Wszelkie prawie pozytywne siedliska w dyrektywie 2020, 2010 / 31 / UE!

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Wszelkie prawie pozytywne siedliska w dyrektywie 2020, 2010 / 31 / UE!




przez Christophe » 13/03/12, 22:28

Unia Europejska chce nowych budynków „prawie pozytywnych / pasywnych” dla wszystkich w 2020 r., A od 2018 r. W budynkach użyteczności publicznej !!

fragment:

Artykuł 9

Budynki, których zużycie energii wynosi prawie zero

1. Państwa członkowskie zapewniają, aby:
Państwa członkowskie ustanawiają te minimalne wymagania dotyczące
charakterystyka energetyczna zgodnie z art. 4.

a) do grudnia 31 2020, wszystkie nowe budynki
mają prawie zerowe zużycie energii; i

b) po grudniu 31 2018, nowe zajmowane budynki
i będące własnością władz publicznych zużywają prawie zero energii.

Państwa członkowskie opracowują plany krajowe w celu
zwiększyć liczbę budynków, których zużycie
energia jest prawie zerowa. Plany te mogą obejmować cele
zróżnicowane według kategorii budynku.


Pełny tekst, aby dowiedzieć się, co oznacza „prawie zero”: https://www.econologie.info/share/partag ... DCdhla.pdf

Będę musiał się ruszyć ... Proszę o to, ale kiedy widzę handel budowlany, haszysz z premii słonecznych i niektórych architektów, którzy wciąż nie znają definicji "klimatyczności" ... zastanawiam się, czy 6 lat wystarczy zaktualizować ... :| :|

W pracy !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 13/03/12, 22:45

Dziwaczny

We Francji RT 2012 spełnia status BBC, tj. Ok. 50 KWh energii pierwotnej / rok i na m² w zależności od regionu

kolejnym jest RT 2020, który jest jeszcze bardziej restrykcyjny i a priori o niższym poziomie zużycia
ale żeby powiedzieć, że wszystkie budynki będą musiały wyprodukować więcej niż zużywają, nie marz
Francuskie teksty nie są jeszcze dostępne

Jak sprawić, aby zabytkowy budynek chroniony przez architektów francuskich budynków w centrum miasta z maskami słonecznymi i wiatrowymi był równie skuteczny jak nowy budynek na otwartym terenie?

Jeśli polityka miasta nie obejmuje całości z wiatrem, polami fotowoltaicznymi i przekształcaniem produktów organicznych w gaz lub równoważne, nie widzę
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/03/12, 22:51

Mówimy o nowych budynkach! W przypadku renowacji dyrektywa mówi o tym, artykuł 7, z mieszkaniami:

w zakresie, w jakim jest to technicznie, funkcjonalnie i ekonomicznie wykonalne.


= Pałac Elizejski, Senat i zrujnowane budynki publiczne ... możemy jeszcze chwilę poczekać ...

W przeciwnym razie z "niektórymi" panelami słonecznymi i fotowoltaicznymi na dachu i przede wszystkim dobrym zarządzaniem magazynowaniem / buforowaniem energii (to jest klucz) to jest możliwe ...

Zobacz przypadek Abalone: https://www.econologie.com/abalone-batim ... -4192.html

Pozostaje orientacja słoneczna, dość trudna do zarządzania w mieście ...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 14/03/12, 00:22

Zawsze zapominamy www.dlsc.ca !!!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 14/03/12, 07:34

Mówimy o nowych budynkach! W przypadku renowacji dyrektywa mówi o tym, artykuł 7, z mieszkaniami:

Cytat:
w zakresie, w jakim jest to technicznie, funkcjonalnie i ekonomicznie wykonalne.


= Pałac Elizejski, Senat i zrujnowane budynki publiczne ... możemy jeszcze chwilę poczekać ...

W przeciwnym razie z "niektórymi" panelami słonecznymi i fotowoltaicznymi na dachu i przede wszystkim dobrym zarządzaniem magazynowaniem / buforowaniem energii (to jest klucz) to jest możliwe ...

Dokładnie, możemy czekać jeszcze raz i jeszcze raz.
Jestem bardzo zaskoczony tym, co dzieje się w mojej wiosce, która ma niewiele środków finansowych:
Mamy kilka szkół, których ściany są stare i w ogóle nieizolowane, zgniłe okna, pojedyncze szyby.
Ogrzewanie musi kosztować fortunę.
Wydaje mi się, że pożyczka na rozwiązanie tego problemu szybko się zwróci! Zastanawiam się, dlaczego nic nie zostało zrobione, dla mnie to finansowe samobójstwo mojego miasta.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 14/03/12, 08:55

Odpowiedź jest dość prosta: na 1 € sprzedanego oleju opałowego państwo zastępuje dużą jego część (50 do 60%) ... Ostatecznie, wraz z innymi podatkami i cłami nałożonymi na spółki zajmujące się dystrybucją ropy, koszt jest znacznie mniej znaczący niż myślisz: 60 do 70% mniej niż wyświetlana cena ...

A zatem zwrot z inwestycji z punktu widzenia stanu 2, 3, 4 razy dłuższy (= lata 15, 20 do 30?). Czy to jest po prostu opłacalne? Dla ekonomisty, którego otwartość jest dobrze znana, odpowiedź jest łatwa do odgadnięcia ...

Ale koszt jest nadal równie ważny dla przyszłych pokoleń, klimatu ... i nawiasem mówiąc, oczywiście dla podatników!

Niemniej jednak są remonty: na przykład instytut St Hubert widział, jak jego podwozie zmieniło się 2 lub 3 lata temu ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 14/03/12, 09:08

dedeleco napisał:Zawsze zapominamy www.dlsc.ca !!!


Ponieważ lobby tego chce! : Chichot:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 14/03/12, 10:06

Odpowiedź jest dość prosta: na 1 € sprzedanego oleju opałowego państwo zastępuje dużą jego część (50 do 60%) ... Ostatecznie, wraz z innymi podatkami i cłami nałożonymi na spółki zajmujące się dystrybucją ropy, koszt jest znacznie mniej znaczący niż myślisz: 60 do 70% mniej niż wyświetlana cena ...

Nie zgadzam się z tobą
Wydaje mi się, że moja gmina ma budżet i że pieniądze na ogrzewanie szkół w mojej wiosce pochodzą z gminy, a nie z państwa.
ale mogę się mylić, w rzeczywistości nic o tym nie wiem ... :?
Wyrwę to, żeby dowiedzieć się prawdy.
W każdym razie boli mnie widok tak wielu kalorii głupio utraconych
..
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 17/03/12, 10:43

Żandarmeria jest w remoncie w moim kącie, widziałem, że oni również umieszczają panele słoneczne, ale co dziwne, widziałem furgonetkę firmy, która buduje baseny :zaszokować:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 17/03/12, 10:52

Może chcą zasilać słoneczne SPA? : Mrgreen:

W przeciwnym razie może to być rekonwersja lub dywersyfikacja działalności basenowej?

lejustemilieu napisał:Nie zgadzam się z tobą
Wydaje mi się, że moja gmina ma budżet i że pieniądze na ogrzewanie szkół w mojej wiosce pochodzą z gminy, a nie z państwa.


Tak, jest prawdopodobne, ale kto płaci gminom, jeśli to nie odsetek PPI jest im należny ... a zatem który przechodzi przez kraj związkowy?
0 x

 


Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95