Przykład ECD: bilans energetyczny, zakup starego domu

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841

Przykład ECD: bilans energetyczny, zakup starego domu




przez Flytox » 15/08/08, 17:42

Bonjour à tous

Obraz

Obraz

Ten bilans energetyczny (mojego przyszłego domu) pozostawia mnie strasznym. Nie wiem, jak obliczają swoje konto, ale na przykład podwójne szyby oznaczone tłumieniem ponad 15 lat, termostat pokojowy również .... :zaszokować:

Nie all inclusive ... :zmarszczyć brwi: : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 15/08/08, 18:16

Niskoemisyjne podwójne szyby, o których mówią, to nowe podwójne szyby, które mają cienkie warstwy ??? i są nowe, a poziom izolacji jest znacznie wyższy niż stare szyby.
Cena? Haye Haye Obraz
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 15/08/08, 19:59

Flytox Hi!

Właśnie przeczytałem ten raport, a co z izolacją ??? :zaszokować:

Mówię oczywiście poza podwójnymi szybami, co przyniesie ci oczywiście znaczny zysk ...

Zamiast inwestować w przepisy dotyczące ogrzewania, lepiej postawić na izolację, a tam zwrot z inwestycji można zrobić bardzo szybko (maksymalnie kilka lat), szczególnie przy wzroście cen energii ...

W zasadzie ten dobrze ocieplony dom mógłby być „komfortowo” ogrzewany drewnem (kilka metrów sześciennych rocznie) + ochrona przed mrozem elektrycznie, a nawet mniej, jeśli doda się trochę słońca.

W przypadku ECS płaski czujnik umieszczony we właściwym miejscu powinien pozwolić ci zaspokoić bardzo dużą część twoich potrzeb ...

Po tym wszystko zależy od orientacji domu, nachylenia i wysokości, masek na horyzoncie, pobliskiego cieku wodnego ...

W każdym razie potwierdza to, co myślałem (i słyszałem), te bilanse są fałszywym limitem i nie robią nic, szczególnie w dziedzinie doradztwa, aby kierować ludzi do właściwych wyborów ... :zmarszczyć brwi:

Nadal trwają prace nad zmianą mentalności profesjonalistów, często uwikłanych w rutynę i niezdolnych do zadawania sobie pytań ...

Wyjaśnij nam trochę, jak to jest, ten dom ...

A+

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 15/08/08, 19:59

Ach, świetnie, nigdy nie widziałem DPE :) Dziękuję Flytox

1) 2816, 30 kWh drewna sprawia, że ​​wciąż marzę o metodach obliczania ... :? Żaden stere nie ma już takiego samego PCI ... a potem mów w setnych kWH ... cóż, są „certyfikowanymi” profesjonalistami, muszą mieć dobry powód! :zaszokować:

2) Jeśli dobrze rozumiem, na razie masz ogrzewanie elektryczne + drewnem? Nie będzie trudno go poprawić, naśladuj przykład Tiggera, który przekształcił merdélec domu w dom z drewna słonecznego https://www.econologie.com/forums/l-installa ... t5200.html (i jest w Lotaryngii)

3) Widziałeś stosunek energii elektrycznej w kWh do energii pierwotnej 2,58! Co oznacza, że ​​przy zakupie pompą ciepła musisz podzielić COP przez 2,58, aby uzyskać rzeczywiste zużycie energii pierwotnej !! Natychmiast dostajemy coś znacznie mniej interesującego ... ale EDF wpada na niego, chce sprzedać kWh! Kto więc jeszcze ośmiela się twierdzić, że energia geotermalna jest energią odnawialną? : Evil:

4) W końcu uważam, że EP konsumpcji jest wystarczająco złe (żeby nie powiedzieć katastrofalne) dla twojego regionu (południowo-zachodni), więc chyba że poprzedni właściciel nie zginął na śmierć, myślę, że są poważne rzeczy do zrobienia w poziom izolacja

5) I to po prostu zabawne, "plusy" nie zalecają wzmacniania izolacji (z wyjątkiem ramek): to od LA trzeba zacząć! Wciąż profesjonaliści, którzy nie znają swojej pracy lub są w bagażniku EDF ... : Evil:

ps: do termostatu mamy model w sklepie https://www.econologie.com/shop/thermost ... p-172.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hic
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 995
Rejestracja: 04/04/08, 19:50
x 5




przez Hic » 16/08/08, 08:11

lejustemilieu napisał:Niskoemisyjne podwójne szyby, o których mówią, to nowe podwójne szyby, które mają cienkie warstwy ??? i są nowe, a poziom izolacji jest znacznie wyższy niż stare szyby.
Cena? Haye Haye Obraz


Cześć

do zapamiętania: wszystkie emitują ciało w podczerwieni
(ciepło)

powietrze o 40 ° - 50 ° (z grzejnika elektrycznego pod oknem),
kto przechodzi przez okno,
wyemituje i wypromieniuje energię
kto zostanie pochłonięty przez ściany,
* ale przejdzie przez szybę *

(powietrze w 20 ° również promieniuje)



koc przetrwania zatrzymuje 95% światła i
podczerwień

* cienka warstwa metalu zatrzymuje podczerwień *



Klimatyzator :
Latem stawiasz reflektor na zewnątrz,
- co pozwala, aby szkło pozostało zimne
(i nie transmitować podczerwieni)


do przetestowania: na żaluzji (z szybą lub bez)



GoodBye
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 16/08/08, 13:40

Witaj camel1
camel1 napisał:Właśnie przeczytałem ten raport, a co z izolacją ??? :zaszokować:


W przypadku brakujących stron raportu będzie to wyraźniejsze:

Obraz


W przypadku izolacji sufitu jest to wypełnienie wełną szklaną między belkami sufitu (utracone poddasze) o wymiarach od 15 do 20 cm? Na dużej części powierzchni jest miejsce na podwojenie tej grubości.

W przypadku ścian „Ekspert” powiedział: „Ściany z pustaków betonowych odizolowany na zewnątrz".
Właściciel powiedział mi, że to wełna szklana ze ścianą z brykietu, która zamyka całość!
Ponieważ dom został przemalowany na dziewięć, nie podrapałam się po powłokach, żeby dowiedzieć się, kto mówi prawdę ...:zmarszczyć brwi: Wreszcie dla domu z lat 30, izolacji na zewnątrz, jestem septyczny ....

Obraz

Obraz

Mówię oczywiście poza podwójnymi szybami, co przyniesie ci oczywiście znaczny zysk ...

Zamiast inwestować w przepisy dotyczące ogrzewania, lepiej postawić na izolację, a tam zwrot z inwestycji można zrobić bardzo szybko (maksymalnie kilka lat), szczególnie przy wzroście cen energii ...


Czy w przypadku podwójnego oszklenia należy przyjąć docelową wartość (dla ulgi podatkowej) „Ug <1.5 W / m2.K”, rozsądną?

Jeśli chodzi o regulację ogrzewania elektrycznego, to nie jest ani drogie, ani skomplikowane, złap mnie, jeśli powiem, ogrom. Zależność 15 °, salon 19 ° nawet z bimetalicznym nie jest zbyt daleko od konta, a odcięcie zasilania dla małych nieobecności.


W zasadzie ten dobrze ocieplony dom mógłby być „komfortowo” ogrzewany drewnem (kilka metrów sześciennych rocznie) + ochrona przed mrozem elektrycznie, a nawet mniej, jeśli doda się trochę słońca.

W przypadku ECS płaski czujnik umieszczony we właściwym miejscu powinien pozwolić ci zaspokoić bardzo dużą część twoich potrzeb ...

Po tym wszystko zależy od orientacji domu, nachylenia i wysokości, masek na horyzoncie, pobliskiego cieku wodnego ...


Solar ... o to właśnie chodzi. Dom jest dobrze zorientowany (pełne południe), ale brak doniczki, orientacja dachu jest wschodnia-zachodnia (niezbyt idealna).

Ale właśnie ... żeby móc majstrować, muszę zbudować najważniejsze pomieszczenie domu ... garaż : Mrgreen:
Dlatego jego dach powinien być skierowany na południe, aby umieścić dobrze działające kolektory słoneczne.

Pozostaje znaleźć rozwiązanie równania:
- postaw garaż bez uboju ujścia domu. (nachylenie dachu w różnych kierunkach 2)
- postaw garaż bez mordowania ogrodu. (Jest piękna jodła do zachowania).
- umieść garaż na północ, aby pomieścić dom.
- Trzymaj garaż blisko (wygoda i trasa rur do ogrzewania słonecznego)
Nie znalazłem jeszcze rozwiązania :zmarszczyć brwi: : Mrgreen:


W każdym razie potwierdza to, co myślałem (i słyszałem), te bilanse są fałszywym limitem i nie robią nic, szczególnie w dziedzinie doradztwa, aby kierować ludzi do właściwych wyborów ... :zmarszczyć brwi:

Nadal trwają prace nad zmianą mentalności profesjonalistów, często uwikłanych w rutynę i niezdolnych do zadawania sobie pytań ...

:zaszokować: : Evil: : Mrgreen:

Wyjaśnij nam trochę, jak to jest, ten dom ...



Obraz

południe:

Obraz

północ:

Obraz

Otoczenie:

Obraz

Obraz

Część dzielnicy:

Obraz

Obraz

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 16/08/08, 13:51

Cześć Hic
Hic napisał:Klimatyzator :
Latem stawiasz reflektor na zewnątrz,
- co pozwala, aby szkło pozostało zimne
(i nie transmitować podczerwieni)


do przetestowania: na żaluzji (z szybą lub bez)

Dziękuję Hic, to prawda, że ​​jest wiele rzeczy do przetestowania w celu poprawy.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 16/08/08, 14:19

Bonjour Christophe
Christophe napisał:Ach, świetnie, nigdy nie widziałem DPE :) Dziękuję Flytox

1) 2816, 30 kWh drewna sprawia, że ​​wciąż marzę o metodach obliczania ... :? Żaden stere nie ma już takiego samego PCI ... a potem mów w setnych kWH ... cóż, są „certyfikowanymi” profesjonalistami, muszą mieć dobry powód! :zaszokować:


Nie daj się zwieść ustom osób certyfikowanych (załącznik do raportu):

Obraz

Obraz

To są załączniki do Bilansu Energetycznego ... ta powaga : Mrgreen:


4) W końcu uważam, że EP konsumpcji jest wystarczająco złe (żeby nie powiedzieć katastrofalne) dla twojego regionu (południowo-zachodni), więc chyba że poprzedni właściciel nie zginął na śmierć, myślę, że są poważne rzeczy do zrobienia w poziom izolacja


Jest ....:zmarszczyć brwi: : Mrgreen:

5) I to po prostu zabawne, "plusy" nie zalecają wzmacniania izolacji (z wyjątkiem ramek): to od LA trzeba zacząć! Wciąż profesjonaliści, którzy nie znają swojej pracy lub są w bagażniku EDF ... : Evil:


Naprawdę nic nie rozumiesz, ponieważ mówią ci, że są certyfikowani ...: Mrgreen:

ps: do termostatu mamy model w sklepie https://www.econologie.com/shop/thermost ... p-172.html

Przestudiuję to.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 16/08/08, 15:15

:D Dość, w domu ....
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 17/08/08, 10:11

1) Tak ładne i pełne zieleni (trochę jak my), z drugiej strony niezbyt dobra orientacja do umieszczenia paneli słonecznych (czy mogą być lampy na zachód?). Czy mamy wtedy grilla? :)

2) Problem polega na tym, że certyfikacja niekoniecznie oznacza umiejętności. Zwłaszcza z ustawą, która zobowiązuje DPE, bcp margouilin na rynku… Wreszcie lepsze niż „nic” to prawo. W Apper jest instalator QUALISOL, który zamontował panele słoneczne po stronie EST ... tak dobry ... certyfikacja to przede wszystkim kwestia pieniędzy! (mam certyfikat, że mogę wystawić fakturę za dużo ...)

ps: były właściciel przeniósł kozy i żółwia sekstagenicznego z domem? Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 63