii 2 tuż przed kotłem i jego możliwym falownikiem.

Trudno powiedzieć o mocy falownika. Musi on przynajmniej podtrzymywać prąd pobierany przez kocioł, gdy wszystkie jego urządzenia są w drodze, i bez tych danych nie można podjąć decyzji.
Możemy to zrobić z kadzią, dodając moc wszystkiego, co jest kontrolowane przez kocioł (cyrkulator, silnik śrubowy itp.), Ale tam jest to samo, wymaga danych technicznych, nie możemy zgadywać.
0 x
yann16
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 12/11/08, 16:11




przez yann16 » 18/11/09, 10:37

dziękuję za odpowiedź ...

Jeśli chodzi o moc falownika, mam te elementy (w zasadzie wystarczy 250/300 w mocy .... Jednak jeśli kocioł pracuje przy 10 A, konieczne jest, aby moc falownika była 10A (faktycznie liczba falowników w 7A) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 18/11/09, 12:08

Nie należy mylić stopnia ochrony linii zasilającej z mocą pobieraną przez kocioł.
Nawet jeśli te dwie wartości są ze sobą powiązane, mają niewiele wspólnego ze sobą.

Powinieneś wiedzieć, że w instalacji domowej wyłączniki i bezpiecznik tablicy rozdzielczej służą do ochrony linii (przewodów), a nie podłączonych do niej urządzeń (które powinny mieć własne zabezpieczenia)
Więc jeśli zostaniesz poproszony o linię 10A, wiesz, że zaabsorbowany prąd nigdy nie przekroczy tej wartości, ale może być również znacznie niższy.


300 W przy 230 V to 1.3 A.
Jeśli chcesz znaleźć falownik, który wychodzi 10 A, potrzebujesz jednego z 2300 W ... to zaczyna być dużym falownikiem.
Falowniki komputerowe powszechnie występujące na rynku mają moc od 500 do 800 VA (od 2.2 A do 3.5 A)

Aby uprościć P = U x I za pomocą
P = moc w watach
U = napięcie w woltach (tutaj 230 V z sieci)
I = Natężenie w amperach
0 x
yann16
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 12/11/08, 16:11




przez yann16 » 18/11/09, 12:39

Podsumowując, nie trzeba upuszczać falownika zgodnie z natężeniem jego mocy wyjściowej, ale tylko jego moc musi być logiczna z tym, co zostanie zużyte ....? ... Czy się mylę?

:| :płakać:
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 18/11/09, 13:45

yann16 napisał:dziękuję za odpowiedź:

jeśli chodzi o moc, jest to model z cienką śrubą (uważam, że jego moc wynosi około 1700/1800 wat / dzień: dlatego nie jest ogromna.


Wat / dzień, nie wiem. prawdopodobnie chcesz porozmawiać o Wh / dzień. jest to jednostka energii, a nie mocy, więc tak naprawdę nas nie informuje.

yann16 napisał:w odniesieniu do punktu widzenia reklamy potwierdza, że ​​gdyby część komputerowa i inna elektronika zostały uszkodzone, w przyszłości, ponieważ naprawdę bardzo wrażliwe, a ponieważ mieszkam na wsi, istnieje duża szansa, że ​​Okofen zostanie zwolniony z gwarancji, jeżeli nie będzie chroniony przez falownik... ...


to by mnie zaskoczyło. Sugeruję, aby zadzwonić do Okofen France w Barberaz (73), aby poznać ich punkt widzenia, ale nigdy o tym nie słyszałem. to nawet nie wydaje mi się legalne. W tym czasie darty musi tylko powiedzieć, że odmawia zagwarantowania ci telewizora i komputera, jeśli nie są ps na falowniku.
to jest n'importenawak.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
yann16
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 12/11/08, 16:11




przez yann16 » 18/11/09, 13:53

tak, to jego codzienne zużycie ...

Co do reszty, to przedstawiciel Poitou-Charentes Okofen ...
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3

Re: Falownik na pelety Okofen i kocioł




przez Alain G » 18/11/09, 14:00

yann16 napisał:Witam,

Po zainstalowaniu mojego kotła Okofen, 25 kW, przedstawiciel handlowy tej marki doradził mi bardziej niż zdecydowanie, aby zainstalować falownik, aby chronić bardzo wrażliwą elektroniczną część tego kotła.
Moje pytanie, bardziej niż to, czy normalne, czy nie, brzmi: jaki typ falownika (oprócz zasilania) powinien zostać zainstalowany w celu zapewnienia rzeczywistej ochrony (interaktywny offline / online / linia). Kocioł pracuje w 10A. Jeżeli falownik ma wyjścia 10 A ...

Zgodnie z reklamą lepiej jest nadać dobry kształt sygnałowi elektrycznemu, wyeliminować przepięcia lub podnapięcia i mikroucięcia ...


Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi




Cześć Yann!

Co to za bzdury!

Umieścisz falownik, a następnie będą się bronić, mówiąc, że nie wybrałeś właściwego !!

Z pewnością mają problem z elektroniką, a ich rozwiązanie to najlepsze bzdury, jakie do tej pory słyszałem.

Mój szwagier do dwufunkcyjnego pieca elektrycznego / olejowego i karta elektroniczna utknęła mu w twarzy w wieku 3 lat, powiedział mi o tym, kiedy to się ostatnio zdarzyło, a ja naprawiłem i zmodyfikowałem kartę, która pracuje od 4 lat bez problemów, to głupie, ponieważ stawiają problemy na plecach klientów za zły projekt na początku. : Evil:

Prawdopodobnie twoja karta ma słabą filtrację lub zbyt słabe lub źle schłodzone elementy, jak to często bywa. :|
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 195