Pomoc w wyborze oferty: zasady proszenia o pomoc!

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Pomoc w wyborze oferty: zasady proszenia o pomoc!




przez Christophe » 03/09/08, 11:52

1) Cel tego podpunktu forum

Ten sub forum jest przeznaczony wyłącznieprzegląd i porównanie otrzymanych przed chwilą ofert a nie wybory technologiczne dotyczące takiego czy innego rozwiązania. Aby wybrać jedno lub drugie rozwiązanie, na przykład do ogrzewania i izolacji należy zastosować forum następujące elementy: https://www.econologie.com/forums/confort-th ... -vf67.html

2) Brak celu antykonkurencyjnego

Uważaj, to nie jest miejsce, w którym można próbować wykazać się sprytem i podawać fałszywe wyceny w celach antykonkurencyjnych! Niech to zostanie wyjaśnione mądrym ludziom, że oszukańcza praktyka będzie kusić...

3) Jak złożyć wycenę?

Cytaty należy zatem przedstawić następująco (im dokładniejsze, tym skuteczniejsza będzie nasza pomoc):

- charakter pracy w tytule tematu (aby można było ją łatwo znaleźć)
- dość precyzyjna lokalizacja robót: miasto, wysokość (istotne w przypadku wyceny izolacji)
- usunięcie nazwy firmy (i Twojego imienia i/lub adresu, jeśli Ci to przeszkadza) lub anonimizacja (przykłady ogólnodostępne: Ochamps, Carrouf, Caro itp.)
- jak najdokładniejsze przedstawienie prac do wykonania: kilka zdjęć przed rozpoczęciem prac pozwoli nam lepiej Ci pomóc
- mile widziany będzie również skan lub cyfrowe zdjęcie wyceny
- jeśli to możliwe, zachęcaj do rywalizacji, przedstawiając kilka ofert

wyjątek: w przypadku, gdy członek jest bardzo zadowolony z pracy wykonanej przez firmę, wyjątkowo może zawierać nazwę firmy, ale musi to być potwierdzone krótką fotorelacją.

ps: te zasady mają na celu uniknięcie ryzyka pozwu o zniesławienie ze strony oskarżonych firm. Jeśli dałeś się oszukać, skontaktuj się z DGCCRF. Dopiero po wydaniu wyroku możesz wskazać daną fałszywą firmę (jeśli nadal istnieje).
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/09/08, 23:03

Lubię cię, Christophe, ale!

Wycena nie przesądza o staranności podczas montażu
Cytaty czasami ukrywają pewne rzeczy (np.: czy rura ze stali nierdzewnej jest 10 razy droższa, naprawdę ciekawsza niż rura miedziana)
Czy naprawdę możemy porównywać szacunki osoby samozatrudnionej, która pracuje sama (a więc przyrównuje swoje wynagrodzenie do zysku) do szacunków firmy, która musi płacić sekretarzowi, dyrektorowi, sekretarzowi i która na przykład przeznacza budżety na Certyfikat ISO 9000, szkolenie personelu, badania lub testy, kontrole bezpieczeństwa i higieny, reklamy w gazetach?
Czy możemy porównać te wyceny z wycenami „firm” finansowanych przez region, które zatrudniają ludzi, których koszty nie są realne?

Przepraszam:
- kto będzie tu jeszcze za 20 lat?
- kto jest odpowiednio ubezpieczony na dostarczony przedmiot?
- kto pracuje w bezpieczeństwie?
- kto tak naprawdę awansuje w zawodzie?
- czy sprzęt tej marki jest lepszy?

Debata jest otwarta!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
z gen
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/12/08, 12:59

działa cytat




przez z gen » 26/12/08, 13:19

Aby wycenić pracę, sugeruję wejść na stronę bgu.fr, oferują one wycenę pracy, ale także możliwy monitoring jakości usług i planowanie różnych prac.
0 x
Energie_Vair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 01/01/10, 11:48




przez Energie_Vair » 01/01/10, 12:10

Najlepszym sposobem, aby nie dać się oszukać, będzie zawsze sporządzenie listy wymagań wstępnych i pytań oraz zwrócenie się do kilku stowarzyszeń/firm o nasze wyceny i informacje. Krótko mówiąc, kupuj!
0 x
* Dominic *
EnergieVair - promotorzy energii odnawialnej
http://www.energievair.com
vince8685
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/04/10, 17:51

Informacja zwrotna: porada dotycząca renowacji energetycznej




przez vince8685 » 16/04/10, 10:23

Witam,
Chciałem złożyć zeznania, ponieważ rok temu miałem w domu wykonany ekologiczny remont i widziałem zbyt wielu nieuczciwych sprzedawców, obelżywą agitację; problem z termomodernizacją polega na tym, że jest to nowy rynek i zawiera wiele terminów technicznych, których ludzie nie zawsze muszą rozumieć, a wiele firm wykorzystuje niewiedzę i słabość tych ludzi.

Jeśli więc mogę dać Ci jedną radę, jeśli chcesz przeprowadzić remont energetyczny swojego domu lub zainstalować produkty, które pozwolą Ci oszczędzać energię (pompa ciepła, izolacja, panele słoneczne itp.), to przełącz się z przez biuro projektów termowizyjnych, które Ci doradzi lub poinformuje Cię o tym rynku!!!

Oto kilka ciekawych linków z biura projektów termowizyjnych, przez które przeszedłem, które publikuje artykuły dotyczące renowacji energetycznej, aby informować konsumentów i zapobiegać ich oszustwom:
blog.senova-renovation.com

Bonne kontynuacja
0 x
greenthumb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/11/10, 12:47




przez greenthumb » 30/11/10, 09:50

Dla zainteresowanych ta strona oferuje darmowe i spersonalizowane wyceny: siedlisko-renouvelable.com

Jeśli to pomaga ...
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 30/11/10, 10:01

szkoda, że ​​w tym temacie spotykamy tylko profesjonalne ogłoszenia, gdy pomoc w wycenie była początkowo bardzo, bardzo dobrym pomysłem :płakać:
0 x

 


Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176