Mała pompa ciepła woda-woda do odciążenia bufora słonecznego?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Mała pompa ciepła woda-woda do odciążenia bufora słonecznego?




przez Christophe » 21/08/09, 16:02

C moa ożywił pomysł połączenia PAC i ochrony przeciwsłonecznej w celu zwiększenia zdolności buforowania i pomysł łaskocze mnie coraz bardziej. (zobacz ten temat https://www.econologie.com/forums/cop-d-un-s ... t8220.html ), więc pytam, czy nie byłoby to interesujące w odniesieniu do energii pierwotnej zamiast spalać 2-3 metry sześcienne drewna rocznie na ECS nie stawiać małej pompy ciepła w celu wykorzystania niewykorzystanej energii słonecznej obecnie w naszym buforze słonecznym bo poniżej 35°C, wody nie można już używać do przygotowania CWU.

Krótko mówiąc, idealnie byłoby, gdybym potrzebował pompy ciepła woda-woda z „odczytem temperatury”, który pobierałby dżule między, powiedzmy 20 a 35 °, i który wychodziłby z 45-60 ° C do ogrzania zbiornika CWU (dla moment zaopatrywany w drewno)... powiedzmy o gorącej mocy od 2 do 3 kW...

Pytanie, czy istnieje w tych zakresach T°: jakie są najbardziej dostępne moce? Maloche masz producentów, że zieute trochę? DZIĘKI.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 21/08/09, 20:01

Poszukałem trochę... chyba źle zrobione, najmniejsze pompy ciepła woda-woda kosztują od 10 do 12 000... Obraz

Szukam dalej...
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 25/08/09, 18:41

Christophe,
widziałeś to
http://www.elcobelgium.be/fr/produits/energies-renouvelables
Jest to kocioł specjalnie zaprojektowany do CWU : Idea:
Nie znam produktu ani cen, ale na stronie znajduje się techniczny plik pdf.
Zależy od Ciebie
@+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 25/08/09, 18:46

O nie, nie znalazłem tego! Myślisz o MULTIAQUA?
Pompy ciepła woda/woda, moc 3,8 kW jak mniemam?

Ach tak a priori może się trzymać ... aby zobaczyć ceny: http://www.elcobelgium.be/webfm_send/38

O super, właśnie zobaczyłam!

Właśnie tego bym potrzebował na poziomie mocy (1.1 elektryczny, 3.8 termiczny)... Zobaczę czy do "reszty" da radę!

A priori tak: mini zimno T° = 10°C... więc przy 10 do 30°C w „zimnym” źródle powinno naprawdę wzrosnąć !!

Musiałbym zrobić kalkulację długoterminowej rentowności, żeby zobaczyć, czy warto!

Mimo wszystko dziekuję! Znalazłeś rzadką perłę! Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/08/09, 19:10

Chciałem odnieść się do pomysłów José Marii de Laminne z firmy Econo w Gembloux, ale firma zbankrutowała w listopadzie 2008 roku.

Teoria De Laminne'a jest taka, że ​​magazynował energię w ziemi, pod domem, w temperaturze około 15°C i odzyskiwał ją za pomocą pompy ciepła o dobrej wydajności. Istnieje sposób na odzyskanie witryny z pamięci podręcznej, wyszukując w Google hasło „econo gembloux solar heat pump”.
Jestem zbyt nijaki, by powtórzyć wyszukiwanie.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 25/08/09, 19:15

O cholera, trzeba wziąć ich akumulator ECS… bo „gorący” wymiennik jest najwyraźniej na wolnym powietrzu!

Ach, to mnie niepokoi, bo 2 lata temu kupiłem zbiornik z podwójnym wymiennikiem CWU... żeby zobaczyć, czy dam radę wyciąć i przyspawać do niego kołnierz... to możliwe (ma już 30 lat i jest wystarczająco mocny).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 25/08/09, 19:17

Słoń napisał:Chciałem odnieść się do pomysłów José Marii de Laminne z firmy Econo w Gembloux, ale firma zbankrutowała w listopadzie 2008 roku.


O cholera, spotkałem ich na kilku targach w Belgii...
Wydawało mi się, że wykonali piękne, oryginalne montaże...

Może trochę za piękny?

Cóż, myślę, że z PAC ELCO 3.8 kW będzie w stanie to zrobić... zobaczyć cenę inwestycji (2000 € wydaje mi się akceptowalnym maksimum...).

Chcę do nich jutro zadzwonić: mają agencję w Liege.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 25/08/09, 22:16

Po zastanowieniu myślę, że powinienem raczej wybrać najmniejszy model wodno-wodny Aquatop, który pobiera 1.2 kW, termiczny 5.4 kW: Model T05C z tego dokumentu http://www.elcobelgium.be/webfm_send/23

Ta pompa ciepła ma przyłącza hydrauliczne po stronie gorącej, a nie tylko wymiennik, taki jak ten do CWU, więc w razie potrzeby pozwoli to na wykorzystanie ciepła do czegoś innego, jeśli to konieczne… dobrze zobaczyć ceny…

Z drugiej strony odnotowano: T° źródło zimna -8°C do +20°C

Aby zobaczyć, do jakiego stopnia może przekroczyć 20°C w „zimnym” źródle: ponieważ będziemy bliżej 30°C niż 20°C… ze szczytami 35°C… no cóż, kto może najwięcej, najmniej może Prawidłowy? : Chichot:

Co więcej, najwyraźniej jest odwracalny, co w naszym przypadku może być zaletą. Rzeczywiście; ponieważ mamy podgrzewane podłogi, mogłyby w końcu stać się chłodzące i umieścić kilka watów więcej w buforze słonecznym? Żeby zobaczyć...bo klimatyzacja zacznie działać jak gaz...(co to już? :D)

Jutro spróbuję zadzwonić z nadzieją, że koleś naprzeciwko zrozumie nasz "konfig", inaczej zaproszę go na forums :D : Chichot:

ps: perf poziom T05C ze źródłem zimna o temperaturze 10° i gniazdem o temperaturze 35°C ma COP 5.9! Wow... i między 20° zimnym źródłem a 45°C na wyjściu jest tak samo, jak myślisz?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 25/08/09, 22:29

Ach, jaki jestem głupi, zrobiłbym lepiej, szukając raczej w econo niż w google, znalazłbym (ponownie) ten dokument dimplex, który ma model woda-glikol-woda, który mógłby być również odpowiedni dla mojego przypadku, SI 5CS : https://www.econologie.com/la-technologi ... -3389.html
To naprawdę bardzo kompletny dokument: myślę, że nie jest daleki od bycia kursem dla inżyniera ogrzewania!

Może wzrosnąć do +25°C po stronie „zimnego źródła” (COP od 7.5 do 35°C po gorącej stronie!). Po zatrzymaniu krzywych, prawdopodobnie dlatego, że nie odpowiada już rzeczywistości, ale myślę, że lodówka może się nagrzewać… do potwierdzenia!

Oto kolejny dokument dotyczący tego zakresu Dimplex: https://www.econologie.info/share/partag ... uELleO.pdf
0 x
MAMO
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 23/08/09, 12:34
Lokalizacja: 85 sprzedany




przez MAMO » 25/08/09, 22:45

Salut!

Nie, powyżej 25° czynnik chłodniczy będzie miał trudności z odparowaniem, jeśli w ogóle!

Sprężarka grozi uderzeniem cieczy, :płakać:

Bp będzie tak wysokie, że sprężarka nie będzie mogła się ochłodzić...

@ + Nicolas.
0 x
Zrób to sam ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113