Wartość słońca we Francji i na całym świecie

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
mageflor
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 10/04/07, 11:58

Wartość słońca we Francji i na całym świecie




przez mageflor » 19/04/07, 11:27

Witam,

Wciąż w moich badaniach nad mocą pieca słonecznego pojawia się pytanie, które zadaję sobie: ta wartość nasłonecznienia 1kW / m², którą każdy wykorzystuje do obliczeń mocy piekarnika, to - jaka jest wartość, którą my może przyjąć dla całego świata, czy też jest to dokładnie wartość, którą znajdujemy na mapach słońca i która zmienia się w zależności od szerokości geograficznej, na której się znajdujemy?
Ponieważ kiedy pytam, skąd pochodzi ta wartość, powiedziano mi, że jest to wartość, którą wszyscy przyjmują, która jest zawsze zabierana wszędzie i powszechnie akceptowana. Ale naprawdę chciałbym znaleźć miejsce, w którym jest napisane czarno na białym ...
Z góry dziękuję za odpowiedź, wiem, że zawsze jesteś bardzo szybki!
0 x
Alex
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 16/03/05, 11:37

Re: Wartość słoneczna.




przez Alex » 19/04/07, 14:07

mageflor napisał:Witam,

Wciąż w moich badaniach nad mocą pieca słonecznego pojawia się pytanie, które zadaję sobie: ta wartość nasłonecznienia 1kW / m², którą każdy wykorzystuje do obliczeń mocy piekarnika, to - jaka jest wartość, którą my może przyjąć dla całego świata, czy też jest to dokładnie wartość, którą znajdujemy na mapach słońca i która zmienia się w zależności od szerokości geograficznej, na której się znajdujemy?
Ponieważ kiedy pytam, skąd pochodzi ta wartość, powiedziano mi, że jest to wartość, którą wszyscy przyjmują, która jest zawsze zabierana wszędzie i powszechnie akceptowana. Ale naprawdę chciałbym znaleźć miejsce, w którym jest napisane czarno na białym ...
Z góry dziękuję za odpowiedź, wiem, że zawsze jesteś bardzo szybki!


To jest wartość odniesienia.
W rzeczywistości jest to rodzaj międzynarodowego „standardu”, który niekoniecznie odpowiada rzeczywistości (w praktyce, w zależności od tego, czy mieszkasz w Finlandii, czy na Saharze, średnia postrzegana roczna moc słoneczna jest bardzo różna ... : Mrgreen: ), ale wszyscy używają historii do pracy nad wspólnymi benchmarkami.
Podobnie używamy referencyjnego widma słonecznego (zwanego AM0 dla widma słonecznego poza atmosferą ziemską i AM1.5 dla widma słonecznego na Ziemi. Więcej informacji można znaleźć w witrynie NREL.). Tutaj również są to widma odniesienia, które niekoniecznie są tymi, które będziesz mierzyć w domu.
0 x
mageflor
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 10/04/07, 11:58




przez mageflor » 20/04/07, 12:11

Dziękuję!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 20/04/07, 12:24

Uh, nie bardzo rozumiem, dlaczego odtworzyłeś temat ... Odpowiedzieliśmy już tutaj:
piec-solarny / piec-solarny-t3454.html

(mapa świata słonecznego) :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

1 kW / m2 to średnia dopuszczalna na Ziemi wartość strumienia słonecznego (bez chmury), po czym moglibyśmy się bawić, wykonując dokładniejsze obliczenia z mapą świata innego podmiotu ...

Oto mapa Francji:

słonecznej-the-sunshine-en-France pic58.jpg


Dokładniej tutaj: Solar-termiczny / karta precyzyjne du promieniowania słonecznego-en-France-dni-Francja-t7232.html
0 x
catalan66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 10/04/07, 16:54
Lokalizacja: Perpignan

odpowiedź




przez catalan66 » 01/05/07, 12:03

cześć Christophe i wszyscy

1000 w / m2 służy do testowania kolektorów słonecznych w celu poznania wydajności każdego z nich. (to test laboratoryjny) !!

wtedy jest rzeczywistość, którą słońce wysyła w przestrzeni 1340 w / m2 .. Ziemia obraca się sama !! (wiesz!) co oznacza, że ​​w nocy nic nie otrzymuje! musimy zatem obliczyć średnią, wtedy jest odbicie atmosfery, potem chmury itp.

oto kilka bardziej realistycznych wartości:
południowej Francji LATO otrzymujemy 5.44 kWh na m2 na DZIEŃ !!
na północy Francji LATO otrzymujemy 3.83 kWh za m2 na DZIEŃ !!

południowa francja zimą: 2.44 kWh / m2 / d
północna francja zimą: 1.09 kWh / m2 / d

Mam zamiar pracować w słonecznej !! Podam tutaj prawdziwe liczby, aby umożliwić obliczenia.

jest jeszcze jeden ważny czynnik: liczba godzin słonecznych na miasto itp.

A ++
0 x
IECE
Import-Eksport Chiny-Europa
sprzęt do ogrzewania słonecznego
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 01/05/07, 12:09

0 x
mageflor
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 10/04/07, 11:58

Dziękuję i inne pytania: wydajność piekarnika słonecznego?




przez mageflor » 03/05/07, 11:40

Dzięki!
W rzeczywistości jest prawdą, że dzięki mapom Christophe'a, jeśli wykonamy obliczenia, możemy znaleźć wartość średniego nasłonecznienia we Francji. Bardzo dziękuję! Rzeczywiście, już odpowiedziałeś na moje pytanie.
Po prostu, czy wiesz, gdzie w Internecie możemy znaleźć wzór, który podałeś mi do obliczenia mocy pieca słonecznego: nasłonecznienie * powierzchnia * uzysk? A czy wiesz, jak obliczyć wydajność pieca słonecznego? Z czego to wynika?
Dziękuję.
0 x
mimiel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/05/07, 15:52




przez mimiel » 13/05/07, 16:11

Interesują mnie również piece solarne, ale w celu przekształcenia turbiny w energię cieplną w energię elektryczną.
Wydajność jest taka sama dla wszystkich systemów produkcyjnych, dzielisz swoją przekształconą energię (przykład: jeśli gotujesz wodę, otrzymujesz ją z E = m * c (4180) * (t2-t1)) przez otrzymaną energię (tutaj: słoneczna moc * powierzchnia * czas).
Następnie pomnóż przez 100 -> otrzymasz zwrot.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie i nie spodziewałeś się bardziej szczegółowej odpowiedzi ^^.
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178