Co wybrać: pompa ciepła czy fotowoltaika?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Jilow
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/07/08, 20:10
Lokalizacja: Oise

Co wybrać: pompa ciepła czy fotowoltaika?




przez Jilow » 02/07/08, 20:16

Witam,
Nie wiem co wybrać: myślałem o panelach fotowoltaicznych produkujących prąd, ale niektórzy mówią mi, że rozsądniej będzie zainwestować w pompę ciepła
Wiedząc, że mieszkam w Oise, co o tym myślisz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 02/07/08, 20:23

A dlaczego nie termiczne panele słoneczne? Tańsze, wydajniejsze i lepiej przystosowane do ogrzewania (chyba, że ​​nie masz centralnego ogrzewania?...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16233
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5274




przez Remundo » 02/07/08, 20:27

Musisz wykonać obliczenia... Chcesz zarabiać pieniądze? Chcesz się po prostu rozgrzać?

Powiem Ci, że możesz część dachu wykonać w technologii fotowoltaicznej, drugą w PV i że nie jest to sprzeczne z dodatkiem z małą pompą ciepła lub kominkiem na drewno...

Do obliczenia kWh, które można wyprodukować w fotowoltaice, można zastosować tę metodę
http://sycomoreen.free.fr/syco_francais ... t_CO2.html
dostosowany do Twoich hipotez...

Zintegrowana energia fotowoltaiczna kWh jest odsprzedawana za 55 centów euro z podatkiem przez 20 lat
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 02/07/08, 20:48

nonoLeRobot napisał:A dlaczego nie termiczne panele słoneczne? Tańsze, wydajniejsze i lepiej przystosowane do ogrzewania (chyba, że ​​nie masz centralnego ogrzewania?...)


+1 chociaż pompa ciepła zasilana panelami fotowoltaicznymi mogłaby być fajna (gdyby nie była przeładowana)...
0 x
Jilow
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/07/08, 20:10
Lokalizacja: Oise




przez Jilow » 03/07/08, 08:53

Z położeniem geograficznym, które nie może być gorsze i domem, który absolutnie nie jest skierowany na południe, zastanawiam się, czy warto

Nie wiem czy można powiedzieć, że planuję zarobić, chcę po prostu rozłożyć instalację na kilka lat i pokryć swoje potrzeby

WPR w zakresie fotowoltaiki jest przeciążona?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16233
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5274




przez Remundo » 03/07/08, 09:04

Jakie jest nachylenie dachu w ° i orientacja... Cienie?

WPR jest niezależna od fotowoltaiki. Produkcja fotowoltaiczna jest ponownie wprowadzana do sieci EDF za pośrednictwem oddzielnego licznika.

Pompa ciepła pracuje na prąd pobierany przez dom na klasycznym liczniku zużycia.

Poza tym pompa ciepła zużywa. Więc zawsze coś zapłacisz. Podczas gdy 10 lub 20 m² instalacji PV jest produktywnych i może częściowo lub całkowicie pokryć (pod względem bilansu energetycznego) zużycie pompy ciepła lub nawet lepiej.
0 x
Obraz
Jilow
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/07/08, 20:10
Lokalizacja: Oise




przez Jilow » 03/07/08, 09:59

Dach skierowany na południowy zachód pod kątem 90°, bez cienia

Rozumiem, że sama pompa ciepła zużywa, ale w połączeniu z fotowoltaiką Christophe wydaje się twierdzić, że jest przeładowana?
Jeśli zrobię jedno i drugie: fotowoltaikę i pompę ciepła w połączeniu z nią, czy ma to wpływ na ulgę podatkową?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16233
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5274




przez Remundo » 03/07/08, 10:08

Jilow, pozwól, że wyjaśnię jeszcze raz...

Moim zdaniem z ulgi podatkowej mogą skorzystać wszystkie instalacje ciepłownicze/wytwórcze, w tym pompy ciepła. Uważaj z Taux et sufity w zależności od zainstalowanego sprzętu... Przyjrzyj się dokładnie podatkom.

Od strony technicznej:
- Twoja instalacja fotowoltaiczna ponownie wprowadzi całą swoją produkcję do sieci EDF za pośrednictwem licznika, każda kWh tego licznika przyniesie Ci 55 ct Euro
- Twoja pompa ciepła zostanie podłączona do Twojego aktualnego licznika zużycia, każda kWh tego licznika de consommation jest według stawki krajowej, czyli około 10 centów euro.

Do produkcji muszę sprawdzić... jakie jest nachylenie dachu? 90°, czy to ściana, a nie dach? :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 03/07/08, 10:34

jilow napisała:Z położeniem geograficznym, które nie może być gorsze i domem, który absolutnie nie jest skierowany na południe, zastanawiam się, czy warto


Cóż, niezależnie od tego, czy jest to energia cieplna, czy fotowoltaiczna, scenariusz jest taki sam, jest jeszcze gorzej w przypadku fotowoltaiki, która, aby uzyskać dobrą wydajność, zwykle „śledzi” ścieżkę słońca.

jilow napisała:WPR w zakresie fotowoltaiki jest przeciążona?


Nie, ale oba mają tendencję do przeładowywania...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16233
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5274




przez Remundo » 03/07/08, 10:35

Cóż, spojrzałem... Optymalny (współczynnik 1) w Oise otrzymuje 1200 kWh/m²/rok energii słonecznej, ale...
- całkowita wydajność PV wynosi 11%
- Twoja orientacja jest niekorzystna: współczynnik 0,55

Zatem wyprodukujesz 72,6 kWh/m²/rok

Jeśli ułożysz panel o powierzchni 20 m², będzie to kosztować około 20000 50 euro, w tym podatek VAT. Ale możesz uzyskać XNUMX% ulgi podatkowej. (w zależności od liczby części...)

Instalacja będzie więc kosztować 10 000 euro.
Dla przychodów 72,6 kWh/m²/rok x 20 m² x 0.55 euro/kWh = 798 euro.

Zwrot inwestycji 12,5 lat. Twoja orientacja poważnie cię karze...

Jeśli chodzi o ogrzewanie, jeśli Twoja pompa ma współczynnik COP równy 4, przyniesie to 72,6 x 20 x 4 = 5808 kWh rocznie (poprzez ponowne zasysanie do pompy ciepła w sieci EDF tego, co energia fotowoltaiczna wprowadza tam rocznie).

Lub równowartość 580 L paliwa. (około 10 kWh/l)

Dlatego też, moim zdaniem, w swoim projekcie należy znaleźć równowagę pomiędzy odrobiną energii słonecznej, odrobiną fotowoltaiki i dodatkiem (pompa ciepła lub kominek na drewno).

Teraz z oczywistych powodów odradzam używanie paliwa czy gazu... W mieście nie zawsze łatwo jest znaleźć drewno. Z drugiej strony prąd we Francji jest raczej tani...
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174