Diagnoza wydajności energetycznej (ankieta)

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Malax
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/04/09, 14:56

Diagnoza wydajności energetycznej (ankieta)




przez Malax » 15/04/09, 15:12

Bonjour à tous,

Nie jestem przyzwyczajony forum przedstawiam się, mam na imię Simon i jestem stażystą w MEEDAT. Mój projekt badawczy to DPE.

Stworzyłem ten temat, ponieważ byłem trochę zaalarmowany przykładami DPE i ich wiarygodnością. Moim celem jest zebranie twoich opinii i krytyki na temat ECD oraz narysowanie pozytywnych punktów (tak również) i negatywnych. Może pozwoli mi to również znaleźć problem, ale mam nadzieję, bez bólu głowy;)

Tam pole jest otwarte!
Mam nadzieję, że nie otworzy to sterylnej debaty, dziękuję za udział.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/04/09, 18:39

Drogi Malaacie, witam.

Ale twoje pytanie wydaje mi się tak otwarte, proponuję zadać szereg bardziej szczegółowych pytań i być może szybko zmienisz definicję ECD.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 16/04/09, 00:49

Temat jest szeroki, rzeczywiście ... ale interesujący ...

ECD moja miłość.

DPE, diagnoza efektywności energetycznej jej prawdziwej nazwy, ma na celu ustanowienie bilansu specyficzny z spektakle zbudowanego budynku, podczas sprzedaży lub przed pracą.

Wydajność energetyczna to już energia ciepło, ale także energia dla kucharzi energii dla umyć, energia dla wentylować, energia dla światło... Całość znormalizowana według typowych mieszkańców, czego nigdy nie zobaczysz (idź do toalety trzy razy dziennie, nie więcej, nie mniej, włącz ogrzewanie tylko wtedy, gdy jest zapisane w ich kalendarzu dziesięć lat w z góry, nigdy nie improwizuj wyjazdu na wakacje ... Przepraszam, że zbaczam :D)

Zacznijmy od pozytywnych:
- Diagnoza prowadzi również do weryfikacji zgodność instalacji, czasami niezdrowe lub niebezpieczne (ziemne instalacje elektryczne, brak wentylacji niektórych części itp.). To nie jest zbyt wiele, aby mieć nowego aktora, który mógłby zmarnować właściciela, który jest dobry zabezpieczyć budynek.
- Jeśli on jest szczegółowy, DPE umożliwia dokładną analizę kluczowych punktów interwencyjnych dlapoprawa budynku, Lub weryfikacja a posteriori ich wdrożenie (termografia na podczerwień, test infiltrometryczny, zegarek IT w połączeniu z automatyką domową ...).
- Wydanie etykieta szeroko unowocześnia budynki o wysokiej wydajności energetycznej. Przyspieszy to zjawisko obserwowane w przypadku standardu Minergie: budynki są o 8% droższe w budowie (przeciętny Szwajcar w remoncie (+ 15%) i nowy (+ 6%)), ale sprzedają za 12 do 15% droższe na rynku nieruchomości.

Negatywy to dokładne wisiorki:
- Weryfikacja spełnienie do przepisów nie jest obowiązkowei można uniknąć obowiązków związanych ze zgodnością. różnorodny środki stanowiące odstępstwo istnieją dla tych restrykcyjnych przepisów, szczególnie przy renowacji.
- Doświadczenie to pokazuje ograniczenia naszych metod analizy budynki i ich komfort. W szczególności w odniesieniu do starych lub bioklimatycznych budynków * i różnych zastosowań. Jeśli analiza jest zła, fragmentaryczna, może prowadzić do bardziej szkodliwych napraw niż cokolwiek innego. Ponadto narzucone przed robotami lub sprzedażą diagnozy tracą z oczuEssentiel : rzeczywista wydajność energetyczna po pracy, Ustawodawca ustanawia obowiązki środków, moje bardzo nieliczne obowiązki rezultatów.
- Les etykiety prowadzić wielu sprzedawców ulicznych ioszuści, Nie możemy nic przeciw temu zrobić, ale pomnożenie etykiet może być ułatwieniem ich pracy ... Ale dodatkowo możemy się mylić, pozwalając na to, by katalog byłwyjątki nie może być sklasyfikowany, Weźmy na przykład domy z bali, których uproszczone metody reklamują wydajność energetyczną do 5 razy gorszą niż rzeczywista wydajność! ** (ogólny trend dla wszystkich starych (przed 1945 r.) Lub domów bioklimatycznych).

Zatem dla mnie pierwszym wyzwaniem związanym z ECD jest ewolucja metod oceny i świadomość ich ograniczeń (w szczególności metoda 3CL, ale także niektóre metody dynamiczne ...): nie wszyscy żyją w 21 ° C w zimie i poniżej 26 ° C w lecie. Są ludzie, którzy zaakceptują niedopuszczalną świeżość lub przegrzanie dla innych bez uruchamiania wspaniałe maszyny zapewniające komfort i wygodę... Jak bierzesz pod uwagę poszczególne projekty z takimi bezosobowymi diagnozami? Wychwytywanie i zarządzanie pasywnym ciepłem za pomocą popularnych urządzeń, takich jak okno i jego urządzenia zaciemniające lub takie jak podarte ściany, ściany skierowane na południe, ściany czujników, takie jak glassX i Lucido ... Tak wiele subtelności które nie mogą istnieć w uproszczonej metodzie; Zarządzanie wymianami ciepła przez parowanie i temperatury pozorne w starych budynkach z pocącymi się ścianami ... kolejna czarna plama na planszy ... Rzemieślnicze tworzenie złożonych urządzeń regulacji termicznej (system parieto-dynamiczny) za pomocą prostych operacji okno na starych budynkach lub w remoncie ... Nie można go modelować?!

Problem ten dotyczy drugiego, poważniejszego problemu: podstawowe pytanie o codzienne relacje z energią nie zostało uwzględnione w DPE!? Jaki komfort i jaki koszt za rzeczywistą wydajność energetyczną?
Może to ewoluować, jeśli prawo w sensie obowiązku rezultatu (BBC?)! Najpierw dla dużych operacji, a następnie dla wszystkich operacji. Tak jak dzisiaj w akustyce (weryfikacja in situ zgodność, w przeciwnym razie naprawa na koszt zespołu zarządzającego projektem!). Trochę brakuje narzędzi, w tym obszarze należy rozważyć termografię w podczerwieni i monitorowanie automatyki budynkowej. Są jednak czterokrotnie droższe niż konwencjonalne ECD. Zasadniczo nikt nie robi, jeśli nie ma sporów!

Wreszcie, mniej ważny dla mnie problem rynkowy. Oznakowanie domu będzie niemożliwym wyścigiem szczurów na rynku (już wspomnianym powyżej). Miejsce pojawienia się zasiłku nowego rodzaju:
- Przeszacowałeś swój dom przed jego sprzedażą, potrzebujesz 18 miesięcy nadmiernego zużycia ciepła.
- Twoja analiza jest zepsuta! Mój dom nigdy nie konsumował tak wiele przez 30 lat, jak mieszkam w nim! Nie zapłacę twojej DPE!
Zdaję i lepiej, prawnicy będą się cieszyć ...

Cóż, zostawiam cię, jest późno ...

* Badanie CETE de l'Est
** Wydajność energetyczna domów z bali na podstawie badań Bion D. Howard dla Log Homes Concil.
0 x
Malax
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/04/09, 14:56




przez Malax » 21/04/09, 12:08

Próbuję odpowiedzieć na kilka pytań, które zaznaczyłeś w swojej odpowiedzi.
Jest jedna, dla której trochę trudno jest znaleźć odpowiedź dotyczącą bioklimatycznych siedlisk.

Jakie są szczegółowe limity dla tego rodzaju zakwaterowania? Czy istnieje związek z jedynym wzięciem pod uwagę paneli fotowoltaicznych w diagnozie? (Wyobrażam sobie, że istnieje wiele innych rzeczy, takich jak orientacja, na przykład bezwładność cieplna, ...)
Wydaje się niewiarygodne, aby nie brać pod uwagę energii geotermalnej (pompy ciepła?) Nawet jeśli jest to pod pozorem niemożności kwantyfikacji energii elektrycznej. Tutaj mam nadzieję, że możesz oświecić mnie wyżej lub kogoś tak oddanego.

Jeśli chodzi o plik, mogę zostawić kopię na stronę. Będzie to jednak format „odt” lub „pdf”.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 100