Młyn wodny, energia wodna i centralne ogrzewanie

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
patrice24
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 23/02/12, 11:26

Młyn wodny, energia wodna i centralne ogrzewanie




przez patrice24 » 23/02/12, 15:48

Witam całą społeczność ekonologiczną
Odkryłem Waszą stronę i myślę, że znalazłem tam społeczność, która pozwoli mi rozwijać moje projekty.

Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem młyna nad rzeką i postanowiłem zrobić z niego laboratorium do wykorzystania energii odnawialnej po niższych kosztach. Krótko mówiąc, ekonomia. Na razie mam projekt wykorzystania energii hydraulicznej do przekształcenia jej w energię kaloryczną do ogrzewania tego bardzo energochłonnego budynku, bo jest duży i słabo ocieplony.

Postaram się nakreślić pomysły i problemy, które napotykam, aby rozpocząć te projekty, w miarę możliwości wspierając je zdjęciami i / lub filmami, i liczę na społeczność Ekonologów, którzy będą mnie szkolić i pomagać mi iść naprzód.

Młyn ma teraz centralne ogrzewanie opalane olejem z 20 masywnymi żeliwnymi grzejnikami. Ładna instalacja, ale która zużywa max i kosztuje max. Wpadłem więc na pomysł wykorzystania energii rzeki, która przepływa pod młynem. Cel Ecolo, Econo, Zrównoważony i odnawialny, kto mówi lepiej???

Jak widać na tych 1-szych zdjęciach rzeka jest wystarczająco szeroka, a jej przepływ wystarczający, nawet jeśli wysokość pozostaje niska. Młyn jest wyposażony w zawory, z których 2 są zabezpieczone kratkami, po prawej stronie na zdjęciu. Systemy ściernic i ściernic zniknęły, ale wystarczyłoby ponownie zainstalować koła, aby móc korzystać z energii.
Pytanie brzmi: tak, ale jak, bo urządzeń jest dużo i są pewne ograniczenia.
ograniczenie 1: syfon pod młynem patrz rysunek przekrojowy
ograniczenie 2: niskie wzniesienie, nawet jeśli przepływ jest prawidłowy
ograniczenie 3: podnoszące się wody, które regularnie docierają do szczytów łuków, patrz czerwona linia na przeglądzie i możemy odgadnąć ten poziom po prawej stronie zdjęcia na podstawie różnicy kolorów.

Mój pomysł polega na umieszczeniu koła pod łukiem i napędzaniu siłą prądu przepływającego pod łopatami, który obraca generator, który wytworzy prąd, który będzie zasilał rezystor, który podgrzeje wodę w obiegu grzewczym i który będzie krążył dzięki pompie kotłowej, która sama będzie pracować na biegu jałowym lub wcale w zależności od dostarczonej mocy.
Myślę, że są tu 2 możliwości.
1) Koło poziome, prawdopodobnie takie jak oryginalne koło, które jest zainstalowane w syfonie i które jest utrzymywane przez pionową oś przymocowaną do przegrody syfonu (patrz rysunek)
2) Pionowe koło o poziomej osi, które można zamocować na ścianach łuku lub na samej łopacie pod warunkiem, że jeśli łopata pójdzie w górę, koło nie może opierać się o dach arki.

Problem polega na tym, jak przekształcić tę energię przez system, który potencjalnie musi być zanurzalny podczas wezbrania wody (kilka godzin do 2-3 dni).
Przejdź przez generator, który będzie zasilał opór lub alternatywę z systemem efektu Joule'a?
Surfowałem przez kilka godzin i znalazłem przykłady systemów opisanych na tej stronie, ale nie jestem pewien, czy mogą one być wystarczająco wydajne dla mojego projektu. Na przykład bęben pralki połączony z generatorem samochodowym?

To tyle jeśli chodzi o pierwszą wiadomość, z góry dziękuję za błyskotliwe pomysły, rady i dzielenie się doświadczeniami.
Do Państwa dyspozycji w razie pytań lub potrzeby wyjaśnienia.

Ekonomicznie twój

przegląd młyna
Obraz

widok na zawory wraz ze wzrostem poziomu wody
Obraz

rysunek przekrojowy zaworu z syfonem
Obraz

koła możliwość rysunku przekrojowego
Obraz
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 23/02/12, 16:35

Nawiasem mówiąc, taki pomysł, jeśli może ci pomóc w twoim podejściu.

Jeśli twoim celem jest tylko ogrzewanie, sugeruję przestudiowanie następującej zasady.
Zakręć kołem, które ociera się w kąpieli olejowej.
Wydajność powinna być lepsza.
Ten pomysł przyszedł mi do głowy, ponieważ ja też musiałem przekształcić źródło hydrauliczne w ciepło.
Nigdy nie przeszedłem do etapu praktycznego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 23/02/12, 16:53

phil53 napisał:Zakręć kołem, które ociera się w kąpieli olejowej.
Wydajność powinna być lepsza.
Bez wątpienia: wydajność jest znacznie lepsza niż w przypadku elektryczności.

Olej nie jest nawet niezbędny: system wioseł obracających się w wodzie jest również bardzo skuteczny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
patrice24
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 23/02/12, 11:26




przez patrice24 » 23/02/12, 17:55

Czy to efekt Joule'a???
ruch łopatek w wodzie podgrzeje wodę zgodnie z zasadą, że temperatura wzburzonej wody wzrasta i może ona następnie krążyć w obiegu ogólnym.
Będę musiał bardzo szybko kręcić łopatkami, żeby się rozgrzały, potrzebuję turboodrzutowca...

Masz może taki model, żeby mi pokazać? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 23/02/12, 18:23

patrice24 napisał:Czy to efekt Joule'a???
O nie...
Efekt Joule'a to nagrzewanie się przewodnika przez przepływ prądu elektrycznego.

Tam jest to po prostu rozpraszanie przez tarcie płynu.


patrice24 napisał:ruch łopatek w wodzie podgrzeje wodę zgodnie z zasadą, że temperatura wzburzonej wody wzrasta i może ona następnie krążyć w obiegu ogólnym.
Nadal umieściłbym wymiennik ciepła, aby oddzielić obwody.
patrice24 napisał:Będę musiał bardzo szybko kręcić łopatkami, żeby się rozgrzały, potrzebuję turboodrzutowca...
Pomyśl jeszcze raz, nie trzeba szybko obracać, po prostu konieczne jest, aby łopatki napotkały znaczny opór, a więc odpowiednio dużą objętość płynu przy łopatkach o znacznej powierzchni (dlatego jest bardziej zwarty w oleju).

patrice24 napisał:Masz może taki model, żeby mi pokazać? : Mrgreen:
Przepraszam, nie.
Ale mogłoby to wyglądać tak, jak zastąpienie silników elektrycznych przekładniami z koła młyńskiego:
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
patrice24
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 23/02/12, 11:26




przez patrice24 » 23/02/12, 19:17

Jak dla mnie Gaston,
Brak efektu Joule'a, ale coś w rodzaju zasady lub czegoś podobnego do Joule'a
co oznacza, że ​​jeśli weźmiesz płyn i potrząśniesz nim, temperatura wzrośnie.

Nawiasem mówiąc, jeśli weźmiesz mniej płynny płyn, taki jak olej, będzie większy opór, a tym samym więcej ciepła, prawda?
A co, jeśli włożę moje układy łopatkowe do kąpieli olejowej, a całość do dużej łaźni wodnej, która będzie krążyć w moich rurach.
Taki miły
Obraz

A co sądzisz o recyklingu i używaniu sprzętu do ciężarówek, takiego jak zwalniacz hydrauliczny lub przemiennik momentu obrotowego z dużego amerykańskiego samochodu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/02/12, 19:48

oczywiście zawsze możesz wymienić alternator na coś co grzeje bezpośrednio

na przykład zamiast alternatora 10KW, pompa wodna 10kw, która obraca wodę w obiegu zamkniętym przy półzamkniętym kranie: podgrzeje wodę ... ale to będzie musiało być idealnie izolowane orurowanie inaczej straty ciepła

a ponieważ izolacja termiczna nigdy nie jest idealna, w przypadku alternatora istnieje ryzyko większej utraty ciepła niż straty

a przynajmniej jeden alternator nie tylko grzeje! jest jeszcze lepiej!

ale zanim zrobisz jakiekolwiek złudzenia co do mocy swojego młyna, musisz ją już obliczyć: zmierzyć przepływ

Rozumiem twoją rzecz, którą nazywasz syfonem jako podporą starej turbiny o pionowej osi

turbina znajdowała się w środku opadającej części, a nie tak, jak ją narysowałeś

koło to zły pomysł: traci całą swoją moc, gdy poziom wody się podnosi: niektóre rodzaje turbin mogą działać nawet wtedy, gdy poziom się podnosi
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 23/02/12, 20:35

patrice24 ma bardzo dobre pomysły, bardzo ważne, tak piękne jak jego młyn!!!

ale najpierw musisz poznać siłę rzeki: przepływ na początkową wysokość spadku.

Do ogrzania tego pięknego domu, 20 kaloryferów, potrzeba dużo mocy, dziesiątki KW, poza tym, że trzeba najpierw bardzo dobrze go ocieplić!!

1 kW = 1 grzejnik odpowiada 1000/9,81 = 102 litrom/s spadającym z 1 m, a 10 kW = 10 grzejników wymaga tony wody spadającej z wysokości 1 m na sekundę, która jest doskonale odzyskana (co nie ma miejsca w przypadku koła łopatkowego w obecnym ) !!

Czyli żeby mieć moc 20 grzejników trzeba zrzucić ok 2 tony/s z wysokości 1m na łopaty lub turbinę (lepsza wydajność)!!!
Nie mam wrażenia że przepływ zimą to 2m3/s patrząc na zdjęcia ??????

Tak więc na nagrzewającym się hamulcu Joule'a będzie dużo wysiłku, aby wymieszać ostrza w lepkim oleju, co wymaga dużej, ciężkiej maszyny i prawdopodobnie drogiej.
Przechodzenie przez elektryczność z alternatorem na wysokowydajnej turbinie prawdopodobnie będzie prostsze i nie droższe, ponieważ zostało już opracowane komercyjnie.

Do tego dochodzą podatki i cła od młynów, nie bez znaczenia, które spadają, jeśli znów zostanie producentem ????
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 24/02/12, 08:31

Dedelco ma rację, częściowo dlatego nie poszedłem na praktykę.
Mała rzeka, którą miałem, mogła zasilać tylko jeden lub dwa grzejniki za inwestycję 2 20 €.
Nie licząc, że trzeba utrzymać rzekę 2 km w górę, zdaje się, że pamiętam.
Należy zapoznać się z prawami i obowiązkami związanymi z eksploatacją spadku na cieku wodnym.

Pod warunkiem, że używasz elektryczności w szlachetniejszym celu niż ogrzewanie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 24/02/12, 10:07

phil53 napisał:Pod warunkiem, że używasz elektryczności w szlachetniejszym celu niż ogrzewanie!
A raczej wykorzystaj tylko nadwyżkę na ogrzewanie...

To powiedziawszy, inwestycja w układ elektryczny jest prawdopodobnie bardziej znacząca niż w układ mechaniczny.

A potem oryginalne pytanie patrice24 chodziło tylko o ogrzewanie...

W każdym razie najpierw musisz:
1) Oszacuj dostępną moc
2) Wybierz typ odzyskiwania (koło, turbina, ...)

Gdy moc mechaniczna jest dostępna na końcu wału, możemy wybrać, w jaki sposób chcemy ją wykorzystać.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165