Przyszłość energii

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz

Przyszłość energii




przez Koszulki polo » 31/01/07, 13:12

Bonjour à tous,
Będąc w szkole inżynierskiej, muszę napisać nanotezę, której tematem (a właściwie częścią przedmiotu, którą muszę się zająć) jest przyszłość obecnych energii odnawialnych. Nie mogę znaleźć informacji na przykład o turbinach wiatrowych, które pompują wodę w nocy, aby zapewnić sobie energię w ciągu dnia. Czy sądzisz, że wodór może służyć temu samemu celowi (= magazynowaniu wyprodukowanej energii wiatrowej za darmo)? Proszę o linki (strony, prace, osoby) bo naprawdę nie mogę żadnego znaleźć!
Dziękuję!
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 01/02/07, 00:15

Czy widziałeś link zamieszczony przez antoinet111 na temat turbin wiatrowych sprzężonych z akumulatorami obiegowymi?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 01/02/07, 00:30

Cholera, to poważna sprawa, nawet nie pamiętam już własnych linków.

Drwal, możesz mi przypomnieć, o co tu chodzi? DZIĘKI.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 01/02/07, 00:54

Umieszczanie prądu w beczkach

EDYCJA: Cholera :zaszokować: Schrzaniłem, to nie ty, to Freddau... : Oops: przepraszam
Ostatnio edytowane przez drwal 01 / 02 / 07, 00: 56, 1 edytowany raz.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 01/02/07, 00:54

dzięki.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 01/02/07, 00:56

zrozum mnie lepiej, nie jestem całkiem szalony, więc spoko, będę miał dziś wieczorem dobre sny. Lol
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 02/02/07, 19:07

OK, dziękuję, przyjrzę się temu wszystkiemu. Dobrze, że jest dużo informacji, ale trzeba też zrozumieć, że a forum w Internecie nie jest w żaden sposób realnym źródłem nanotezy. Ale nie muszę mówić, że pochodzi z forum :) i jest też mnóstwo lein. Wreszcie jest...
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 03/02/07, 01:58

Polo pisał:OK, dziękuję, przyjrzę się temu wszystkiemu. Dobrze, że jest dużo informacji, ale trzeba też zrozumieć, że a forum w Internecie nie jest w żaden sposób realnym źródłem nanotezy. Ale nie muszę mówić, że pochodzi z forum :) i jest też mnóstwo lein. Wreszcie jest...
Istnieją dokumenty CEA wyjaśniające proces przechowywania elektrolitycznego.
Nazywa się „CLEFS CEA – nr 50/51 – ZIMA 2004-2005” i mówi o magazynowaniu energii przerywanej...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 04/02/07, 15:35

Witaj Polo!

Istnieje cała gama możliwych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, jednak znaczna część możliwości jest nieefektywna. Jesteś w szkole inżynierskiej, więc zapraszam Cię do zainteresowania się zagadnieniami strat i wydajności różnych możliwych systemów. Jeśli chodzi o magazynowanie energii elektrycznej, jest to wciąż wyzwanie, na które nie znaleziono realnego rozwiązania (magazynowanie wody na wysokości ma absurdalną wydajność, ponieważ wszystko traci się na stratach obciążenia i wydajności pompowania, baterie elektrochemiczne są drogie, skomplikowane i bardzo zanieczyszczają środowisko) ).

Określając ograniczenia techniczne/ekonomiczne każdego systemu i zdobywając wiedzę o źródłach (wiatr, prądy morskie, fale, słońce, drogi wodne itp.), powinieneś być w stanie samodzielnie ocenić potencjał tego lub innego sprzętu. Dzięki kilku prostym przepisom nie jest to trudne. Wymierne podejście z Twojej strony, powiązane z przykładami rzeczywistych wdrożeń, byłoby moim zdaniem najlepszym podejściem do poważnego raportu.

Magazynowania energii wiatrowej nie prowadzi się ze względu na to, że jest to nieopłacalne lub technicznie nieuzasadnione. Dlatego nic nie możesz znaleźć: nikt się tym nie przejmuje. Zatem na twoim miejscu stałbym po mojej stronie, zakładając, że jeśli nic nie znajdziesz, to dlatego, że nie jest to interesujące i się nie dzieje (lub jest to naprawdę supernowoczesne).

W rzeczywistości zarządzanie energią wiatrową odbywa się dzięki sieci (RTE we Francji), która stale równoważy podaż i popyt na energię elektryczną. Jeżeli istnieją luki do uzupełnienia, do wsparcia sieci zwracamy się do elektrowni rezerwowych (gazowych lub na olej opałowy). I odwrotnie, gdy zużycie spada, zmniejszamy produkcję w tradycyjnych elektrowniach cieplnych/jądrowych. W sytuacjach awaryjnych możemy także całkowicie wyłączyć narzędzie produkcyjne (np. farmę wiatrową) lub stacje odbiorcze. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć awarii sieci i zapewnić przynajmniej najważniejsze punkty (szpitale, służby ratunkowe itp.). Tak właśnie stało się podczas grudniowej dużej przerwy w dostawie prądu, spowodowanej poważnym błędem w zarządzaniu niemiecką siecią.

To właśnie ten tryb pracy sprawia, że ​​trudno jest przekroczyć 20-30% mocy wiatru w energii elektrycznej, gdyż tak niepewny udział produkcji (w zależności od pogody) staje się trudny do „wygładzenia” i zarządzania bez poważnego zagrożenia bezpieczeństwa sieci. Chodzi więc o dywersyfikację odnawialnych źródeł energii elektrycznej, aby móc je „pomnażać” (żargon techniczny). Ekspansja polega na takim ułożeniu szczytów i dolin produkcji, ale także konsumpcji, przeplatających się ze sobą, tak aby tworzyły bardzo regularną całość, nawet jeśli elementy producent/konsument nie są dokładnie regularne. Upraszczając, trzeba produkować z energii słonecznej, gdy zawodzi energia wiatrowa i odwrotnie.

Proszę bardzo, nie odpowiadając tak naprawdę na Twoje pytanie, mam nadzieję, że przekazałem Ci kilka pomysłów na dalsze działania. Poniżej znajduje się link do firmy, moim zdaniem, kluczowej dla przyszłości, ale nie wahajcie się odwiedzić wielu konkurencyjnych projektów energetycznych WOULOMOTRICE.

link: www.oceanpd.com

powodzenia

Rulian
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/02/07, 23:33

Rulian napisał:[…] Nie prowadzi się magazynowania energii wiatrowej, ponieważ nie jest to ani opłacalne, ani technicznie uzasadnione. Dlatego nic nie możesz znaleźć: nikt się tym nie przejmuje. Zatem na twoim miejscu stałbym po mojej stronie, zakładając, że jeśli nic nie znajdziesz, to dlatego, że nie jest to interesujące i się nie dzieje (lub jest to naprawdę supernowoczesne). [...]
:zaszokować:
Chyba nie przeglądałeś linku, który zacytowałem powyżej, ani dokumentów CEA, o których mówię… Albo ograniczasz się do specyfiki francusko-francuskiej…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163