Wniosek Rady System powietrze / woda grzewcza sufit?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Narita
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/11/07, 08:22

Wniosek Rady System powietrze / woda grzewcza sufit?




przez Narita » 22/02/09, 11:13

Witam wszystkich,
Odkryłem twoją stronę i nauczyłem się wielu rzeczy
Chciałbym zainstalować system ogrzewania powietrze / woda dla starego domu o powierzchni 100 m2 z późniejszym przedłużeniem do 180 m2.

Mam wysokość sufitu 3m, podłoga jest już wyłożona kafelkami, dlatego chcę umieścić ogrzewanie pod sufitem,
Niewiele wiem
czy jest to łatwe czy trudne do wdrożenia?
czy jest tak wydajny jak konwencjonalna ogrzewana podłoga?
jaką markę mógłbyś mi doradzić?
najlepsze cechy itp ...
Mieszkam w Marsylii, więc odwracalna pompa ciepła ..

jaki budżet, z grubsza mówiąc, mógłbym policzyć?
Ledwo zaczynam badania ...

dziękuję za całą twoją pomoc
a +
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 22/02/09, 12:05

Halo
Pomysł ogrzewania sufitowego niekoniecznie jest najlepszy, ponieważ ciepło rośnie, a zimno spada.
Jest dobrze znany!
Oznacza to, że emisyjność sufitu będzie gorsza niż w przypadku ogrzewanej podłogi.
Niewątpliwie będziesz potrzebował więcej energii do ogrzania domu niż w przypadku ogrzewania podłogowego.
Teraz, jak sama nazwa wskazuje z promiennym sufitem, powinieneś mieć wrażenie miękkiego i przyjemnego ciepła.
Mamy nadzieję, że przepływ konwekcyjny nie jest zbyt wielki, ponieważ w przeciwnym razie będziesz mieć bardzo nieprzyjemne uczucie zimnych stóp i ciepłej głowy.
Oto idea ogrzewanego sufitu, którą należy traktować jako ideę podłogi chłodzącej „nie do końca idealną.
0 x
Narita
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/11/07, 08:22




przez Narita » 22/02/09, 14:17

dziękuję PITMIX za pomoc
Więc jeśli dobrze rozumiem, jeśli zdecyduję się na ogrzewany sufit, musi on być promienny, a zatem elektryczny. Zużycie będzie większe niż ...

Chciałem wybrać podgrzewacz wody z cewką jak na ziemi z pompą ciepła na zewnątrz, aby zaoszczędzić na moim rachunku za prąd ...

więc teraz nie wiem, co myśleć ...
jeszcze raz dziękuję
a +
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 22/02/09, 20:13

Nie !! Chciałem powiedzieć, że ogrzewany sufit nazywa się sufitem promieniującym. Promiennik sufitowy niekoniecznie musi być elektryczny.
Promiennik nie oznacza elektrycznego !!! Po prostu nagrzewa się głównie przez promieniowanie.
Będziesz miał promienny sufit z wodą. Promiennik żeliwny z przepływającą wodą.
Słońce nagrzewa się przez promieniowanie.
Grzejnik elektryczny typu „toster” nazywany jest konwektorem, ponieważ ogrzewa głównie konwekcyjnie.

W twoim przypadku promienny sufit wydaje się być bardzo interesującym wyborem, ponieważ nie będziesz mieć grzejników i nie dotkniesz podłogi.

Chciałem tylko, abyś zrozumiał, że promienny sufit nie jest tak skuteczny jak ogrzewana podłoga.
W ten sam sposób, w jaki chłodząca podłoga nie jest tak skuteczna jak chłodzący sufit. To tylko historia fizyki, ciepło rośnie, a zimno spada.
Pytanie cenowe Nie wiem, ale i tak jest to duża inwestycja.
0 x
Narita
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/11/07, 08:22




przez Narita » 22/02/09, 22:34

ok dziękuję za wyjaśnienia
w rzeczywistości jest to ten sam system, co ogrzewanie podłogowe, z wyjątkiem sufitu, to znaczy, że możemy wziąć ten sam rodzaj materiału.
Mam przyjaciela, który ma ogrzewanie podłogowe, więc wąż wodny i zewnętrzna pompa ciepła ze zbiornikiem buforowym 100L,
Mogę wziąć ten sam materiał i położyć go na suficie?

To prawda, że ​​inwestycja musi zostać policzona, nie jest podana, w przeciwnym razie jakie ogrzewanie zajmie?

jeszcze raz dziękuję
a +
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 23/02/09, 19:26

Uh !! dowiedz się dobrze o rodzaju materiału. Istnieje promiennikowe miejsce, ale jest przeznaczone do zastosowań elektrycznych.
Ryzykiem są pęknięcia w połączeniach między płytami. Wymagane są specjalne powłoki i taśmy z włókien.
Prawdę mówiąc, widziałem nawet faceta, który zamieniał grzejniki na rurkę PE, którą prowadził serpentynem w ścianach.
Rezultat ogrzał ściany. To nie jest głupie, ale w przeciwnym razie nie możesz przybić gwoździa do ściany :płakać:

W pozostałych przypadkach jest to ta sama zasada, co w przypadku podgrzewanej podłogi.
Z pewnością będziesz musiał wybrać pompę ciepła nieco mocniejszą niż gdyby była to ogrzewana podłoga. Ale i tak woda nie przekracza 35 ° C.
Możesz również wykonać podwieszany sufit w klasycznym placo i zintegrować kanały i otwory wentylacyjne.
Na poddaszu będziesz mieć akumulatory typu skraplacza (gorące powietrze) z wentylacją, która wdmuchnie twoje kanały.

W pewnym sensie jest to jak VMC, z tą różnicą, że będziesz miał pompę ciepła, która ogrzewa wentylowane powietrze.
Pomyśl także o energii słonecznej. W twoim kącie nie brakuje.
Będziesz miał wspaniałe doładowanie, jeśli umieścisz wystarczająco duży zbiornik buforowy. Najlepiej byłoby przechowywać ciepło latem i przywracać je zimą. Ale tam jest bardziej balon, to basen, który jest konieczny.

Nie masz kominka?
Ze mną wkładka wystarcza do ogrzania domu.
Muszę tylko mieć robota, który rozpali ogień na godzinę przed moim przybyciem. :P
Byłoby świetnie palnik wbudowany w kominek !!
Widziałem to w NCIS : Chichot:
0 x
Narita
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 03/11/07, 08:22




przez Narita » 23/02/09, 22:41

dziękuję za Twój wkład !!
pomyślę o tym wszystkim
a +
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191