Jak podłączyć alternator samochodowy wiatr

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Jak podłączyć alternator samochodowy wiatr




przez darwenn » 16/07/09, 17:57

witam, tutaj zrobiłem mały montaż (patrz zdjęcia). Alternator samochodowy (z Forda Fiesty, wierzcie w to) napędzany mocnym i bardzo szybkim momentem obrotowym 12-woltowego rozrusznika modelu. Tylko za pomocą multimetru mierzę tylko 5 woltów między zaciskiem 1 a 3 alternatora i nic między zaciskiem 1 a 2, co moim zdaniem musi iść do akumulatora w celu naładowania. Krótko mówiąc to nie jest normalne i widziałem, że trzeba było doprowadzić napięcie wzbudzenia do alternatora, ale tu już robi się krucho

Silnik napędzający alternator jest podłączony do 12-woltowego akumulatora samochodowego i chciałbym, przynajmniej z mojego doświadczenia, naładować inny akumulator za pomocą alternatora.

Zakładam, że + do ładowanego akumulatora to zacisk 1, a ujemny zacisk 2 (chociaż mogę to sprawdzić za pomocą multimetru, mierząc napięcie wyjściowe, które powinno wynosić około 14 woltów z tego, co przeczytałem)

Następnie zaciski 3, 4 i 5 są tam, gdzie konieczne jest doprowadzenie napięcia wzbudzenia 12 woltów? jeśli tak, czy mogę wziąć te 12 woltów z tego samego akumulatora, który zasila silnik napędowy? a jeśli tak, to gdzie się podziało podniecenie + i mniejsze podniecenie? właśnie tego nie rozumiem.

Dziękuję bardzo za twoje światła. Celem jest stworzenie turbiny wiatrowej.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 16/07/09, 18:39

Cześć Darwin!

Zaciski należy podłączyć w następujący sposób:

1) wydaje się być masa alternatora do sprawdzenia omomierzem z pudełkiem. Do podłączenia bezpośrednio do akumulatora.
2) musi być dodatni (jeśli 1 to masa), aby można go było podłączyć bezpośrednio do akumulatora.
3-4) wydaje się być tym samym terminalem. amperomierz (do sprawdzenia za pomocą omomierza).
5) podniecenie

Podłączasz zaciski 1 i 2 do akumulatora następnie bierzesz przewód który podłączasz do 3-4 i dotykasz plusa alternatora na 2 lub 14.5 sekundy, woltomierzem sprawdzasz napięcie na akumulatorze, powinno wzrosnąć do XNUMX woltów lub więcej (jeśli twój silnik jest wystarczająco mocny, aby zasilić alternator, w co trochę wątpię).

Jeśli z 3-4 wyjście nie jest zakończone, sprawdź zacisk 5 przez 1 lub 2 sekundy na plusie.

Uważaj, aby obrócić alternator zgodnie z ruchem wskazówek zegara, co musi być oryginalną obudową.
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 16/07/09, 18:56

Dziękuję, jutro założę koło pasowe 5x szersze na silniku napędowym, tak aby zwiększyć prędkość obrotową alternatora tak zapobiegawczo, ale montaż już bardzo szybko się kręci, silnik 12V jest bardzo dobry w pod tym względem co najmniej tak szybko, jak silnik wiertarki na pełnych obrotach. Nie znam jednak liczby obrotów. Ten typ silnika jest używany na ławkach startowych samochodów benzynowych w modelarstwie. Całość obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Krótko mówiąc, dziękuję za wyjaśnienia, rzeczywiście nie popełniłem błędu, że 3-4 były razem. Ale z tego co wyczytałem nie zaleca się podłączania wzbudzenia bezpośrednio do +, tam trzeba wsadzić żarówkę, jeśli tak to włożę żarówkę reflektora szeregowo, tak?

Dziwne jest to, że kiedy odzyskałem ten alternator ze złomowiska, zacisk 2 był zakryty gumową zaślepką, jakby nie był używany. Więc w tym przypadku, gdzie łączy się masa? na podwoziu alternatora chyba.. i dlatego +akumulator to w tym przypadku zacisk 1.

Zrobię te testy jutro po południu. Pod warunkiem, że działa.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 16/07/09, 19:10

jeśli twój silnik może kręcić 1500 obr./min, nie zmieniaj koła pasowego, ponieważ stracisz za dużo momentu obrotowego, 1500 obr./min wystarczy, aby alternator działał.

Masa jest na pudełku, a jeśli korek był na 2, to rzeczywiście musi być dodatni, ale możesz sprawdzić omomierzem.

Nie musisz włączać zasilania na dłużej niż 2 sekundy, po czym strumień magnetyczny jest samowystarczalny, dopóki zapotrzebowanie na obciążenie nie ustanie. Dla testu możesz połączyć się bezpośrednio.
:D
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 16/07/09, 19:33

Ok, dziękuję, więc jeśli dobrze rozumiem, po naładowaniu akumulatora alternator pracuje na pusto. Ale kiedy bateria jest trochę rozładowana, jeśli chcę wznowić ładowanie, będę musiał ponownie podłączyć wzbudzenie na dwie sekundy, prawda? denerwujące jest to, że myślałem, że regulator zajął się tym zadaniem sam. Z żarówką mogę zostawić emocje włączone przez cały czas? będzie to bardziej praktyczne, w przeciwnym razie musiałbym użyć układu z przekaźnikiem czasowym, aby wychwycić spadek napięcia w akumulatorze, aby ponownie zasilić wzbudzenie na 2 sekundy, aby wznowić ładowanie.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 16/07/09, 22:40

Tak, alternator pracuje na biegu jałowym.

Warunkiem ponownej aktywacji alternatora są 2 warunki:
1) żądanie ładowania przez akumulator(y).
2) 2 sekundy wzbudzenia w celu odtworzenia strumienia magnetycznego

Jeśli jeden z 2 warunków nie jest spełniony, alternator nie uruchamia się.

Oto sposób na rozpoczęcie ekscytacji związanej z użytkowaniem turbiny wiatrowej:

deflektor umieszczony poziomo, który jest uruchamiany siłą wiatru.
Obraz

Możesz dodać 2-sekundowy timer, aby uniknąć zużycia energii lub dodać światło szeregowo i obserwować, kiedy ładowanie się zakończy.
:D
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 17/07/09, 04:33

Dziękuję Alain, ale to, czego nie rozumiem, to normalne użytkowanie samochodu, więc ekscytacja powstaje podczas uruchamiania od przekręcenia kluczyka, ale potem, podczas jazdy, jeśli akumulator jest pełny, nie ma ekscytacji, ale jeśli potem użyję akumulatora (włączenie reflektorów itp.), Co w samochodzie, który już pracuje, ożywi emocje?

Naprawdę nie znałem tego szczegółu, myślałem, że można pozostawić wzbudzenie podłączone przez cały czas i sprawić, by regulator aktywował je automatycznie lub nie, w zależności od potrzeb ładowania akumulatora, denerwujące to.

Jeśli nie ma możliwości bez konieczności każdorazowego ponownego wzbudzania, to stworzę, jak sądzę, przekaźnik czasowy, który będzie ponownie wzbudzał, powiedzmy, co 10 lub 20 minut i to przez 2 sekundy.
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 17/07/09, 04:57

Jednocześnie wmawiam sobie, że jeśli będę korzystał z akumulatora na stałe, to alternator będzie go stale ładował, bo nigdy nie będzie pełny, tylko utrzymany w stałym stanie naładowania. Może to też zasada działania samochodu, akumulator jest zawsze w pożądku, nigdy nie ma momentu, w którym alternator przestaje go ładować, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/07/09, 12:21

akumulator naładowany, brak podniecenia, ale jeśli potem użyję akumulatora (włączenie świateł itp.), to co w aucie, które już jeździ, ożywi podniecenie?

Naprawdę nie znałem tego szczegółu, myślałem, że można pozostawić wzbudzenie podłączone przez cały czas i sprawić, by regulator aktywował je automatycznie lub nie, w zależności od potrzeb ładowania akumulatora, denerwujące to.


Cóż, przy rozruchu obwód przepuszcza prąd akumulatora przez wirnik, a następnie regulator wykonuje połączenie „samowzbudne”. Możliwych jest kilka schematów i zasad, ale przez wirnik zawsze płynie prąd. Niektóre regulatory są wbudowane w alternator.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 17/07/09, 13:25

No cóż.. w końcu w moim alternatorze regulator jest zintegrowany, ale to nie zmienia zasady, że trzeba doprowadzić napięcie wzbudzenia z akumulatora, jak wskazano powyżej, prawda?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165