Diagnoza wydajności energetycznej (EPD)

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56

Diagnoza wydajności energetycznej (EPD)




przez przytulić » 11/12/06, 17:12

Witam,

Od listopada diagnostyka wydajności energetycznej (DPE) http://www2.ademe.fr/servlet/KBaseShow? ... atid=15028 jest obowiązkowy przy sprzedaży domu.

Kto mówi miarę, mówi metoda, ta zatwierdzona przez ADEME to 3CL, obecnie wersja 15 http://www2.ademe.fr/servlet/KBaseShow? ... atid=15030

Kto mówi, że metoda mówi oprogramowanie. Najtańszy znalazłem http://www.dpe-logiciel.com/index.htm warty 221 EUR z podatkiem (185 EUR bez podatku)

Kto mówi taniej?

:)

hug "

Edytuj przez christophe: oto 2 darmowe narzędzia

https://www.econologie.com/dpe-bilan-the ... -3583.html
https://www.econologie.com/dpe-outil-et- ... -3585.html

0 x
orgonu
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 23/10/07, 11:46
Lokalizacja: Montpellier

Diagnostyka wydajności energetycznej (DPE)




przez orgonu » 23/10/07, 12:13

Witam,

Diagnostycy będą musieli uzyskać certyfikat, ale oprogramowanie, którego używają, nie jest. Więc bądź ostrożny przed zakupem!
Zasadniczo w wersji rządowej 3CL występują błędy. Na przykład:

-Podczas zmiany obszaru geograficznego zużycie ciepłej wody nie zmienia się (temperatura na wlocie zimnej wody zmienia się w zależności od regionu), ale musi się zmieniać (§ 2.1 dokumentów uzupełniających dla metody 3CL V15c) To znacznie zmienia zużycie ciepłej wody. Czy ktoś może potwierdzić?

Oto przykład, ale mogę zauważyć, że inni… ponadto uzasadnienia metody 3CL nie są jasne (rozdziały są źle oznaczone i trudno je zlokalizować). Czy planowana jest aktualizacja (oprogramowania i dokumentów pomocniczych)?

Czy ktoś mógłby mnie poinformować :zaszokować: ?
0 x
Ci, którzy nie chcą, szukają powodów, ci, którzy chcą, szukają rozwiązań.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 24/10/07, 18:07

Dobrym szybkim sposobem na określenie zużycia domu jest przedstawienie rachunków za energię w ciągu 3 lat i uzgodnienie ich z DJU (stopniami zunifikowanymi), ale ta metoda, choć zalecana dekretem, nie wskazuje poziomu komfort dawnych mieszkańców (skąpy lub wielki pan)

Inną dobrą metodą jest wykonanie prawdziwego bilansu cieplnego typu RT2000 lub 2005
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
orgonu
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 23/10/07, 11:46
Lokalizacja: Montpellier

dpe dla odnowionego sektora usługowego




przez orgonu » 08/01/08, 10:53

czy ktoś mógłby mnie poinformować?
Jak przeprowadzane jest dpe na niewielkim trzeciorzędnym (biurowym), który właśnie został odnowiony i który w związku z tym nie zawiera faktur związanych z jego nowymi wydatkami?

Merci d'Avance
0 x
Ci, którzy nie chcą, szukają powodów, ci, którzy chcą, szukają rozwiązań.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 08/01/08, 11:06

Jeśli jest to nowa konstrukcja, koniecznie przeprowadzono badanie zgodności ze standardem RT 2000 lub RT 2005.

Jeśli nie do renowacji, obliczenia są bardzo proste: przeprowadzić bilans cieplny pomieszczeń z podstawowymi instrukcjami (na przykład -7 ° C zewn. I 20 ° C wewn., Oblicz współczynnik U ścian zewnętrznych, oszklenie, odnowienie (powietrze, wskaźnik obłożenia, wkład wewnętrzny, słońce itp.) i oblicz zużycie za pomocą DJU (nie do samodzielnego wykonania, jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony)
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 08/01/08, 11:16

Ach, bałem się, czytając pytanie o orgon, pomyślałem, że DPE to po prostu analiza rachunków za energię!
0 x
orgonu
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 23/10/07, 11:46
Lokalizacja: Montpellier




przez orgonu » 08/01/08, 11:24

Oczywiście DPE niekoniecznie opiera się na fakturach.
Ale w przypadku trzeciorzędu uważam, że jeśli ...
Chciałem znaleźć oficjalną metodę w przypadku, który cytuję powyżej.
Jak powstaje dpe w małych biurach, które właśnie zostały odnowione?
Nie słyszałem o metodzie na DJU (oficjalnie mówiąc!), Używam oprogramowania FISA DPE jako wersji demonstracyjnej i nie ma nic dotyczącego dpe dla sektora trzeciorzędnego.

PS: Jaka reaktywność na tym forum ! dobra robota… i dziękuję
0 x
Ci, którzy nie chcą, szukają powodów, ci, którzy chcą, szukają rozwiązań.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 08/01/08, 11:31

Bilans energii poprzez obliczenie strat z roczną prognozą DJU jest jedynym precyzyjnym sposobem obliczenia jego przyszłego zużycia

wszystkie inne metody są słabymi przybliżeniami
Przemowa eksperta
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 08/01/08, 11:35

Rygorystyczny DPE ma ostatecznie zapewnić bilans cieplny ...

Ja nie mam racji?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 08/01/08, 13:02

Tak! inaczej to flan

zwłaszcza biorąc pod uwagę poprzednie zużycie, którego nie wiemy, jakie były nastawy i komfort
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70