Zdobądź energię z rotacji Ziemi i przechowuj ją

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53

Zdobądź energię z rotacji Ziemi i przechowuj ją




przez Buga » 07/09/08, 23:36

Nie znam już oficjalnych nazw.
wahadło „rzeczy”, które znajduje się w muzeum i demonstruje obrót Ziemi..
jakiś czas temu chyba był to Daniel Lyonnet, wspomnienia mi się mieszają..
kto wpadł na pomysł zrobienia dużego wahadła z betonu..
kilkaset kilo..
oczywiście zawieszone...
i przy naturalnych ruchach tego wahadła, wynikających z obrotu Ziemi, wykorzystaj słabe (ale ciężkie) ruchy do wytworzenia prądu.
dobrze, dobrze...
Nie wiem, czy to będzie opłacalne...
ALE pytając Cię o opinię na temat tej wykonalności,
Myślę o innym pomyśle...
na skalę KRAJOWĄ...
pomysł, który miałem kilka lat temu...
ogólnie magazynujemy ciepło... prąd... co stwarza różne problemy...
Myślałem o magazynowaniu energii „w spoczynku”..
oczywiście ze stratami..

W przypadku wytwarzania nadwyżek energii, czy to pochodzącej ze słońca, czy też innej, jej magazynowanie stanowi oczywiście trudność.
zwłaszcza jeśli czasami jest go zbyt dużo, jak ciepło lub prąd.
turbina wiatrowa, która będzie się obracać, gdy będzie wiatr..niekoniecznie wtedy, gdy jest to potrzebne..
włożyć 25 baterii?
drogi...
piekarnik solarny, który podgrzewa wodę, gdy jej nie potrzebujemy?
woda, która ostygnie??
dlatego mój pomysł polega na wykorzystaniu wytwarzanego prądu do podniesienia bardzo dużej masy w podnośniku samochodowym.
może to być kilka ton, w zależności od wydajności.
Zajmuje mniej miejsca niż na przykład kilkutonowy zapas wody.
i nawet jeśli podczas wynurzania energia zostanie częściowo utracona, w każdym razie z łatwością magazynujemy energię, którą można wykorzystać na żądanie.
ta masa na podnośniku samochodowym ze zmienionym silnikiem wzrosłaby tylko w przypadku nadwyżki wyprodukowanej energii, centymetr po centymetrze... milimetr po milimetrze..
dlatego z dużymi stratami..
w przypadku zapotrzebowania na prąd układ odwraca kierunek, a masa delikatnie opadająca obraca jeden (lub lepiej 4, po jednym na stopę) alternator.
też duże straty, ale możliwość magazynowania całkiem sporej ilości energii „w spoczynku”.
masa dwóch ton, która wznosi się do 1 m 50 i która powoli opada w wyniku obracania alternatorów.

co myślimy??
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16202
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 08/09/08, 00:00

Cześć Buga,

To pomysł, to magazynowanie energii potencjalnej grawitacji.

Obawiam się jednak, że zmagazynowana energia jest zbyt mała.

Szybka kalkulacja... 2 tony na 2 m dają 40 000 J

1 Wh = 3600 J

Zatem ta maszyna przechowuje 40000/3600 = 11,11 Wh
wystarczy do zasilenia żarówki o mocy 20 W w ciągu 30 minut.

I rozumowanie bez strat...

W rzeczywistości potencjalne magazynowanie energii działa tylko w przypadku kolosalnych ilości materiałów i dużych wysokości: właśnie to robią potencjalne przepompownie i turbiny energetyczne (STEP). Widzieć http://fr.wikipedia.org/wiki/%C3%89nerg ... ar_Pompage

Dla jednostki lepsze byłoby magazynowanie kinetyczne: masywne koło obracające się z dużą prędkością zapewni znacznie większą energię objętościową. Ale jest bardzo drogi (przepisy... specjalne poziomy...) i prawie niemożliwy do znalezienia!!

@+
0 x
Obraz
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 08/09/08, 00:17

cóż, remundo, znowu tu jesteśmy..
Cieszę się, że od razu przytoczyłeś wyliczenia, które zdumiewają mnie na temat słabości mojego rozumowania.
właściwie maksymalnie 20 min ze stratami, dla 20 watów..
nie uzasadnia zakupu podnośnika samochodowego..
ale moje zwykłe, majsterkowane oko nie widziało tego w ten sposób..
oczywiście zawsze myślę o 12 woltach..
W tej chwili jest już za późno, abym mógł rozpocząć obliczenia od nowa..ale przypuszczam, że przy użyciu napięcia 12 woltów ilość użytecznej energii będzie większa..???
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16202
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 08/09/08, 00:39

Mając akumulator wielkości windy towarowej, w rzeczywistości trzeba by przechowywać o wiele więcej.

Z tym idź spać Obraz
0 x
Obraz
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 08/09/08, 10:20

oki, oki..mam dużą wyobraźnię, ale obliczenia mnie jakoś specjalnie nie interesują..dlatego szanuję wasze odpowiedzi i biorę je pod uwagę..dziękuję.;
co do wahadła (Foucaulta??. czy pamięć do mnie wróci??)
Nie mam wrażenia, żeby dużo zdziałał...chyba że był wielkości naczepy wypchanej akumulatorami w podnośnikach samochodowych???
hahahahaha..

wyjaśnienie z Wikipedii, encyklopedii, której się obawiam, ale która jest bardzo przydatna... po tym, jak znalazłem nazwę wahadła w mojej małej główce..
„Pierwsza publiczna demonstracja miała miejsce w 1851 r., kiedy to wahadło zawieszono na sklepieniu Panteonu w Paryżu. Wahadło wymyślone i stworzone przez Foucaulta jest interesujące dlatego, że uwypukla obrót Ziemi poprzez łatwo powtarzalny lokalny eksperyment i że my potrafi także w ciągu kilku godzin wyznaczyć, mierząc odchylenie od podłoża płaszczyzny oscylacji, szerokość geograficzną miejsca przeprowadzania eksperymentu bez zewnętrznej obserwacji astronomicznej.


Wahadło Foucaulta na biegunie północnym. Wahadło porusza się w ustalonej płaszczyźnie względem gwiazd, podczas gdy poniżej Ziemia obraca się niezależnie.
A. Animacja wahadła Foucaulta, które byłoby przymocowane do kopuły (wysokość 67 metrów) Panteonu w Paryżu (48° szerokości geograficznej północnej), ale gdzie obrót Ziemi jest bardzo przesadzony. Wahadło jest rozciągnięte (tutaj 50 metrów na wschód od środka) za pomocą liny, która jest spalana w celu uwolnienia go po ustaniu wszelkich oscylacji liny. Następnie wahadło porusza się w kierunku środka, ale nabiera prędkości (czerwony pióropusz), a na skutek obrotu Ziemi siła Coriolisa odchyla początkową trajektorię w kierunku północy. Gdy wahadło porusza się w górę, wahadło traci prędkość, a siła odchylenia również słabnie. Dlatego zatrzymuje się w jednym kierunku, a następnie podąża w drugim. Punkt zwrotny trajektorii naziemnej jest wyświetlany na zielono. W drodze powrotnej wahadło odchyla się w kierunku południowym, mijając w ten sposób południe od centrum, co w animacji wizualizuje centralny słup oświetlony południowym słońcem. Ponieważ Ziemia obraca się znacznie wolniej niż na animacji, ten biegun centralny powinien być niezwykle cienki i mieć średnicę rzędu milimetra i nie pojawiać się w Panteonie. Wahadło ponownie zatrzymuje się na wschodzie, ale kierunek uległ lekkiej zmianie w kierunku południowym. Obrót ten jest mniejszy niż obrót Ziemi w tym samym okresie, na co wskazuje obrót cienia bieguna na ziemi i jest odwrotnie proporcjonalny do sinusa szerokości geograficznej. W płaszczyźnie obrotu wahadło również oscyluje z boku na bok, tworząc elipsę wizualizowaną na niebiesko. Zobacz także animację B. Nie wydaje się, aby Foucault został poinformowany o pracach Coriolisa nad prawami dynamiki w nieinercjalnym układzie odniesienia, datowanymi na rok 1832. Dlatego też przeprowadził swój eksperyment w sposób czysto empiryczny, i dopiero potem mechanicy wyjaśnili eksperyment za pomocą siły Coriolisa [1].
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16202
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 08/09/08, 10:34

No cóż, Buga, pozwolę ci pomyśleć o wykorzystaniu wahadła Foucauta.

Wyobraźnia i majsterkowanie czasami mogą dobrze iść w parze : Idea:
0 x
Obraz
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 08/09/08, 20:13

hahaha nie, dziękuję, remundo..
Lubię eksperymentować, badać, ale są pewne granice.
gdy początkowo pomysł wydawał mi się zbyt naciągany..
hahaha niech tony obracają się powoli, mając nadzieję, że uda się wydobyć z tego trochę mocy... Szanuję pomysł, ale osobiście nie mam wrażenia, żebym był w stanie cokolwiek z tego uzyskać, poza trudnością w realizacji..
Mam na myśli tajniki... wagę, przestrzeń, implikacje techniczne, wytrzymałość materiałów itp.
musisz znać swoje granice, a tutaj ja jestem poza nimi..
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 08/09/08, 20:31

A jeśli weźmiemy duży, duży akumulator wysoko... : Mrgreen:
Mamy podwójny efekt, magazynowanie substancji chemicznych i potencjał. : Lol:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 08/09/08, 20:58

mili, przyjaciele... mili...hahaha
daj spokój, ten temat już nie ma miejsca, śmieciu..dziękuję.
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 212