TPE Temat: odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Kamox
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 25/09/06, 19:13
Lokalizacja: Brześć 29200

TPE Temat: odnawialne źródła energii




przez Kamox » 26/09/06, 16:23

Witam, jestem studentem 1èreS i muszę przedstawić temat TPE na listopad dotyczący energii odnawialnych. Odkryłem to przez przypadek forum w Internecie wpisując „energie odnawialne”, uznając, że jest to bardzo dobrze zrobione, zdecydowałem się założyć konto i zamieścić ten temat, mając nadzieję, że pomożecie mi, odpowiadając na następujące pytania:

- W kilku słowach, czym jest energia?

- Czym właściwie jest energia odnawialna?

- Jakie są różne źródła energii odnawialnej?

- Jaka została pierwsza odkryta energia odnawialna? W którym roku ?

- Jaka była ostatnia odkryta energia odnawialna?

- Jakie są zastosowania różnych energii odnawialnych?



Jeśli nie masz nic przeciwko, mogę mieć więcej pytań później.
Ale byłoby bardzo miło z twojej strony, gdybyś odpowiedział na te pytania.
0 x
„Nauka bez sumienia jest tylko ruiną duszy” Rabelais.

„Człowiek jest z natury dobry, to społeczeństwo go oswaja” Rousseaux
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 26/09/06, 16:44

Na początek wiele pomocy znajdziesz na stronach „Energia odnawialna”.

Zaczyna się tutaj: https://www.econologie.com/definition-et ... -3129.html

Jeśli chodzi o energię słoneczną, jest tutaj: https://www.econologie.com/introduction- ... -1134.html

Pozostałe sekcje będą pojawiać się stopniowo.

Możesz także to przeszukać forum dla szczegółów.
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 02 / 15, 18: 39, 1 edytowany raz.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Temat TPE




przez Targol » 26/09/06, 16:57

Camox pisze:Witam, jestem studentem 1èreS i muszę przedstawić temat TPE na listopad dotyczący energii odnawialnych. Odkryłem to przez przypadek forum w Internecie wpisując „energie odnawialne”, uznając, że jest to bardzo dobrze zrobione, zdecydowałem się założyć konto i zamieścić ten temat, mając nadzieję, że pomożecie mi, odpowiadając na następujące pytania:

Cześć Kamox i witaj w tym miejscu forum. Choć zdecydowanie radzę Ci samemu poszukać odpowiedzi na te pytania w internecie, ja postaram się Ci udzielić, bazując na mojej skromnej wiedzy na ten temat. : Wink: , kilka początków odpowiedzi...


Camox pisze:- W kilku słowach, czym jest energia?

Energia to „coś, co może zapewnić pracę”. Na przykład ciężar zegara przyciągany jest do ziemi i w ten sposób wytwarza energię „potencjalną”. Samochód poruszający się do przodu ze względu na swoją prędkość i masę zawiera energię „kinetyczną”.


Camox pisze:- Czym właściwie jest energia odnawialna?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to energia, która w skali jej wykorzystania ulega odnowieniu. Ropa naftowa powstaje przez miliony lat i zużywa się w ciągu kilku minut, więc nie jest odnawialna. Z drugiej strony energia wiatru lub słońca odnawia się, gdy z nich korzystamy.


Camox pisze:- Jakie są różne źródła energii odnawialnej?

idź i zobacz artykuł Christophe'a: https://www.econologie.com/definition-et ... -3129.html to powinno odpowiedzieć na twoje pytanie.


Camox pisze:- Jaka została pierwsza odkryta energia odnawialna? W którym roku ?

Waham się pomiędzy wiatrem, energią wodną i trakcją zwierząt.
  • Wiatr jako energia pchająca żaglówki do przodu,
  • energię wodną do obracania młynów, a nawet, wykorzystując prąd, do transportu kamieni do piramid na Nilu
  • przyczepność zwierząt, gdy tylko człowiek był w stanie oswoić niektóre dzikie zwierzęta, aby wykorzystać ich siłę do transportu.
Jeśli chodzi o datę, czytając te przykłady, zrozumiesz, że pochodzi ona ze starożytności, a nawet wcześniej, w przypadku trakcji zwierząt.

A nawet jeśli rozszerzymy pojęcie energii, możemy posunąć się nawet do stwierdzenia, że ​​energia słoneczna, w jej zasadniczej roli w uprawie roślin, którymi żywi się człowiek, była wykorzystywana od czasów prehistorycznych...


Camox pisze:- Jaka była ostatnia odkryta energia odnawialna?

Odkrycie, trudno powiedzieć, eksploatowane, powiedziałbym, siłę fal i prądów przez elektrownie wodno-wiatrowe.


Camox pisze:- Jakie są zastosowania różnych energii odnawialnych?

Są nieskończone w tym sensie, że za pomocą urządzeń elektromechanicznych każdą energię pierwotną można przekształcić w wtórną energię elektryczną.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085

Re: Temat TPE




przez Christophe » 26/09/06, 17:08

Targol napisał:Waham się pomiędzy wiatrem, energią wodną i trakcją zwierząt.


Dla mnie to ogień...drewno :)

Dobry przykład hydrauliki do spuszczania łodzi z Nilu, nawet bym na to nie wpadł... bo młyny wodne są znacznie nowsze... a wiatraki jeszcze bardziej! (dzięki, Holland)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Kamox
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 25/09/06, 19:13
Lokalizacja: Brześć 29200




przez Kamox » 26/09/06, 17:33

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi : Mrgreen:
0 x
„Nauka bez sumienia jest tylko ruiną duszy” Rabelais.



„Człowiek jest z natury dobry, to społeczeństwo go oswaja” Rousseaux
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 27/09/06, 13:10

Lol! mały biznes! tak, trafiłem na właściwy rok (ostatnia matura) albo nie liczyło się to na maturze (no cóż, skala była skomplikowana, krótko mówiąc, mieliśmy takie bonusy, nic nie robiąc) : Chichot:
Energia, która jest podstawą wszystkich pozostałych, to energia słoneczna: Słońce ogrzewa powietrze (wiatr), dostarcza wodę na szczyty gór (hydro), w skrócie umożliwia fotosyntezę (biomasę).
Nie zapomnij powiedzieć, że nie ma jednej energii, która uratowałaby świat, lecz NAJLEPSZYM rozwiązaniem jest wykorzystanie wszystkich energii odnawialnych i zaprzestanie ich marnowania. Myślę, że byłoby to niezłe CCL.
Powodzenia dla TPE i 1°S!
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Avatar de l'utilisateur
Kamox
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 25/09/06, 19:13
Lokalizacja: Brześć 29200




przez Kamox » 27/09/06, 13:16

Ok, bardzo dziękuję :D !
0 x
„Nauka bez sumienia jest tylko ruiną duszy” Rabelais.



„Człowiek jest z natury dobry, to społeczeństwo go oswaja” Rousseaux
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/09/06, 13:18

Wydaje mi się bardzo jasne, że chronologicznie pierwsza energia odnawialna to tłuszcz z łokcia i 1 nogi!

ostatnio wykorzystywana (choć pierwsza w naturze, na przykład w drodze fotosyntezy) jest energia słoneczna, zwłaszcza fotowoltaika, prawda?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/09/06, 13:20

przepraszam, energia słoneczna jest jeszcze starsza, ponieważ jest źródłem wiatrów (cyklon-antycyklon) i deszczu (stąd energia hydrauliczna)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 28/09/06, 14:06

Idąc dalej rozumowaniem, słońce jest jedynym źródłem energii, ponieważ jest źródłem wszystkiego...
Ale to trochę naciągane! : Chichot:

Kamox, w swoim TPE możesz wprowadzić pojęcie energii stany magazynowe i energia topnik, Myślę, że to interesująca koncepcja do omówienia.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 141