Haiti: budowa tymczasowych schronień w szeregu

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Herve42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 10/03/10, 21:30
Lokalizacja: Haiti

Haiti: budowa tymczasowych schronień w szeregu




przez Herve42 » 10/03/10, 21:51

Nowicjusz w forum, Cześć wszystkim.

Od 10 dni pracuję na Haiti w imieniu organizacji humanitarnej.

Jestem odpowiedzialny za utworzenie jednostki produkcyjnej mającej na celu masową produkcję tymczasowych schronień, zwanych także „schronieniami”.

Mam problem z obliczeniem ilości prądu jaki trzeba będzie dostarczyć aby zasilić moją "fabrykę".

Oto maszyny, z których będę korzystał:
10 pił taśmowych, 20 pił promieniowych, 10 pił panelowych, 10 wiertarek, 10 kompresorów (do czyszczenia maszyn sprężonym powietrzem)
.
Materiał nie będzie industrialny ale prawdopodobnie Dewalt.
Liczę 2 kW mocy na maszynę, co daje mi: 120 KW, korzystając z przetwornicy znalezionej w sieci, co daje mi 150 KVA.
Jeśli miałbym kupić agregat o tej mocy to 30 000 dolarów, a nie mam ich w budżecie.
Ale przede wszystkim mam wrażenie, że moje obliczenia są błędne, faktycznie generator tej wielkości ma ogromną moc i wydaje się nieproporcjonalny do moich potrzeb.

Czy ktoś mógłby mi doradzić? Z góry dziękuję i liczę na szybką odpowiedź, bo muszę szybko rozpocząć produkcję, jak sobie wyobrażacie.
Amicalement
Hervé
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 10/03/10, 22:04

Witam i witam

150 kV to ogromna wartość, choć...

Twoje obliczenia są prawidłowe z jednym zastrzeżeniem: niekoniecznie wszystkie maszyny będą działać na 100% w tym samym czasie, a moc jednostkowa wynosząca 2 kW wymaga dopracowania.

Na przykład 2 kW dla wiertarki to dużo, ale to (bardzo) mało dla trakowej piły taśmowej... wszystko zależy oczywiście od wielkości każdego narzędzia...

Ponadto podłączenie maszyn w 100% wirujących do generatora może powodować problemy z poborem prądu przy rozruchu/zmianami momentu obrotowego.

Podaj nam dokładniejszą listę materiałów, które chcesz zastosować.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 10/03/10, 23:21

To wszystko jest sporadyczne. i 2 KW wydaje mi się dużo jak na przykład na wiertarkę.
Wydaje mi się, że dobra średnia to 1,5 KW na pracownika.
Nie zapominajmy też, że np. piła ma zużycie proporcjonalne do jej obciążenia.

Sprężarki zrobią, co im się podoba, ale być może w jednej dziesiątej przypadków przy tego typu zastosowaniach.

Przypominam, że istnieją przekaźniki zrzucające obciążenie: możesz dać pierwszeństwo piłom przed sprężarkami (wybierz je z dużymi zbiornikami)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 11/03/10, 01:22

Witamy w Ekonologii Hervé42



10 pił taśmowych>500W=5W, 000 pił promieniowych>20W=1W, 500 pił panelowych>30W=000 wiertarek>10W=1W, 500 kompresorów (mały model przenośny)>30 przy 000,10W=500 do 5 W

5 000 + 30 000 + 5 000 + 8 000 = 48 000 watów

48 000 W zużyte przez 50% czasu 24 000 W + 10 000 W margines bezpieczeństwa 34 000 W to więcej niż wystarczająco, jeśli nie uruchomisz wszystkich urządzeń jednocześnie!

Zatem 35 kW wystarczy, a jeśli chcesz mieć pewność, wybierz 50 Kw!

Naturalnie najpierw należy uruchomić sprężarki, aby były pełne, przed użyciem innych urządzeń i należy ostrzec ochotników, aby nie naciskali zbyt mocno urządzeń, aby zapewnić wystarczającą moc, ponieważ urządzenia będą zużywać tylko ułamek swojego zużycia. !



Powodzenia!
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/03/10, 15:52

Nie wiem, czy to wszystko jest nam potrzebne: nie robimy wszystkiego na raz. Trudno jednak wyczuć atmosferę panującą na miejscu. Nadal jestem przekonany, że trudno jest zużywać więcej niż 2 KW na jednego pracownika.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Herve42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 10/03/10, 21:30
Lokalizacja: Haiti




przez Herve42 » 11/03/10, 19:54

Witam wszystkich i dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Wezmę pod uwagę Twoją cenną radę, zacznę od podstawy 50 KW i dodam trochę do reszty zużycia prądu: oświetlenie, biuro (komputer, drukarka itp.).
Mam informację, że właściciel lokalu oferuje nam prąd, dzięki czemu nie muszę już kupować agregatu prądotwórczego. Zapytam go, jaką maksymalną pojemność może zapewnić, i na tej podstawie doradzę.
Ponieważ nie jestem zbyt precyzyjny w swojej prośbie, dla pewności będę liczył na nadmierne spożycie. W każdym razie zapłacę tylko za to, co skonsumuję. Dla mnie liczy się to, że mam dość mocy, żeby prowadzić sklep.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc, mam teraz podstawowe informacje.
Amicalement
Hervé
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 11/03/10, 20:18

Tym lepiej, jeśli zapewnimy Ci prąd.
Z drugiej strony, czy pomiędzy dużą grupą nie jest lepiej mieć 2 grupy o mocy połowy dużej?
Ma to na celu zmniejszenie masywnego sprzętu do transportu i przechowywania.
Aby móc przeprowadzać konserwację bez utraty energii (spuszczanie, wymiana części w przypadku awarii itp.).
Może się nawet zdarzyć, że 2 grupy będą tańsze, ponieważ sprzedają się więcej niż duża grupa, która będzie sprzedawana mniej i dlatego nie będzie amortyzowana dla przemysłowca...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 11/03/10, 20:39

Myślałem o tym samym, z dodatkowymi zaletami:

- jeśli jedno jest zepsute, drugie pozostaje... (cholera już powiedziane... ale to prawda!)

- zdaniem specjalisty, z którym przeprowadzono konsultacje, grupa silników wysokoprężnych zużywająca mniej niż połowę swojej mocy nominalnej wydaje się być w ogóle nielubiana.
Umiera bardzo szybko. Grupa, a nie specjalista :-)
0 x
A bientôt!
Herve42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 10/03/10, 21:30
Lokalizacja: Haiti




przez Herve42 » 12/03/10, 01:24

Witam,
w przypadku generatorów nie jest to głupie, pomyślę o tym, na wypadek gdybym potrzebował tego rozwiązania.
Dzięki za informację
Hervé
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70