Potrzebujesz twojej pomocy! dziękuję

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
JuliaGreen
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/10/09, 15:26
Lokalizacja: 74

Potrzebujesz twojej pomocy! dziękuję




przez JuliaGreen » 21/10/09, 15:49

Witam was wszystkich,

Prowadzę badanie w ramach tworzenia strony internetowej poświęconej zielonym nieruchomościom i ekobudownictwie, która pozwoliłaby oceniać fachowców, mam bardzo dobre pomysły ale mało zasobów (jeszcze student) i mam abym wkrótce odwiedził banki, aby udzieliły mi niewielkiej pomocy finansowej, więc chciałbym wiedzieć, czy byłbyś gotowy poświęcić mi 2 minuty swojego cennego czasu na wypełnienie mojej ankiety?

Aby móc odpowiedzieć na ten kwestionariusz, musisz mieć lub miałeś „ZIELONY” PROJEKT:
• zakup nieruchomości
• budownictwa
• termomodernizacja lub termomodernizacja
• instalacja sprzętu
• warunki sanitarne twojego domu

Jeśli wszystko jest w porządku, wystarczy, że odpowiesz mi „OK”, a jeśli na szczęście jest was dużo, to wtedy Nie poproszę Cię o adres e-mail ale po prostu stworzę nowy temat z linkiem do ankiety,

Z góry bardzo dziękuję :)
Julia
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/10/09, 21:13

Ten pomysł oceniania profesjonalistów naprawdę mi się nie podoba.

- Medialny pręgierz (ograniczenie z plotkami)
- według jakich kryteriów???
- po raz kolejny prawo stanowić będą (być może rzadko) niezadowoleni (być może w złej wierze), bo wiadomo, że zadowoleni klienci nic nie mówią.

Możesz na mnie liczyć, że storpeduję Twoją stronę! : Evil:

Jako mechanik z La Louvière (Hainaut Belgia) zamieścił na ścianie swojego garażu:

„Jeśli jesteś niezadowolony, powiedz o tym szefowi
jeśli jesteś szczęśliwy, powiedz znajomym"
Ostatnio edytowane przez słoń 21 / 10 / 09, 23: 26, 1 edytowany raz.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 21/10/09, 21:15

Dobrze odpowiedział! Kolejna ankieta marketingowa w celach komercyjnych...

Uważaj na „zbyt zielone, żeby być szczerym”! To nie żart!!

https://www.econologie.com/forums/greenwashi ... t6112.html

Nadal będziemy uchodzić za sekciarzy! : Mrgreen:

ps: jaka jest twoja szkoła..."julia" Nie znam pkoi, ale myślę, że to fałszywe imię... mylę się?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 21/10/09, 21:34

Cóż, ja jestem bardziej ugodowy i chcę odpowiedzieć na kwestionariusz, ponieważ miałem wiele „zielonych projektów”!
Musisz tylko wybrać:
- mój zintegrowany system oczyszczania ścieków z bambusa i żaby
- mój system klimatyzacji z efektem wirowym w kominie (który tak naprawdę nie działał, prawdę mówiąc)
- mój mobilny kurnik (który trochę przeszkadza moim kurczętom, gdy przenoszę go bez wiedzy, a one chcą wejść do środka, aby złożyć jaja!)
- mój podgrzewacz do obornika końskiego (w trakcie)
- moja turbina wiatrowa do robienia wiatru i (na razie tylko to robi!)
- moje ruchome schronienie z drewna drzewnego do karczowania koni
- ...
(Mam jeszcze wiele innych, ale nie śmiem ci o nich mówić z obawy przed wyśmianiem!)

A więc, o czym chcesz, żebym z tobą rozmawiała, droga panno Julio?... : Chichot:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
JuliaGreen
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/10/09, 15:26
Lokalizacja: 74

Re: Potrzebuje waszej pomocy, dzieki!




przez JuliaGreen » 22/10/09, 15:48

Witam,

Więc najpierw Chcę odpowiedzieć Krzysztofowi,
Zamieściłem ten temat, ponieważ przeprowadziłem ankietę i ta prosi mnie o zapłacenie blisko 1000 euro za wysłanie do bazy internautów lambd. I uważam to za zawyżone i zbyt przybliżone - w pewnym sensie zdzierstwo.
Idąc na spotkanie z tobą na tego typu forum, wchodzę w kontakt z ludźmi, którzy są zainteresowani środowiskiem, którzy mają logikę wzajemnej pomocy i którzy tak jak ja oczekują, że rzeczy się poruszą, pozytywnie ewoluują, ustrukturyzują i zmaterializują!!!!
Tak, powtarzam, mam projekt biznesowy.
Ale co w tym złego, że ten kwestionariusz może mi pomóc w stworzeniu firmy, która może być bardzo przydatna dla firm, które chcą osiągnąć trwały postęp, oraz dla osób, które chcą stać się bardziej niezależne pod względem życiowym?
Co w tym złego, że mogę z tego żyć? Czy wolisz, abym zakopał swój projekt, ponieważ pozwoliłoby mi to również skorzystać finansowo? Wolałbyś, żebym zarejestrował się jako bezrobotny i żył w jaskini, mówiąc sobie, że handel „jest ZŁY”???
Uważam twój komentarz za krzywdzący i żałosny.
Zapytaj mnie o motywy, zamiast tak szybko niszczyć moją prośbę. Mam dla ciebie jeden:

Dlaczego fakt, że chce się żyć z działalności komercyjnej, która jest ściśle związana z ekologią, jest nie do pogodzenia z faktem bycia szczerze zielonym?

Jestem za szeroko rozumianym zrównoważonym rozwojem, bardzo martwię się o środowisko i bardzo mnie też wzrusza myśl, że zmierzamy prosto w ścianę.

Przez całe studia miałam okazję pracować w firmach, w których traktowano mnie jak pionka, byłam nadmiernie eksploatowana i wiem, że BYM NIE JESTEM JEDYNA.
Ludzie i zasoby są nadmiernie eksploatowane i przede wszystkim mam pomysł, aby nie budować swojego biznesu na tym modelu nadmiernej produktywności, który uważam za niepokojący i katastrofalny dla zdrowia psychicznego ludzi i zdrowia naszej planety. .

Wreszcie, jakie to ma znaczenie, jeśli umieściłem pseudonim do komunikacji na forum? Jeśli powiem ci, że moje prawdziwe imię to Judith, co to za różnica? Moja mowa jest taka sama, moja motywacja również.


W odpowiedzi na słonia
, Całkowicie rozumiem Twój punkt widzenia. Wiem, że niezarządzane i niekontrolowane recenzje mogą być destrukcyjne i za pomocą tej witryny nie zamierzam tworzyć ujścia dla frustracji klientów.
Pomysł jest rzeczywiście zupełnie inny! Ale zrozumiesz, że nie mogę powiedzieć nic więcej, ponieważ jestem obecnie na etapie walidacji mojego projektu, nic nie jest konkretne, a ponieważ ten projekt jest mi bliski, nie chcę, żeby „ukradli mi pomysły”. Niemniej jednak z przyjemnością pozostanę z Tobą w kontakcie, aby zebrać Twoje wrażenia i rady, gdy sytuacja się rozwinie, mam nadzieję, że na lepsze!

Na szczęście, aby zapomnieć o torpedie i młotku, jest GRELINETTE,
Dziękuję za Twoją wiadomość! Uważam, że bardzo miło jest ciężko pracować nad znalezieniem ekologicznych rozwiązań poprzez majstrowanie przy twoich osobistych pomysłach...
Czy są szczęśliwi, czy są twoimi żabami? : Chichot:
Mobilny kurnik, majstrowałeś przy drewnie? Czy to nie jeden z tych angielskich plastikowych kurników?
Mój teść kupił mu starą emerytowaną parabolę, która służyła do obserwacji gwiazd. Robi z tego piec solarno-termiczny... To doświadczenie jest dla mnie fascynujące... nawet jeśli nie jestem inżynierem, trudno mi nadążyć za wszystkim : Lol:

Mój kwestionariusz jest przeznaczony dla osób, które chcą wezwać profesjonalistę w ramach swojego „zielonego” projektu i myślę, że jako dobry mac gyver robisz absolutnie wszystko sam, czy się mylę?
Jeśli tak, to gratuluję i na pewno nie będziesz potrzebować mojej strony!
dużo dokumentujesz w internecie? Czy uważasz, że informacje o „działaniach siedliskowych zieleni” są łatwe do znalezienia i poprawienia?
Jakie są twoje ulubione „zielone” strony?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Potrzebuje waszej pomocy, dzieki!




przez Christophe » 22/10/09, 17:53

JuliaGreen napisała:Zamieściłem ten temat, ponieważ przeprowadziłem ankietę i ta prosi mnie o zapłacenie blisko 1000 euro za wysłanie do bazy internautów lambd. I uważam to za zawyżone i zbyt przybliżone - w pewnym sensie zdzierstwo.


Zasadniczo sprzedajemy ci e-maile do spamu? Czy sądzisz, że dzięki tym metodom „komercyjna” ekologia zyska na popularności? Już teraz odsprzedaż e-maili jest nielegalna we Francji… cóż, teoretycznie…

JuliaGreen napisała:Tak, powtarzam, mam projekt biznesowy.


Nie zostało to jasno powiedziane powyżej, zwłaszcza gdy przedstawiasz się jako student i masz projekt!!

JuliaGreen napisała:Ale co w tym złego, że ten kwestionariusz może mi pomóc w stworzeniu firmy, która może być bardzo przydatna dla firm, które chcą osiągnąć trwały postęp, oraz dla osób, które chcą stać się bardziej niezależne pod względem życiowym?


Co jest nie tak, to próba zbierania danych osobowych i marketing pod pozorem studenckiego projektu...

JuliaGreen napisała:Co w tym złego, że mogę z tego żyć? Czy wolisz, abym zakopał swój projekt, ponieważ pozwoliłoby mi to również skorzystać finansowo? Wolałbyś, żebym zarejestrował się jako bezrobotny i żył w jaskini, mówiąc sobie, że handel „jest ZŁY”???
Uważam twój komentarz za krzywdzący i żałosny.


Nic nie szkodzi... Tylko nie bierz nas za kulki...

JuliaGreen napisała:Dlaczego fakt, że chce się żyć z działalności komercyjnej, która jest ściśle związana z ekologią, jest nie do pogodzenia z faktem bycia szczerze zielonym?


Hum hum ... nie ma niezgodności wręcz przeciwnie! Jestem żywym dowodem (między innymi!)!

Myślisz, że stworzyłem „Econologie.com”, aby zademonstrować coś przeciwnego? Dlatego odsyłam do mojej definicji ekonologii: https://www.econologie.com/definition-de ... es-12.html

W tej kwestii nie możemy się już zgodzić!! Od razu cię uspokajam!

Co do reszty, wydajesz się być całkiem szczery (niegrzeczny spamer próbujący zamieścić kwestionariusz do badań komercyjnych „nigdy nie poświęciłby czasu na udzielenie odpowiedzi…), więc przyznaję, że byłem tam trochę mocny (ale nie mogliśmy wiedzieć. ..widzieliśmy już tutaj kilka zabawnych...).

JuliaGreen napisała:dużo dokumentujesz w internecie? Czy uważasz, że informacje o „działaniach siedliskowych zieleni” są łatwe do znalezienia i poprawienia?
Jakie są twoje ulubione „zielone” strony?


Do kogo są te pytania? Jeśli to dla mnie: masz odpowiedzi przed oczami + https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
JuliaGreen
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/10/09, 15:26
Lokalizacja: 74

Re: Potrzebuje waszej pomocy, dzieki!




przez JuliaGreen » 22/10/09, 18:29

Zasadniczo sprzedajemy ci e-maile do spamu? Czy sądzisz, że dzięki tym metodom „komercyjna” ekologia zyska na popularności? Już teraz odsprzedaż e-maili jest nielegalna we Francji… cóż, teoretycznie…



Nie sprzedają mi adresów e-mail, proponują wysłanie mojego kwestionariusza do bazy danych, w której nie mam żadnych informacji i do której nie mam dostępu (normalne, bo nielegalne). Wszystko, co mam zagwarantowane, to kilka odpowiedzi, więc w zasadzie każdy może odpowiedzieć na wszystko i nic by mi to nie dało.


Nie zostało to jasno powiedziane powyżej, zwłaszcza gdy przedstawiasz się jako student i masz projekt!!


Tak, błąd z mojej strony, powinienem był powiedzieć, że jestem studentem i mam projekt „tworzenia biznesu”. Nie zostało to powiedziane, aby wprowadzić publiczność w błąd!


Co jest nie tak, to próba zbierania danych osobowych i marketing pod pozorem studenckiego projektu...


Znowu nie to było moim zamiarem.

Nic nie szkodzi... Tylko nie bierz nas za kulki...


Potrzebowałem pomocy, nie zamieściłem tego posta, aby oszukać ludzi lub wziąć ich za idiotów.

Hum hum ... nie ma niezgodności wręcz przeciwnie! Jestem żywym dowodem (między innymi!)!

Myślisz, że stworzyłem „Econologie.com”, aby zademonstrować coś przeciwnego? Dlatego odsyłam do mojej definicji ekonologii: https://www.econologie.com/definition-de ... es-12.html

W tej kwestii nie możemy się już zgodzić!! Od razu cię uspokajam!

Co do reszty, wydajesz się być całkiem szczery (niegrzeczny spamer próbujący umieścić komercyjny kwestionariusz badawczy „nigdy nie poświęciłby czasu na udzielenie odpowiedzi…), więc przyznaję, że byłem tam trochę głośno (ale nie mogliśmy wiedzieć. ..widzieliśmy już tutaj kilka zabawnych...)
.

Uff, ale pomyślę, może mi pomożesz? Nie mam nic przeciwko przesłaniu Ci wyników ankiety, a nawet zaoferowaniu miejsca na mojej stronie? Partnerstwo EconoEcolo logico!

Do kogo są te pytania? Jeśli to dla mnie: masz odpowiedzi przed oczami + https://www.econologie.com/forums/search.php
[/ Quote]

To było dla Grelinette! :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 80