ogrzewanie drewnem w Mayenne: sprasowanych granulek lub bali?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
robi53
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/07/09, 21:06
Lokalizacja: mayenne

ogrzewanie drewnem w Mayenne: sprasowanych granulek lub bali?




przez robi53 » 27/07/09, 21:14

Witam wszystkich, przyjeżdżam na spotkanie z Państwem i rejestruję mnie w tym samym czasie !!!!

nie jest łatwo być dobrze poinformowanym między prawdziwymi innowacjami a ...................... zmysłem handlowym sprzedawców : Chichot:


Mam zatem wkład, który daje mi satysfakcję, jednak cena drewna na Mayenne oraz obsługa sprawia, że ​​zadaję sobie pytanie: obecnie 60 € za suchą sterylizację przez 2 lata !!!!

Czy skompresowane lub skompresowane dzienniki są wydajne i / lub opłacalne? wpływ na środowisko?
informacji w sieci jest niewiele, więc trochę mi brakuje.

dziękuję za wszystkie rady dotyczące korzystania z mojej wkładki i / lub tych słynnych skompresowanych dzienników

bardzo przyjazny

Philippe
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 04/08/09, 00:24

Sprasowane polana są bardzo suche (<10%) i zapewniają spalanie tak dobre, jak bardzo suche drewno (3-4 lata). Z drugiej strony są droższe i należy zachować ostrożność podczas przechowywania, co może spowodować, że odzyskają wilgoć.
Z drugiej strony widziałem, że są tam kłody "nocne", powolne spalanie. Wątpię w czystość tego spalania tam.
jaka jest twoja wkładka?
0 x
robi53
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/07/09, 21:06
Lokalizacja: mayenne

Dziękuję za odpowiedź




przez robi53 » 04/08/09, 22:29

voila, moja wkładka w wieku około piętnastu lat to godin 10KW, z dyszą do rozpraszania ciepła w korytarzu i rocznie spalam od 3 do 4 sznurków, w zależności od zimy. ze względu na moje nieregularne godziny muszę zostawić tło elektrycznego ogrzewania akumulacyjnego, co daje mi satysfakcję!
To prawda, że ​​skompresowane logi mnie interesują, ale skąd mam wiedzieć, czy stosunek kosztów do wielkości do wydajności jest co najmniej dobry? literatury na ten temat brakuje, poza linkami handlowymi, które są warte ............................. co dokładnie? ??? ??

merci de votre aide
Philippe : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Odp .: dziękuję za odpowiedź




przez Christophe » 04/08/09, 22:32

robi53 napisał:To prawda, że ​​skompresowane logi mnie interesują, ale skąd mam wiedzieć, czy stosunek kosztów do wielkości do wydajności jest co najmniej dobry? literatury na ten temat brakuje, poza linkami handlowymi, które są warte ............................. co dokładnie? ??? ??


Zadzwonili do mnie ????

Obraz
0 x
robi53
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/07/09, 21:06
Lokalizacja: mayenne

skompresowane dzienniki




przez robi53 » 04/08/09, 22:34

Tak ! jeśli możesz dać mi poważną wskazówkę na ten temat!
bardzo przyjazny
Philippe : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 04/08/09, 22:39

Cóż, mogę powiedzieć wszystko poza ... cenami ... które różnią się znacznie w zależności od miejsca i producenta.

Widziałem, że we Francji sprasowane kłody mogą być droższe niż pelety ...

Pod względem użytkowania uważam, że jest najlepszy w porównaniu do drewna i pelletu (przetestowaliśmy wszystkie 3), ponieważ:

a) nie ma wad obróbki drewna (brak rozłupywania, brak leżącej kory)
b) pali się „wszystko” nie warte pieca na pellety (który spala tylko pellety)
c) prawie nie wytwarza popiołu
d) zawsze jest sucho
e) bardzo szybko się nagrzewa

Jedynym minusem jest to, że:
a) spala się (przy takiej samej objętości) szybciej niż kłoda drewniana
b) przy silnym obchodzeniu się z nim może wytworzyć trochę kurzu (wstrząs)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 04/08/09, 22:39

Jeśli możesz odpowiednio wysuszyć drewno, sprasowane kłody będą tańsze. Kosztują mniej więcej jak pelety, ale spalając je we wkładzie, nie uzyskujesz przyrostu wydajności, jaki zapewniają urządzenia na pelety.
0 x
robi53
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/07/09, 21:06
Lokalizacja: mayenne

DZIĘKUJĘ CI ZA TWOJE ODPOWIEDZI




przez robi53 » 04/08/09, 22:43

i pellet, czy możemy trochę włożyć do kominka, ale bez ryzyka?
zaleta / wada, jeśli jest to wykonalne?
to świetny internet, dziękuję za pomoc i cieszę się, że cię znam

Niech żyje też świadomość problemu palącego środowisko, ale temat jest rozległy, a wybory niepewne?
dobrze dla ciebie
Philippe : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 04/08/09, 22:47

No cóż, testowaliśmy: pellety nie palą się dobrze „samotnie” w kominku… zmieszane z czymś innym tak, ale tylko nie, to katastrofa!

Musisz wietrzyć / napowietrzać dużo więcej niż w przypadku drewna lub kłód ... więc musisz dodać „pomieszczenie” w piecu, jak „perforowana rura napowietrzająca”

Podjąłem nawet próbę modyfikacji naszego pieca, ale nie doszedłem do końca eksperymentu!

Tutaj jest wszystko: https://www.econologie.com/forums/bruler-des ... t6923.html

Powyżej 2 cm głębokości pelety pozostają nienaruszone (izolacja termiczna, za mało O2 ...), gdy piec jest włączony ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 04/08/09, 22:56

Christophe nie lubi rozłupywać drewna, a znam facetów, którzy będą robić swoje drewno z taką samą przyjemnością, jak inni, którzy łowią ryby. (nie ja) :P

Więc to od ciebie zależy, czy zobaczysz według swoich upodobań i swoich możliwości.

w kominku są kosze do spalania pelletu. Ale nie widzę sensu, tak bardzo, aby wziąć sprasowane dzienniki.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165