Regulacja prędkości wiatru przed podmuchami (Mistral)?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Regulacja prędkości wiatru przed podmuchami (Mistral)?




przez Grelinette » 01/03/16, 21:50

Nie bardzo wiedziałem gdzie umieścić ten temat, a raczej moje "pytanie techniczne", ale z szacunku dla poważnych projektów wiatrowych zamieszczam swój problem tutaj...

Proszę bardzo, próbuję regulować prędkość obrotową mojej turbiny wiatrowej za pomocą prostego systemu, ponieważ mieszkając w Prowansji, często wieje mistral, który wieje w porywach i moja turbina wiatrowa traci, jakby to powiedzieć, poczucie rytm!

Jak uniknąć tego przyspieszenia, które wpływa na jego harmonię?

Jeśli masz jakieś pomysły...

Oto moja turbina wiatrowa w akcji przy silnym wietrze
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Christophe » 01/03/16, 22:25

To całkowicie poważna prośba, więc przeniosłem ją „do wielkich lig” lol
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Christophe » 01/03/16, 22:29

Ach ach ach! Lepiej byłoby obejrzeć film przed przeniesieniem posta :)
Mały drań idzie! : Chichot:

Czy te 2 wycięte butelki to głośniki?

Jednak Twoje pytanie dotyczące podmuchów pozostaje aktualne!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Grelinette » 02/03/16, 12:42

Christophe napisał:Ach ach ach! Lepiej byłoby obejrzeć film przed przeniesieniem posta :)
Mały drań idzie! : Chichot:

Czy te 2 wycięte butelki to głośniki?

Jednak Twoje pytanie dotyczące podmuchów pozostaje aktualne!

Witaj Christophe,
Cieszę się że ci się podoba : Chichot: ... Rzeczywiście, szyjki butelek po obu stronach służą jako głośnik.

Muzyczna turbina wiatrowa to nowa koncepcja, z pewnością trochę „lekka” z naukowego punktu widzenia, ale poezja jest nadal istotna w naszym świecie sztywnych nauk. (Poza tym, pamiętasz: robię to znowu w porównaniu do pierwszą innowacyjną turbinę wiatrową tego samego rodzaju, ale cichy pomimo swojego wyglądu).

Powiedziawszy to, mechaniczna regulacja prędkości obrotowej to poważny temat, który zajmuje mnie w tej chwili w związku z innym projektem znacznie większej turbiny wiatrowej, nad którą pracuję: turbiną wiatrową o średnicy około 2,5 m z 5 łopatami.

Chcę przetestować mechanikę ostrzy, które zmieniają częstość występowania siły odśrodkowej. Zrobiłem prototyp w makiecie, który prezentowałem na ekonologii, ale nie mogłem go znaleźć: 2 koncentryczne rurki przesuwne). Zdjęcie Operacja szkicu

Niedawno odwiedziło mnie kilku znajomych inżynierów i doradzili, żebym zainstalował go z dala od domu, ponieważ wątpią, czy system będzie wystarczający przy silnym wietrze, co wiąże się z ryzykiem, że jedna z łopatek poluzuje się i odleci jak strzała! :zaszokować:

Więc pojechałbym i zainstalował go na wzgórzu dość daleko... w najgorszym przypadku pewnego dnia z wielkim mistralem, blada poluzuje się i przebije pechowego dzika... z którego zrobię gulasz! : Mrgreen:

Drugi ważny temat, który mnie niepokoi, jest skierowany w stronę wiatru, zawsze mechanicznie.

Tutaj wiatr jest zmienny, z brutalnymi porywami, które powodują, że turbiny wiatrowe obracają się z dryfem. Kusi mnie, aby wypróbować starą, sprytną technologię starych wiatraków, które miały drugą małą turbinę wiatrową ustawioną prostopadle do głównej. Układ ten musi nadawać bezwładność ruchowi obrotowemu:

Obraz
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Flytox » 04/03/16, 10:29

Cześć Grelinette
Jeśli Twoje 3 sprężyny nie mają dokładnie tej samej sztywności, napięcia wstępnego itp. lub ślizganie/tarcie nie jest równe w rurkach mocujących ostrza itp., stworzysz „znaczącą” i „nieprzewidywalną” nierównowagę „z ostrze wystające najdalej. (możliwość wibracji, stłuczenia itp.)

Hipoteza: konieczna byłaby możliwość kontrolowania jednoczesności mimośrodu wyjściowego ostrzy, na przykład za pomocą pojedynczej sprężyny sterującej wyjściem 3 ostrzy za pomocą linek lub podobnego urządzenia. (Trzy linki połączone razem, zanim udało się wciągnąć oś sprężyny).
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
Lokalizacja: Korzystać
x 56

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez lilian07 » 04/03/16, 11:22

Cześć Grelinette,
Myślę, że musimy zachować prostotę, mistral naciska mocno i sam zapłaciłem tę cenę… być może z dużą sprężyną, taką jak tylny amortyzator pojazdu, byłaby odpowiednia między osią łopatek a osią generatora.
Aby rozpocząć, naprawdę musisz spojrzeć mniej więcej matematycznie na statystyki pogodowe, utratę energii, którą możesz zgłosić, a zwłaszcza moc, którą chcesz wyciąć.
To dobierze rozmiar sprężyny i pokaże Ci, co możesz zyskać. Kalkulacja narożna w celu oceny zainteresowania w stosunku do złożoności realizacji.
Powodzenia w projekcie, ja też od jakiegoś czasu pasjonuję się tego typu maszynami....
Co więcej, dzisiaj wydaje się powszechnie, że rozsądne połączenie energii słonecznej i wiatrowej (z zaporą hydrauliczną) umożliwiłoby uwolnienie się od energii jądrowej, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Podstawą tego powiązania jest moc obliczeniowa niezbędna na wyższym szczeblu łańcucha dostaw do zarządzania siecią pomiędzy popytem, ​​dostawami energii słonecznej i wiatrowej oraz magazynowaniem hydraulicznym (zestaw obliczeń w czasie rzeczywistym obejmujących statystyki, dane pogodowe, rezerwę potencjału, niezbędne odciążenie, transfery energii itp.). )
powodzenia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Grelinette » 04/03/16, 11:24

Flytox napisał:Cześć Grelinette
Jeśli Twoje 3 sprężyny nie mają dokładnie tej samej sztywności, napięcia wstępnego itp. lub ślizganie/tarcie nie jest równe w rurkach mocujących ostrza itp., stworzysz „znaczącą” i „nieprzewidywalną” nierównowagę „z ostrze wystające najdalej. (możliwość wibracji, stłuczenia itp.)

Hipoteza: konieczna byłaby możliwość kontrolowania jednoczesności mimośrodu wyjściowego ostrzy, na przykład za pomocą pojedynczej sprężyny sterującej wyjściem 3 ostrzy za pomocą linek lub podobnego urządzenia. (Trzy linki połączone razem, zanim udało się wciągnąć oś sprężyny).

Zadawałem sobie już pytanie o niewyważenie powodowane przez łopatki, których odległość/oś wirnika jest zmienna i może być różna. Twój pomysł z pojedynczym kablem jest interesujący i rozwiązałby problem, ale musi dać się zmieścić w rotorze. Wyobraziłem sobie inne proste rozwiązanie mechaniczne, w którym każde ostrze ma dokładnie tę samą odległość od osi do wirnika: centralny dysk przebity rowkami, który łączy każde ostrze.
System synchronizacji ostrzy.jpg


To powiedziawszy, nawet jeśli wszystkie ostrza działają w ten sam sposób, zastanawiam się również, czy nie występuje systematyczny brak równowagi wynikający z faktu, że ostrze, które dociera do dołu (pionowo, końcem w dół), podlega również dodanej sile grawitacji na siłę odśrodkową, a pionowe ostrze u góry odczuwa odwrotny skutek?...

Czy to zjawisko braku równowagi występuje we wszystkich turbinach wiatrowych o osi poziomej?
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez dede2002 » 04/03/16, 11:27

Cześć : Wink:

Dryf występuje w wirach śmigła, jeśli umieścisz je wyżej, będzie na wietrze i powinno mniej oscylować.

Aby ograniczyć prędkość, jednym z pomysłów (który widziałem w sieci, ale nie mogę znaleźć) jest umieszczenie łopatek w dół rzeki, z samą przeciwwagą zamiast wiatrowskazu, i wykonanie łopatek elastycznych lub przegubowych ze sprężyną, które wyginają się do przodu pod wpływem zbyt silnego wiatru, automatycznie zmniejszając powierzchnię nawietrzną.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Grelinette » 04/03/16, 11:32

lilian07 napisał:Co więcej, dzisiaj wydaje się powszechnie, że rozsądne połączenie energii słonecznej i wiatrowej (z zaporą hydrauliczną) umożliwiłoby uwolnienie się od energii jądrowej...

Witaj Lilian07,
Podążam za Twoją uwagą, ponieważ niedawno w innym temacie zadałem pytanie, czy ruchome panele słoneczne mają taką samą wydajność?
Wyobraziłem sobie półprzezroczyste łopaty turbin wiatrowych, w których na wysokości żeber umieszczono panele słoneczne, jak w skrzydłach samolotu...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Regulacja prędkości turbiny wiatrowej przed porywami (Mistral)?




przez Grelinette » 04/03/16, 11:36

dede2002 napisał:Cześć : Wink:

Dryf występuje w wirach śmigła, jeśli umieścisz je wyżej, będzie na wietrze i powinno mniej oscylować.

Aby ograniczyć prędkość, jednym z pomysłów (który widziałem w sieci, ale nie mogę znaleźć) jest umieszczenie łopatek w dół rzeki, z samą przeciwwagą zamiast wiatrowskazu, i wykonanie łopatek elastycznych lub przegubowych ze sprężyną, które się składają do przodu (raczej tył?...) pod wpływem zbyt silnego wiatru, automatycznie zmniejszając powierzchnię nawietrzną.

Witaj Dede,
Zapewne chodzi Ci o turbinę wiatrową tego modelu:
ENTE (1).jpg

Jest taki zainstalowany niedaleko mojego domu. Wygląda na to, że ewoluował z przegubowymi ostrzami, które zmieniają swój profil wraz z wiatrem.
Poszedłbym zrobić zdjęcie lub sfilmować.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121