Biogaz: Gaz + ogrzewanie + free kompost

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
noelkiller
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/12/04, 18:41
Lokalizacja: NANTES

Biogaz: Gaz + ogrzewanie + free kompost




przez noelkiller » 04/12/04, 14:49

Znasz tę stronę?

onpeutlefaire.com/ilslontfait/ilof-jean-pain-broussaille.php

Uważam ten system za genialnie genialny

1) najtrudniejszy, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście
zbierać duże ilości śmieci z lasu
(mówią o skuteczności 4m3)

2) zamknij wszystko do macerowania w wodzie w stalowym zbiorniku, który sam otoczony jest dużym stosem odpadów roślinnych

podział całego tego bazaru daje:

- metan wydostający się ze zbiornika i może być użyty do kuchenki gazowej
- gorąca woda (cewka nawinięta wokół stalowego zbiornika grzewczego)
- pozornie bardzo skuteczny kompost do uprawy w ogrodzie

Brzmi szalenie !!!
0 x
davidbeniz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 26/01/05, 13:36




przez davidbeniz » 26/01/05, 20:54

ok ok....

ale spalanie tego gazu nie różni się od ropy naftowej i pomimo tego, że jest ekonomiczne, przypuszczam, że wciąż odrzuca szkodliwe gazy, prawda? :(
0 x
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne




przez titus02 » 19/10/05, 18:25

pozdrawiam wszystkich

dobry pomysł „metan krowy”, ale myślę o tym, że mężczyźni również wzdychają?

dlaczego nie człowiek + system fasoli? wreszcie dla innych, ponieważ chcę uratować planetę
ale nie dlatego, że włożyli fajkę do mojego c ...
0 x
Wolę con chodzenia trzech siedzi intelektualistów wyrażając (dziękuję Audiart).
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 19/10/05, 18:42

Nie sądzę, aby nasze krótkie jelita zmusiły nas do produkcji metanu. Nie wierzę, że mamy bakterie dla takich termitów lub krów.

Ale mogę się mylić.

W każdym razie najłatwiejszym do uzyskania interfejsem jest siedzenie samochodu z CNG jako paliwem. Pytanie brzmi, ile kilometrów możemy przejechać na kg zużytego cassouletu?
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 19/10/05, 19:17

Odpowiedź: nie bcp ... trzeba to uwzględnić w obrotach silnika! (i mam nadzieję, że twoje pytanie było ironiczne :P )

Wady do zasilania małych urządzeń elektronicznych muszą być tego samego rzędu wielkości ...

Istnieją poważne badania nad przekształceniem ciepła skóry w energię elektryczną (lub resztkową energię układu nerwowego ... Nie wiem teraz ... lub oba!)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 19/10/05, 21:04

Nie nie, mówiłem poważnie, dowodem jest kontynuacja :D

W przypadku małych urządzeń elektronicznych planowałem umieścić mikroturbinę elektryczną na końcu mojego z ... i aktywować ją poprzez oddawanie moczu. Aby poprawić produkcję, uszczypnij końcówkę;)
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Tenpa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/09/05, 07:55

przepływomierz




przez Tenpa » 15/11/05, 21:10

i czujnik energii uwolniony przez ludzką couillonerie?
0 x
Jeżdżę 80% olejem olejem napędowym R 21, ale jeśli stan mówi, że to niemożliwe ...
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 15/11/05, 22:51

Próbowali, eksplodował nadmiar zgromadzonej energii. Ponieważ budują ITER, jest to mniej niebezpieczne : Wink:
0 x
GREGNENE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 15/09/05, 19:18




przez GREGNENE » 19/09/06, 21:51

Poważniej niż myślisz o tym systemie?
A jeśli ktoś miał inny przykład na tej samej zasadzie
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/09/06, 06:49

Halo
W przypadku kompostu minęło dużo czasu, odkąd kładę na ziemi cały koszenie ziemi, a także moich dwóch sąsiadów, liście zbierane automatycznie, a także wszystkie chwasty w ogrodzie, to prawda, że bardzo dużo się nagrzewa na stosie, trawa jest od czasu do czasu jak wypalona, ​​podlewam ją, by wchłonąć wilgoć i parzę ją trochę, zajmuje to dwa lata i zapewnia kilkanaście taczek i ja również rośliny pomidorów o wysokości 2 metrów Zatrzymuję je na wysokościach brakujących, sadzi się je w ziemi na początku czerwca, a pod koniec sierpnia skończy się nawet bakłażany rosnące pomimo surowego klimatu.
Problem ciepła polega na tym, że latem daje i zimą potrzebujemy go, a jesienią wraca, sterty nie nagrzewają się, nawet gdy karmię je w arkusze , jeśli dobrze widziałem, położył izolację wokół hałdy ...
Robienie kompostu jest łatwe, ale gaz powinien być dobry dla mega chlewni, które mają więcej niż 1000 w swojej dużej betonowej studni.

André
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145