kocioł kondensacyjny, przyssawki, niska temperatura?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Dany Dutheil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 08/03/07, 15:46

kocioł kondensacyjny, przyssawki, niska temperatura?




przez Dany Dutheil » 15/06/09, 15:39

Pomóż!
Właśnie zamówiłem kocioł kondensacyjny Frisquet i technik, który przyszedł do mnie z wyceną słonecznego podgrzewacza wody, powiedział mi, że ten wybór był błędem, ponieważ nie mam grzejników niskotemperaturowych, więc nie oszczędzałbym na tym sprzęcie, za który zapłaciłem prawie 50% więcej niż kocioł ssawkowy....
Kesidi? Wyjaśnij mi ? Co to jest, o czym nigdy wcześniej nie słyszałem??? :płakać:
0 x
Kondolencje dla tych, którzy nie zadają pytań!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 15/06/09, 15:42

a) kondensacja faktycznie działa lepiej w niskich temperaturach... ale kocioł kondensacyjny niekoniecznie działa w niskich temperaturach.

Jaki jest dokładny model Twojego Frisqueta. Musisz znaleźć datasheet.

b) na odstąpienie od umowy masz 7 dni od dnia dostarczenia materiału. Takie jest prawo.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Dany Dutheil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 08/03/07, 15:46




przez Dany Dutheil » 15/06/09, 15:49

Jest to HYDROMOTRIX z kondensacją 32 Kw, 2 S (mieszany). Dzięki Christopher!
0 x
Kondolencje dla tych, którzy nie zadają pytań!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 15/06/09, 15:54

Jeśli to jest to: http://www.frisquet.fr/hydromotrix-23-3 ... 02_10.html

CHŁODNA RÓŻNICA

Duostep®, ekskluzywna koncepcja oparta na technologii elementu grzejnego Frisquet

Miedziany główny korpus grzewczy

Wysoka przewodność tego materiału pozwala na bardzo dobrą wymianę ciepła, a co za tym idzie wysoką wydajność. Miedź jest wolna od wszelkich agresywnych kondensatów i zachowuje swoją legendarną długowieczność.

I stopień wymiany ciepła, schładza spalone gazy z 1°C do 1100°C, do skraplacza dociera tylko resztkowe ciepło utajone.

Skraplacz ze stali nierdzewnej

Niezależnie od korpusu grzewczego, optymalizuje odzyskiwanie ciepła utajonego ze spalin, aby obniżyć je do 40°C. Jego gładka i pierścieniowa geometria ma duży przekrój przelotowy, eliminuje wszelkie zatykanie i optymalizuje wydajność do 109%.


Rzeczywiście skrapla się w temperaturze 40°C.

Być może będziesz musiał zmienić grzejniki... jeśli chcesz skorzystać z kondensacji... chociaż grzejniki "nie-niskiej temperatury" działają również przy 40°, ale gorzej...

Sprzedawanie ci tego to skrajny błąd w sztuce. Ponieważ instalator MUSI spojrzeć na twoje grzejniki, aby dokonać oszacowania ... chyba że to ty nalegałeś na zrobienie kondensacji bez przybycia instalatora ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Dany Dutheil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 08/03/07, 15:46




przez Dany Dutheil » 15/06/09, 15:58

Jak można pisać wielkie westchnienia… Wydawał się jednak szczery! ale nigdy nie rozmawiałem ze mną na temat moich grzejników... A jak się sprawują grzejniki współpracujące z tego typu instalacją? bo mam dwa rodzaje, stare dobre żeliwne i jakieś metalowe...
0 x
Kondolencje dla tych, którzy nie zadają pytań!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/06/09, 16:13

: Arrow: Zamawiasz taki materiał... Nie wiedząc, czy to wypada. :?
Nie znam się na tym za bardzo, ale mam zrobione kilka wycen, pokażę moją instalację i poproszę o poradę techniczną...
:?
Zamierzam też zamówić gazowy kocioł kondensacyjny (Murale Chappée) iw moim przypadku grzejniki również obniżyłyby sprawność kotła...

Skorzystam więc z okazji do wymiany całej sieci ciepłowniczej i zamontowania stalowych grzejników niskotemperaturowych. Podoba mi się propozycja złożona mi przez najpoważniejszego profesjonalistę, przewymiarował (według analizy termicznej, którą miałem) grzejniki o 35%, dodatkowa gwarancja, że ​​kocioł będzie się łatwo skraplał...
Kolejny szczegół, mój kocioł będzie mniej wydajny, najtańszy z gamy Chappée, 12kW, z pewnością ograniczony do 9kW w porównaniu z 24kW obecnie (ograniczony do?).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Dany Dutheil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 08/03/07, 15:46




przez Dany Dutheil » 15/06/09, 16:18

Długo szukałem wielu forums i próbowałem znaleźć pomysł w środku słów, których nie zawsze rozumiałem… znaleźć rozwiązanie grzewcze dostosowane do mojego budżetu, rodzaju domu i niemożności magazynowania drewna… Myślałem, że pomyślałem o wszystkim, jeśli nie o wielu rzeczach… Nigdy nie czytałem, że grzejniki są problemem, jeśli nie są przystosowane do tego typu kotła… Więc, nie mogąc zmienić grzejników, znajduję się w kwadracie: który kocioł gazowy powinienem rozważyć?
0 x
Kondolencje dla tych, którzy nie zadają pytań!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 15/06/09, 16:34

Nie ma co się kłócić: dzwonisz do niego fissa i anulujesz zamówienie...
Pasek punktowy. Jeśli ON Ci źle doradził, to nawet nie musisz się usprawiedliwiać!

Ale prawdopodobnie zawsze możesz wziąć od niego inny materiał...

Z jednym trzeba się pospieszyć!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Dany Dutheil
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 08/03/07, 15:46




przez Dany Dutheil » 15/06/09, 16:48

Dziękuję ! Dzwonię do inżyniera ogrzewania illico i rozmawiamy o tym wszystkim. Mimo to, gdybym wiedział, lepiej słuchałbym moich lekcji...
0 x
Kondolencje dla tych, którzy nie zadają pytań!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 15/06/09, 16:53

Ben informuj nas na bieżąco, szczerze mówiąc, jeśli zamówienie jest świeże, a sprzęt nie został jeszcze do niego dostarczony, nie może odmówić ... w każdym razie, nawet jeśli dotarło: takie jest prawo, masz 7 dni na wycofanie się.

Zresztą spójrz na warunki zamówienia...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103