Budowanie mini-koła wodnego wytwarza energię elektryczną

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
FromHell
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/03/09, 10:18
Lokalizacja: niewód i margiel

Budowanie mini-koła wodnego wytwarza energię elektryczną




przez FromHell » 07/03/09, 10:35

Cześć wszystkim! : Chichot:

Jestem animatorem. Pracuję w ośrodku rekreacyjnym iw tym roku pracujemy z dziećmi nad tematem, którym są „4 żywioły”, czyli woda, powietrze, ziemia i ogień.
Z moją grupą wybraliśmy pracę nad wodą. Prace wykonane przez dzieci przez cały rok będzie można zobaczyć podczas majowego dnia otwartego.

Chcemy zbudować koło wodne wytwarzające prąd. Mam mały pomysł, aby go zbudować, ale byłoby znacznie lepiej z planem!
W sieci mogę znaleźć tylko model naturalnej wielkości! Chcemy również, w miarę możliwości, zbudować to koło z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak plastikowe butelki, odpady drewniane, takie jak sklejka na łopatki koła itp.

Jeśli ktoś ma model, plan i mógłby się nim ze mną podzielić, ja i dzieci będziemy bardzo wdzięczni.

Z naszymi podziękowaniami
0 x
cześć wszystkim i do zobaczenia wkrótce
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 07/03/09, 11:12

cześć z piekła

Temat jest ciekawy 8) , ale nie mówisz nam, w jakim wieku są dzieci i czy masz do dyspozycji jakieś narzędzia, na przykład do majsterkowania przy minimum.

Ta działalność jest może częścią świadomości sposobu życia w naszym społeczeństwie, odzyskiwania „odpadów” i wytwarzania energii z poszanowaniem środowiska?

Powodzenia.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Pierre17800
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 07/03/09, 11:47
Lokalizacja: Charente Maritime




przez Pierre17800 » 08/03/09, 08:42

Witam,
Aby zbudować koło wodne i żeby się obracało, musisz znać co najmniej 2 informacje o cieku wodnym:
--Wysokość zrzutu
--Prędkość
Wysokość spadku określi średnicę koła.
Przepływ przyda się znać jego szerokość i pojemność wiader.
Jeśli podasz mi te 2 informacje, mogę zrobić ci szkic, a następnie możesz poszukać elementów do odzyskania, aby to zrobić.
Z poważaniem.
Peter.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155