Przewijak do alternatora do turbiny wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 44
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Przewijak do alternatora do turbiny wiatrowej




przez Bricolo07 » 09/08/16, 21:15

Witam,
Dla tych, którzy mnie nie znają, przychodzę tu co roku w okresie wakacyjnym, aby rozwijać mój projekt wiatrowy.
Obecnie posiadam turbinę wiatrową (średnica 1.9m), łopatę i domowy generator przepływu osiowego, zdjęcie w moim poprzednim poście. Jestem tutaj, aby ulepszyć część generatora i szukam porady lub opinii osób, które przewinęły alternator samochodowy.
obecnie moim problemem jest to, że przy przepływie osiowym ma silny moment rozruchowy, który uniemożliwia uruchomienie łopatek, a wytwarzane napięcie nie jest regulowane. Myślę, że z alternatorem, którego wzbudzenie przechodzi przez przekaźnik 5 V na mikrosilniku, może być jedynym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć pustego zużycia i mieć regulację mocy wyjściowej.
Z góry dziękuję za Twoją opinię
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 44
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Re: Przewijanie alternatora do turbiny wiatrowej




przez Bricolo07 » 08/10/16, 21:21

witam ponownie wszystkich, dobrze przewinąłem alternator, ale przejście z 8 zwojów na 1 mm do 20 zwojów na 0.85 mm to za mało. Wpadłem na inny pomysł, możliwe jest uzwojenie jednofazowe, ponieważ stwierdzam, że gdy trójfazowe nakładają się w przesunięciu, tracimy miejsce, myślę, że mogę umieścić więcej miedzi, jeśli każde wycięcie jest wypełnione w ten sam sposób. Wiem, że moc spadnie, a pojedyncza faza nagrzeje się bardziej, ale chcę jak najszybciej wyprodukować 13.4 V.
Nie wiem, czy to bzdura, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat w Internecie.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13734
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Przewijanie alternatora do turbiny wiatrowej




przez izentrop » 09/10/16, 00:20

Witam,
Bricolo07 napisał:obecnie moim problemem jest to, że przy przepływie osiowym ma silny moment rozruchowy, który uniemożliwia uruchomienie łopatek
Nie widziałem zdjęć, ale z takim generatorem przepływu osiowego: http://www.heliciel.com/Library/generat ... 0axial.pdf .
Jeśli cewki są powietrzne, bez rdzenia żelaznego, nie stawiają oporu, jeśli nie są obciążone. Więc kiedy jest pusty, powinien się swobodnie obracać.
1 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Przewijanie alternatora do turbiny wiatrowej




przez chatelot16 » 09/10/16, 11:40

zwiększenie liczby obrotów pozwala na wykonanie tego samego napięcia przy mniejszej prędkości, ale nie zapominaj, że moc = moment obrotowy x prędkość

praca na niższych obrotach nie zmienia maksymalnego momentu obrotowego: dlatego użyteczna moc jest dzielona proporcjonalnie do redukcji prędkości

a co gorsza, moc wzbudzenia pozostaje stała ... więc poniżej pewnej prędkości moc wzbudzenia staje się większa niż moc wytwarzana

przeciętny alternator 30A 12V ma 360W...nie jest duży, a po zmniejszeniu prędkości robi się sfatygowany

alternator samochodowy nie jest zoptymalizowany pod kątem działania przy niskich prędkościach ... jest zoptymalizowany do działania w określonym zakresie prędkości, ale przy dużych prędkościach jest najlepszy: regulator zmniejsza wzbudzenie, aby uzyskać właściwe napięcie, jest daleki od nasycenia i ma mniej złe osiągi ... gdy silnik zwalnia, podniecenie wzrasta, aż się nasyci i nagrzeje ... ale w samochodzie nie ma to wpływu ważne, ponieważ silnik ma więcej niż wystarczającą dostępną moc

w przypadku turbiny wiatrowej nigdy nie należy używać regulatora alternatora, ponieważ im bardziej turbina wiatrowa zwalnia, tym bardziej zwiększa wzbudzenie, aż do utknięcia: lepiej mieć stały prąd wzbudzenia niż regulator, który robi coś przeciwnego do tego, co jest potrzebne

regulacja prądu wzbudzenia pozwala wybrać prędkość, gdy ładuje akumulator kwasowo-ołowiowy ... kiedy zmniejszasz wzbudzenie, turbina wiatrowa obraca się szybciej ... gdy ją zwiększasz, obraca się wolniej: możemy zatem znajdź eksperymentalnie, przy jakiej prędkości wytwarza największą moc
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13734
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Przewijanie alternatora do turbiny wiatrowej




przez izentrop » 09/10/16, 19:56

Alternator samochodowy nie jest zainteresowany z powodów, na które się powołujesz, a także z powodu mocy pobieranej przez wzbudzenie, co zmniejsza wydajność.
To, co działa najlepiej, to wielobiegunowy strumień osiowy z magnesem trwałym, dowód http://www.sepen.fr/index.php?option=co ... &Itemid=27
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 44
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Re: Przewijanie alternatora do turbiny wiatrowej




przez Bricolo07 » 29/12/16, 20:26

Witam,
i dziękuję za te dwie ostatnie wiadomości, których nie widziałem.
Zawsze szukam najlepszego możliwego generatora dla mojej turbiny wiatrowej, która również ewoluowała.
Zgadzam się z Tobą, przepływ osiowy jest najlepszy, ale regulacja nie jest zrobiona i nie planowałem jej kupować.
Jeśli usunę regulator z alternatora, przy ilu V i A wzbudzę wirnik?
Dla mnie rozruchowy moment obrotowy nie stanowi problemu ponieważ podłączyłem bardzo mały silniczek 12v (video) który wytwarza 12v przy 150 obr/min turbiny wiatrowej, na te zaciski podłączam przekaźnik 12v który steruje wzbudzeniem alternatora czyli że przy mniej niż 150 obr./min nie ma oporu.
dobry pomysł?
Robiłem testy na starym alternatorze, udało mi się zdobyć nowszy, który według mnie ma mniejszą rezystancję, ale są nowe piny (DF) i nie wiem co z nimi zrobić. Założę nowy temat na wszystkie nurtujące mnie pytania.
dziękuję
0 x
balandar
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 14/10/12, 23:26
x 1

Re: Przewijanie alternatora do turbiny wiatrowej




przez balandar » 27/11/17, 00:36

cześć
na rynku są gotowe turbiny wiatrowe, które nie są zbyt drogie i które mają poważniejsze osiągi niż alternator do samodzielnego montażu, którego stojan i tak nie wytrzyma z upływem czasu
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 44
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Re: Przewijanie alternatora do turbiny wiatrowej




przez Bricolo07 » 09/10/21, 09:45

Witam,
przykład udanego modelu?
dziękuję
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146