Sortowanie w Belgii, to bałagan!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Sortowanie w Belgii, to bałagan!




przez lejustemilieu » 22/03/13, 12:31

Podnoszę temat, bo jest ważny.
Dzisiaj (w Belgii) pojechałem do centrum odpadów z przyczepą pełną wszelkiego rodzaju nieposortowanych odpadów.
Kierownik wyrzucił mnie pod pretekstem, że moje odpady nie są sortowane w przyczepie.
Moja żona eksploduje i mówi mi, że rozumie ludzi, którzy wyrzucają swoje odpady do lasu.
Ja, moja odpowiedź: „oni mają rację”
ale po 15 minutach dyskusji pytanie brzmi: „gdzie kończy się sortowanie?”
Na przykład parasol ogrodowy z drewna, metalu i płótna.. czy muszę wszystko rozbierać?
Krzesło do salonu, muszę zdemontować drewno z tkanin?
słoik majonezu, mam odkleić etykietę?
Wierzę, że mentalność musi ewoluować, a sortowanie zaczyna się od zakupu. :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: sortowanie selektywne




przez Sen-no-sen » 22/03/13, 13:21

lejustemilieu napisał:Kierownik wyrzucił mnie pod pretekstem, że moje odpady nie są sortowane w przyczepie.


I kierownik miał całkowitą rację.
Jak można przeprowadzić skuteczne sortowanie, jeśli nie ma wcześniejszego przetwarzania podstawowego?
To dwie rzeczy jedno, albo sortowanie odbywa się na poważnie, albo będziemy musieli zapłacić więcej za wykonanie tego przez wyspecjalizowane firmy… to zależy od Ciebie.


Na przykład parasol ogrodowy z drewna, metalu i płótna.. czy muszę wszystko rozbierać?


Idealnie, tak! Ale to rzeczywiście jest przekonujące.



Wierzę, że mentalność musi ewoluować, a sortowanie zaczyna się od zakupu


Dość!
I to także zależy od producentów, aby przestali sprzedawać nam gówno i inne przestarzałe produkty.
Ale problem jest zawsze ten sam: pętla sprzężenia zwrotnego konsumpcji:
Aby zapewnić funkcjonowanie systemu rynkowego i jego wykładniczej logiki, przemysłowcy szybko zrozumieli, że produkt, który trwa, jest produktem złym (dla gospodarki totalitarnej).
Produkty źle się starzeją, więc kupujemy nowe, które starzeją się jeszcze gorzej… proces ten przyspiesza z każdym cyklem.


Produkty nie są zatem trwałe lub nie są już „modne” (moda tworzona przez własnych przemysłowców za pośrednictwem sieci medialnych), dlatego konieczne jest kupowanie innych, co umożliwia obsługę aparatury przemysłowej.
Następuje efekt „kuli śnieżnej” generujący gigantyczne zyski, którego wielkim przegranym jest konsument: płacimy przy zakupie, ale także w koszu (poprzez podatki, podatki itp.).

Podstawową ideą jest generowanie maksymalnego zysku, umożliwiającego rozwój działalności gospodarczej na świecie oraz zapewnienie wszystkim miejsc pracy i szczęścia, ale to oczywiście tylko ultraliberalna mitologia, ponieważ rzeczywistość to planetarny kanibalizm.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: sortowanie selektywne




przez chatelot16 » 22/03/13, 16:28

lejustemilieu napisał:ale po 15 minutach dyskusji pytanie brzmi: „gdzie kończy się sortowanie?”


a przede wszystkim, gdzie należy przeprowadzić sortowanie?

możesz przyjechać z przyczepą pełną śmieci i sortować, opróżniając do różnych pojemników na śmieci w centrum zbiórki odpadów

czy centrum recyklingu wymaga teraz osobnego przejazdu dla każdej kategorii odpadów? staje się absurdem

w domu wszystko demontuję, ale po całkowitym segregowaniu przestaje być odpadem: staje się surowcem, który można sprzedać za niezerową cenę, albo paliwem… albo obojętnym materiałem, który zalega w kącie ogrodu. .. nie ma już potrzeby utylizacji odpadów

niektóre materiały, takie jak żelazo, mają tak niską cenę lub tak niską cenę, że nie warto ich nawet transportować: przechowuję je, czekając, aż się zmieni

przed wywozem śmieci byli handlarze złomem, którzy zarabiali na życie demontażem, sortowaniem i odsprzedażą tego, co miało jakąś wartość

dziś centra recyklingu nic nie zarabiają na recyklingu i kosztują publiczne pieniądze

jeśli w dodatku nie wykonuje nawet usługi, za którą jest opłacony ????
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79429
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 22/03/13, 17:22

Lejuste nie mówi, że zamierza wyrzucić swoją przyczepę bez uporządkowania jej… ale że natknął się na idiotę!

Więc nie rozumiem problemu: ważne jest to, że jest sortowane w śmietnikach parku kontenerowego… reszta kierownika nie obchodzi!!!

Dlaczego kierownik robi nerwową kupę? Jego rozumowanie jest fałszywe, a jeśli posuniemy się do skrajności, będziemy musieli odbyć podróż samochodem według rodzaju odpadów? Wszystko...

W moim zakątku Belgii jest to park kontenerowy: https://www.econologie.com/forums/reportage- ... t2273.html

Gdyby nie twoje pytanie o demontaż: recyklerzy mogą pracować trochę zbyt inaczej, tutaj mamy „poręczny” śmietnik w przypadku, który opisujesz… idzie na wysypisko.

Z drugiej strony mała przestroga: tutaj im lepiej sortujemy, tym bardziej wzrastają podatki…może przestańmy się śmiać ze świata: w odzyskiwaniu odpadów jest dużo kasy i robi to dobrowolnie „obywatel”…
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 22/03/13, 17:33

Więc nie rozumiem problemu: ważne jest to, że jest sortowane w śmietnikach parku kontenerowego… reszta kierownika nie obchodzi!!!

Moja żona dostała taką samą odpowiedź jak Ty.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 22/03/13, 18:14

We Francji co miesiąc odbywa się również inne sortowanie: raz w miesiącu są to przedmioty wielkogabarytowe. Położyliśmy nasze „masywne” na chodniku. Jest wiele osób, które następnie przychodzą przeglądać, szukając metalu, drewna, mebli, które nie są zbyt zniszczone itp. Jeśli postawisz stary żeliwny kominek na chodniku, zgaśnie w ciągu pół godziny! W przypadku lodówek, kuchenek gazowych i innych stowarzyszenia zbierają je, naprawiają i dają drugie życie. Wystarczy do nich zadzwonić i umówić się na spotkanie lub dać je przy zakupie od nich starego odnowionego urządzenia.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 22/03/13, 19:40

culbuto napisał:We Francji co miesiąc odbywa się również inne sortowanie: raz w miesiącu są to przedmioty wielkogabarytowe. Położyliśmy nasze „masywne” na chodniku. Jest wiele osób, które następnie przychodzą przeglądać, szukając metalu, drewna, mebli, które nie są zbyt zniszczone itp. Jeśli postawisz stary żeliwny kominek na chodniku, zgaśnie w ciągu pół godziny! W przypadku lodówek, kuchenek gazowych i innych stowarzyszenia zbierają je, naprawiają i dają drugie życie. Wystarczy do nich zadzwonić i umówić się na spotkanie lub dać je przy zakupie od nich starego odnowionego urządzenia.

Ha, u nas usunięto nieporęczne przedmioty.
Pozostają Rumuni, którzy zbierają stare metale.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79429
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 23/03/13, 11:03

Ach o głupocie gospodarki odpadami w Belgii; inny przykład.

Myślę, że na naszym terenie nie mamy już prawa do spalania odpadów roślinnych w naszym ogródku...

Musisz wszystko zanieść do parku kontenerowego...

A więc prawdziwy argument środowiskowy, idiotyzm czy presja ze strony „lobby śmieciowego”? Ty wybierasz...

mam swoje zdanie! : Evil:

A jednocześnie lokalna firma nadal spala swoje plastikowe odpady opakowaniowe i co.... jest czysto... :| :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 23/03/13, 12:28

Christophe napisał:Myślę, że na naszym terenie nie mamy już prawa do spalania odpadów roślinnych w naszym ogródku...


Również we Francji 18 listopada 2011 r. wysłano okólnik w tej sprawie do wszystkich prefektów:

http://www.actu-environnement.com/ae/news/dechets-verts-brulage-interdiction-circulaire-14247.php4

W domu poddaję recyklingowi kompostowanie lub mulczowanie trawnika, a duże odpady zielone zawożę do centrum recyklingu, gdzie są kruszone i wysyłane do kompostowni.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/03/13, 13:05

Międzyresortowy okólnik przypomina o zasadzie zakazu spalania odpadów zielonych na otwartej przestrzeni


jeśli jest spalany w spalarni?

a ponieważ zawsze widzimy w sprzedaży spalarnie blach, to dlatego, że jest upoważniony do ich używania

a tego rodzaju przebite metalowe kosze na śmieci powodują, że ogień jest równie zanieczyszczający, jak na świeżym powietrzu

szkoda palić żeby niszczyć bez zużycia energii... marnowanie energii na transport do utylizacji odpadów, które potem wyda pieniądze na utylizację tych odpadów nie jest lepsze

zakazać palenia, żeby nie zanieczyszczać? bardziej opłacałoby się sprzedawać kotły zdolne spalać te odpady, gdy potrzebujesz ogrzewania ... cały problem polega na wysuszeniu tych zielonych odpadów, aby przechować je do następnej zimy

Próbuję metody, która mogłaby być praktyczna: wymieszać rozdrobnione odpady zielone, z trocinami już bardzo suchymi… mieszanka nie gnije i może wysychać powoli i będzie paliwem do kotłów na zrębki drzewne w przyszłym roku
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152