Teza na zieloną energię

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
GIétudiant
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 17/09/06, 15:35

Teza na zieloną energię

przez GIétudiant » 20/09/06, 00:41

Witam,

Student MBA Marketing, piszę pracę magisterską na temat: „Jakie są rzeczywiste motywacje konsumentów do wyboru zielonej energii?”.

W ramach tej pracy muszę przeprowadzić ankietę wśród osób, które tak jak Ty zainstalowały w swoich domach „zielone” systemy lub chcą to zrobić.

Znalezienie takich osób jest dość trudne, dlatego przeglądam nasze forum prosić o swój udział.

Kwestionariusz jest dostępny online pod następującym adresem:

http://agora.ulaval.ca/~gefer16/essai


Mając nadzieję, że poświęcicie Państwo 5 minut na wypełnienie go online, proszę przyjąć moje najszczersze pozdrowienia.

Ponadto, jeśli znasz osoby, które zainstalowały systemy czystej energii lub zamierzają to zrobić, byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie im linku do ankiety.

Geoffreya Ferlaya
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

przez Christophe » 20/09/06, 08:58

Pkoi ponownie opublikować temat podobny słowo w słowo do tego, który już napisałeś?

Co więcej, myślę, że robienie MBA Marketing (dyplom czysto karierowicza) jest bardzo dalekie od ekonologii, przepraszam... Ile sprzedajesz zebranych informacji? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

przez drwal » 20/09/06, 11:34

: Evil: Hummmm

Ilu z was wysłał takie wiadomości do PM, naszego młodego studenta „merchandisingu”?

Teraz lepiej rozumiem, dlaczego ten kwestionariusz nie pasował do mojego przypadku: to masowa wysyłka! :x

Nie znany jako kierowanie na marketingowiec... Roll:
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

przez Denis » 20/09/06, 13:52

Właśnie zobaczyłem ten sam pm, :zaszokować: ankiety są przeprowadzane na targach : Chichot:
ekologiczne spacery, targi ekologiczne itp.
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

przez Targol » 20/09/06, 18:17

Musi je wysłać osobiście, bo jeszcze nic nie otrzymałem : Chichot:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Teza o zielonych energiach

przez Targol » 20/09/06, 18:28

GStudent pisze:Witam,

Studentka marketingu MBA(...)


Cześć Geoffrey, myślę, że na nieszczęście dla ciebie, wprowadzenie twojej wiadomości przyniesie ci negatywne reakcje tutaj.
Pozwólcie, że wyjaśnię: marketing, jeśli to podsumować, to „jak stworzyć pragnienie, które pierwotnie nie istnieje w ludziach, aby móc sprzedać produkt, którego nie potrzebują?”

Wiadomo, na A forum ekologia nie jest mile widziana: dyskutujemy tutaj, w jaki sposób moglibyśmy zmniejszyć ilość odpadów, nasz ślad ekologiczny itp.

Albo dokładnie odwrotne podejście do podejścia marketingowego!!!

To było dla ogólników.
Jeśli chodzi o samą ankietę, to osobiście mam wrażenie, że jeśli na nią odpowiem, to moje odpowiedzi zostaną wykorzystane do sprzedaży jakiegokolwiek M...E poprzez próbę przekonania ludzi, że jest ekologiczny. Oczywiście nie zachęca mnie to do odpowiedzi...

Wyjaśnijmy sobie, osobiście nie mam absolutnie nic przeciwko tobie, ale wszystko przeciwko kursowi, który wybrałeś.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

przez Christophe » 20/09/06, 20:57

Drwal napisał:Ilu z was wysłał takie wiadomości do PM, naszego młodego studenta „merchandisingu”?


Uh... otrzymał również, jeśli użył „BOT” do spamowania, to poważne i niedopuszczalne! Jeśli zrobił to ręcznie, to mniej...

Więc kto tutaj otrzymał tę wiadomość na PW?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pollux
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 07/05/06, 23:08
Lokalizacja: Paryż
x 1

przez Pollux » 20/09/06, 20:58

cześć Geoffrey,

W pełni zgadzam się z argumentami przedstawionymi przez Targol w poprzedniej wiadomości.

Jednak odpowiedziałem na kwestionariusz, 10 dni temu po twoim pierwszym temacie. Raczej nie pasuję do Twojej ankiety, bo jestem raczej majsterkowiczem, a nie konsumentem zielonej energii, ale i tak do końca szczerze odpowiadałem.

Jednak dziś otrzymałem od Ciebie maila zawierającego taką samą prośbę o odpowiedź na ankietę... to dowód na to, że oprócz spamowania ludzi za pośrednictwem tego forum, nawet nie zadałeś sobie trudu, aby przeczytać odpowiedzi lub nawet podać adresy e-mail osób, które odpowiedziały. Więc oznaczyłem Twój post jako spam i zablokowałem Cię.

po tym, co właśnie przeczytałem w poprzednich wiadomościach, wnioskuję, że nie popełniłem błędu zgłaszając cię jako spamera i zachęcam wszystkich do zrobienia tego samego.

Sugeruję nawet, żeby ci tego zabronić forum. tę ostatnią kwestię pozostawiamy oczywiście do wyboru naszego drogiego mistrza.

serdecznie (ale nie za bardzo),

Pollux

PS: jeśli naprawdę chcesz działać na rzecz środowiska, zmienić zawód lub wykorzystać swoją wiedzę do założenia firmy sprzedającej zieloną energię… tam, stworzenie potrzeby (na zieloną energię) wśród ludzi żyjących z ropy naftowej może być ciekawe i pogodzić marketing i ekonologię.
0 x
krytyka jest konieczne, ale wynalazek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ w żadnym wynalazku jest krytyka konwencji ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

przez Christophe » 20/09/06, 21:00

Pollux napisał:i pogodzić marketing i ekonologię.


To pleonazm : Wink:

Właśnie wysłałem to do naszego studenta kariery:

Brutalny spam jest zabroniony. Jeśli użyłeś do tego robota, zostaniesz zbanowany forum .

Czekając, aby dowiedzieć się więcej od ciebie, cenzuruję twoje publiczne wiadomości! Przepraszam, ale ratowanie planety nie usprawiedliwia braku szacunku dla innych...

A ++
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

przez drwal » 21/09/06, 09:19

Christophe napisał:
Pollux napisał:i pogodzić marketing i ekonologię.


To pleonazm : Wink:[...]
Tiens :? Ja bym tak nie powiedział, ale wręcz przeciwnie.

Właściwie nie wiem, jakim terminem określa się figurę retoryczną, gdy kojarzymy słowo z jego przeciwieństwem.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163