Kocioł drewna Chartreuse

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
123soleil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/11/09, 21:28

Kocioł drewna Chartreuse




przez 123soleil » 08/11/09, 11:58

Witam,
Co myślisz o kotłach Chartreuse?
Czy to dobra marka?
Jaka jest średnia autonomia dla 22 kW?
Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę?
Merci d'Avance
0 x
Pipo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 24/10/09, 14:01

Który wybór?




przez Pipo » 14/11/09, 14:16

W jakim celu?

Ogrzewanie główne ze zbiornikiem buforowym minimum 50 litrów na kW.

Autonomia w zależności od rodzaju ogrzewania, komputera lub grzejnika (o grzejniku zapomnieć) i oczywiście izolacji, czynnika decydującego.

Wady, zajmuje miejsce, obróbka drewna (na sucho!), tylko dla lubiących to robić!

Atlantic w kotle na drewno, ok, jeśli chcesz przetestować, w przeciwnym razie austriackie niemieckie marki tylko dobre, ale drogie, hs france jest też duńskie dobre, ale dość drogie, w przeciwnym razie pobyt vigas (czeski) i orlan (polski) ciekawa cena, ale bardziej rustykalny design, dlatego mniej wydajny, ale wciąż lepszy niż Atlantic.

Powodzenia!
0 x
johan08110
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/01/10, 20:12

Re: Kocioł na drewno Chartreuse




przez johan08110 » 20/01/10, 20:27

123soleil napisał:Witam,
Co myślisz o kotłach Chartreuse?
Czy to dobra marka?
Jaka jest średnia autonomia dla 22 kW?
Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę?
Merci d'Avance


Witam wszystkich.

Jeśli chodzi o kocioł Franco Belge z Atlantic, Chartreuse, zdecydowanie odradzam. Mam taki od półtora roku. To katastrofalne. Rzeczywiście, dwa razy w miesiącu muszę go rozbierać, żeby go wyczyścić (także obudowę raz w miesiącu). Dużo pali podczas ładowania drewna. a najlepsze jest to, że w zeszłym tygodniu rozpaliłem ogień z tym kotłem. Skontaktowałem się z producentem i od tego czasu milczy. Zwróć uwagę na te uwagi przed przyszłym zakupem.
0 x
Złe doświadczenia na Chaudière Chartreuse d'Atlantic !!!!!!!!!!!
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 20/01/10, 20:54

w drewnie bali, polecę kotły Morvan i Unical, aby pozostać w prostocie.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
chrisfa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20/01/10, 21:58
Lokalizacja: 54




przez chrisfa » 20/01/10, 22:16

dobry wieczór, g nabył polymatic chartreuse 1 miesiąc temu, na razie pracuję tylko z chartreuse 22kW, g zużywa 10 sterów w nieco mniej niż miesiąc na dom o powierzchni 240 m², którego izolacja pozostawia wiele do życzenia. to wiejski dom. Mieszkam tam w koszulce mojej żony w swetrze, lol.
Chartreuse ładuję przed pracą na 2/3, temperatura ustawiona na 60°, 4 godziny po żarze. brak bufora (w przyszłości polimatic). W nocy przy 50° ładuję na max, t° pozostaje przyjemna.
moja rodzina przeżyła sezon nie mogąc porządnie ogrzać, tylko elektronika olejowa i wkład na drewno w salonie, mogę powiedzieć, że widzę różnicę....przed starym kotłem olejowym, który zrujnował nasz budżet....
0 x
chrisfa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20/01/10, 21:58
Lokalizacja: 54




przez chrisfa » 20/01/10, 22:28

znowu ... kończę moją blabla .... jeśli chodzi o chartreuse, uważam, że jest łatwy w użyciu z łatwością regulacji, nie rozumiem, jak mógłby wywołać pożar w kominie ????

Jakie drewno zostało użyte?

Ze swojej strony musiałem nawet użyć palety przed zdobyciem drewna na opał i nie miałem problemu… na ten moment wydaje mi się, że to dobry produkt.

Wiem, że Atlantic miał problemy z novabois, ale chartreuse jest sędzią. produkt na drewno od lat, to model sprawdzony więc teoretycznie niezawodny... na pewno bufor przy tym kotle jest zalecany ale nie obowiązkowy (w zależności od typu mieszkania na pewno ze swojej strony mam 16 grzejników i duże ilości części)...

Więcej będę mógł powiedzieć pod koniec sezonu... Nie mówiłem o temperaturze otoczenia, bo o 19 w domu jest mi super gorąco, jakbym miał 25° w domu znajomego, który jest ogrzewany piecem opalanym drewnem (psychologiczny? efekt gorącego miejsca?)... oto koi.... serdecznie
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 64