Słoneczny podgrzewacz wody Viessmann

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
hugo84
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/11/09, 09:26
Lokalizacja: Vaucluse

Słoneczny podgrzewacz wody Viessmann




przez hugo84 » 22/11/09, 11:03

Witam was wszystkich,

W moim domu podeszła do mnie firma o poważnej reputacji, dotycząca instalacji słonecznego podgrzewacza wody.
Po przejrzeniu forum, Mam wrażenie, że cytat jest nieco wysoki, ale mimo to chciałbym, aby Twoja opinia ...

Podkreślam, że mieszkam w Vaucluse w willi, która ma 2 lata, i że dostępność dotycząca instalacji jest bardzo prosta.
Oto, co mi zaoferowano:
Wyposażenie Viessman, 4 m2 paneli, zbiornik o pojemności 300 lz dodatkowym oporem, wszystko dla:

12000 XNUMX euro wraz z podatkami
-3000 euro partnerstwa (na drzwiach należy umieścić reklamę + list satysfakcyjny)
-4200 XNUMX euro premii państwowej

Lub końcowy koszt 4800 euro, w tym sprzęt i instalację.

Czy prawdopodobnie znajdę trochę taniej?
Czy sprzęt Viessmann jest w tej chwili naprawdę najlepszy? (Cóż, to sprzedawca mi powiedział !!)

Z góry dziękuję za pomoc ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Re: Cytuj słoneczny podgrzewacz wody




przez Christophe » 22/11/09, 11:09

hugo84 napisał:W moim domu podeszła do mnie firma o poważnej reputacji, dotycząca instalacji słonecznego podgrzewacza wody.


Na twoją prośbę lub z ich inicjatywy?

Jeśli to drugi przypadek: cassos!
Fałszywe rabaty w celu przyciągnięcia klientów to oszustwa!

Viessmann może być poważny na papierze, ale jest najdroższy na rynku, obliczyłem, że 130 lat pryszniców sprawiło, że jeden z jego czujników próżniowych był opłacalny : Mrgreen: : Mrgreen:

W tych 2 dokumentach masz wszystkie nagrody Viessman: https://www.econologie.com/viessmann-sol ... -3678.html
https://www.econologie.com/panneaux-sola ... -3679.html

Innymi słowy: Firma viessmann w czystej wydajności z pewnością nie jest najlepsza, ale pod względem ceny, więc rentowność nie jest najgorsza!
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 11 / 09, 11: 13, 1 edytowany raz.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 22/11/09, 11:13

Witam,

Nie ma zdjęcia!

Ostateczny koszt to 4800 euro pod klucz, to „normalny” koszt „dobrej” instalacji wykonanej przez rzemieślnika znającego się na swojej pracy!
Reszta to po prostu marketing ekologiczny, który nie ma nic wspólnego z tą sprawą.
Przy tej cenie oczywiście będziesz miał odliczenia podatkowe i inne składki państwowe do odliczenia!

To zależy od Ciebie!
Druga opinia byłaby mile widziana w twoim przypadku!

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/11/09, 11:15

Tak ZAWSZE pytaj o 2 lub 3 cytaty!

Cena 4800 € za 4 m² paneli jest wciąż bardzo bardzo droga ...

Możemy łatwo mieć 3 lub 4 razy więcej powierzchni w tej samej cenie netto!

Czujniki Viessmann nigdy nie uchwycą więcej niż świeci słońce !! A ponad rok 2 m² tańszych czujników wytworzy więcej energii niż 1 m² drogiego czujnika !!

Reszta to komercyjne mycie zieleni ...


Czy możemy otrzymać kopię wyceny, aby zobaczyć szczegóły?

Teoretycznie ulgi i ulgi podatkowe NIE POWINNY pojawiać się w ofercie termicznej energii słonecznej i NIE POWINNY być argumentem sprzedażowym dla sprzedawcy! W przypadku PV jest inaczej, ponieważ cena nagrody, nagroda, musi interweniować, aby wykazać rentowność.

ps: dzięki temu tematowi możesz oszacować swoje zyski energetyczne, a więc ekonomiczne https://www.econologie.com/forums/logiciel-g ... t3552.html
0 x
hugo84
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/11/09, 09:26
Lokalizacja: Vaucluse




przez hugo84 » 22/11/09, 11:31

W tygodniu 1 lub 2 wykonam dodatkowe cytaty innych rzemieślników, ponieważ oczywiście im niższa cena, tym krótszy jest mój zwrot z inwestycji.

Następnie będę musiał dowiedzieć się o markach sprzętu, który będę oferował, ponieważ niektóre mogą być unikane, inne preferują.

Nie zawaham się, jeśli mój projekt będzie kontynuowany, podzielę się z Wami moimi przyszłymi cytatami, ale także moim ostatecznym wyborem dotyczącym słonecznego podgrzewacza wody, mając nadzieję, że nie będę głupi :|

Jeśli chodzi o kosztorys, przepraszam, nie mam go w swoim posiadaniu, sprzedawca musiał „zapomnieć zostawić go mnie”, to znaczy, że wyszedł bardzo rozczarowany, ponieważ odmówiłem mu podpisania czegokolwiek, ale jak mu powiedziałem: "to moje pieniądze, prawda?" : Mrgreen:
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 22/11/09, 11:37

Witam,

Christophe:
Jest to cena kompletnej instalacji, w tym zbiornika o pojemności 300 l, instalacji połączeń.
Części i robocizna zawarte!
Według średnich szacunków mógłbym rozejrzeć się za około 4500 euro przed składkami i ulgami podatkowymi oraz z wysokiej klasy sprzętem!

Teraz, jeśli szukasz optymalnej wydajności, radzę przejść do:
http://forum.apper-solaire.org/portal.php
Możesz dyskutować o wszystkim, a nawet uczestniczyć w grupie zakupów, która pozwoli ci podzielić swoją inwestycję przez 2.

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/11/09, 11:56

Cóż, idź, chochla, kompletna instalacja dobrej jakości, w Alzacji: około 6 500 euro łącznie ze wszystkimi podatkami faktura do zapłacenia ... Ceny uzyskane przez dwóch przyjaciół, niezależnie, z różnymi rzemieślnikami w różnych miejscach, instalacja ”klucz w ręce"...

Po odliczeniu pomocy ... To jest odwrotnie. Jest to cena odliczonej pomocy ... 3 euro rabatu na ich reklamę! Jest podpisany !!!

Moim zdaniem super oszustwo!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/11/09, 11:59

Taki sam jak Did67 ...

Ale trzeba powiedzieć, że wiele osób nadal jest zainteresowanych utrzymywaniem drogiego słońca ... a premie podnoszą ceny ... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/11/09, 15:30

Normalna cena za tego rodzaju instalację wynosi od 5 do 6000 6 euro, nie wliczając pomocy w wysokości 5 lub 5% podatku VAT, co w Belgii sprowadza podstawową inwestycję z powrotem do około 2 do 3000 XNUMX euro netto.

Dobrze wyglądając ORAZ BYĆ PACJENTEM (umiejętne granie w konkurencję, granie nogami dostawców) istnieje sposób na obniżenie do 4000-4500.

Krótko mówiąc, jest o wiele za drogie! : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Cytat dla słonecznych podgrzewaczy wody Viessmann




przez drwal » 22/11/09, 19:24

hugo84 napisał:Witam was wszystkich,
[...]
Wyposażenie Viessman, 4 m2 paneli, zbiornik o pojemności 300 lz dodatkowym oporem, wszystko dla:

12000 XNUMX euro, w tym podatek [...]
Jest potwornie zbyt drogi! :zaszokować:

Bez żadnej pomocy „klasyczne” oszacowanie energii słonecznej tego typu (4 m², zbiornik 300 l) powinno obejmować około 6000 do 7000 € TTC (w tym 1500 do 2000 MO).

(Cena od instalatora w Vaucluse ...)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70